Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az emberek azért hisznek...

Az emberek azért hisznek istenekben, angyalokban, szellemekben a 21. században, mert annyira kétségbe vannak esve a világ eseményei miatt, hogy így megnyugvást találnak?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 16. 07:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyára vannak olyan emberek, akik valóban emiatt, de nem lehet így általánosítani, hogy mindenki ezek miatt hisz.
2023. ápr. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
24%

Nem:D


Ébresztő ki aluszol, és felragyog Néked a Krisztus:)

2023. ápr. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
52%

De a szellemek létezésében való hit miért lenne megnyugtató bárkinek?

Képzeljünk el egy viharos villámokkal teli éjszakát mikor is nagy dörrenésre ébredünk, majd a villám fénye által röpke ideig megvilágított szobában meglátjuk, hogy a székben ott ül egy szellem, és figyel. Majd mikor a villám fénye elmúlt ismét teljes sötétségbe burkolózik a szoba.


Hát nem tudom ti hogy vagytok vele, de én nemhogy megnyugvást nem lelnék ebben hanem egyenesen össze sz@rnám magamat. xD

2023. ápr. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

#3


Mondjuk azért, mert a szellemek léte igazolás lehet a halál utáni életre, amitől sokan félnek.

A halottlátókat nem egy ember keresi fel.

Meg ha jól gondolom, egyesek abban is hisznek, hogy a halottak vigyáznak az élőkre:

Apám szerint az egyik balesetben azért nem sérültem meg, mert egy halott családtagunk segített nekem.

2023. ápr. 16. 07:35
 5/18 anonim ***** válasza:

#4 Szerintem ma már sokan inkább a scarry faktort látják a szellemekben, a sok horror film, meg szellemes videók miatt.


https://www.youtube.com/watch?v=DJkzLsoMx74



"Apám szerint az egyik balesetben azért nem sérültem meg, mert egy halott családtagunk segített nekem."


És te mit gondolsz apukád meglátásáról?

2023. ápr. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
39%

*Apám szerint az egyik balesetben azért nem sérültem meg, mert egy halott családtagunk segített nekem.


Apád rosszul hiszi.


"Meg ha jól gondolom, egyesek abban is hisznek, hogy a halottak vigyáznak az élőkre"


Hamisan.



"A halottlátókat nem egy ember keresi fel."


Ugye tudod, hogy ez tiltva van? és nem hiába...

2023. ápr. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
39%
3 Kezdetben ezt érzi az ember-pontosan:D De aztán a hitben felerősődve, más mennyei fegyverrel felszerelkezve-már nem.
2023. ápr. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

#5


Apám véleménye hihetőnek tűnt akkor, mikor elmondta, de már kétségbe vonom, így hosszú évekkel az eset után.

Ha a halottak vigyáznak az élőkre, akkor miért halnak meg egyesek például autóbalesetben?


#6


"Ugye tudod, hogy ez tiltva van? és nem hiába..."


Hogy érted a tiltást?

Valamelyik vallási felekezet tiltja, vagy alapból illegális Magyarországon halottlátónak lenni, és pénzt kérni a szolgáltatásért?

2023. ápr. 16. 08:54
 9/18 anonim ***** válasza:
17%

8


"Apám véleménye hihetőnek tűnt akkor, mikor elmondta, de már kétségbe vonom, így hosszú évekkel az eset után.


Ha a halottak vigyáznak az élőkre, akkor miért halnak meg egyesek például autóbalesetben?


A halottak sosem vigyáznak az élőkre.El vannak Isten által választva az élőktől.


Kirendelt örző-védő angyalok végzik ezt a feladatot.



Hogy érted a tiltást?


Valamelyik vallási felekezet tiltja, vagy alapból illegális Magyarországon halottlátónak lenni, és pénzt kérni a szolgáltatásért?


Isten, a Mindenható Isten tiltja. és akkor itt még pénzhről szó sincs.


Egyébként is: Isten segítségéért sosem kell fizetni. Csak sátánnak-ha szolgáltatásért fizetsz egy-egy ezoterikus dologért.

2023. ápr. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
13%

9+


"miért halnak meg egyesek például autóbalesetben?


Generációs átok

Szellemi gyilkosság

és közvetlen sátáni támadás


A legkevesebb százalékban az emberi figyelmetlenség miatt. úgy 1%

2023. ápr. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!