Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Boszorkánynak nevezhető ez az...

Boszorkánynak nevezhető ez az ember vagy túlgondolom?

Figyelt kérdés

Adott egy idős hölgy aki nem jósol kártyából,sem tenyérből .Jövendő dolgokat mond természeti jelenségekből sokszor égi jelekből.

Elmondása szerint ő keresztény politikusok kijelentéseit figyeli és azt húzza párhuzamban a biblia kijelentéseivel. (Pl: Orbánnak volt egyszer egy ilyen kijelentése:béke és biztonság. Szerinte a jelenések könyvében is van ilyen h amikor kijelentik ezt “béke és biztonság akkor jön rájuk a veszedelem”)

Érdekes dolgokat mond a szeretetet hangsúlyozza mégis úgy érzem a lelke mélyén nagyon fél a haláltól.Pánikot akar belém kelteni h rossz ötlet volt a Covid oltás mert szerinte így akarják csökkenteni az embereket.Én meg kinevetem…nem hiszek ilyenekben…

Sokat mesél nekem Istenről mégis ördögökkel és démonokkal álmodik elmondása szerint

Utóbbi időben nem keresem fel mert hétköznapi dolgokról nem lehet vele beszélni ,de még az érzelmeiről vagy az én érzelmeimről sem …csak ezekről a hülye titkokról

Kényelmetlenül érzem magam mellette nem érzem rajta azt a bibliai szeretetet olyan tipikus mintapolgár nem lehet belekötni a cselekedeteibe mégis érzem hogy ellentmondásos az ember.

Érdekesek a szociális kapcsolatai is.. vonzza maga köré az embereket mint a méz a méheket mégis kibeszéli és kritizálja őket még azokat is akik anyagilag vagy így-úgy segítenek neki .

Mindenkit lehord a megjobbítás érdekében .

Visszafelé nem ismeri el h valami rossz lenne benne.

Olyan mint valami tanító vagy mágus aki érdekes dolgokat mond felülről szemléli a világot mégis rossznak értéktelennek érzed magad a társaságában mert nem vagy olyan “felvilágosult” mint ő és sokat kell még hozzá tanulnod.

Boszorkány vagy keresztény ez az ember?



2023. ápr. 22. 13:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Fórizs E. ugyan abból a szellemből beszél, amiből az Antikrisztus fog. Egy szellem.


Tehát ha nem tér meg FE akkor az egyike lesz aki az Antikrisztus szövegét be fogja nyelni, és Messiásként fog rá tekinteni-ha nem tér meg.

2023. ápr. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Amit jól látsz, hogy van benne boszorkányság, asztrológia (már számtalanszor megnyilvánult rajta) halottkultusz, ősők imádata és masszív bálványimádás is.
2023. ápr. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Csak egy hülye kuruzsló.
2023. ápr. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ő nem boszorkány, csak figyel. Azt viszont nem tisztán.


Ő nem keresztény. Egy keresztény a gondolataiban krisztust követi és élteti, nem pedig 'nem lehet vele másról beszélni', meg 'rosszul vagyunk a közelébe', meg azt érzed, mintha félelmet akarna elültetni benned. Nem akar, de ő benne az, ami miatt te ezt hiszed, majdnem olyan rossz, mintha tényleg akarná. Ő fél, és a krisztus követője nem fél, nem álmodunk démonokkal, mert istenre tekintünk.


Én valóban "felvilágosult“ vagyok és nem érzik azt a közelembe, hogy egóznék, sőt szeretnek az emberek a közelembe lenni és beszélgetni velem.


Aki keresztény, az szeret és figyel. Aki szeret és figyel, azzal bármiről lehet beszélni, FŐLEG érzésekről, érzelmekről, megélésekről.


Ő csak fél a föld végétől. Amúgy egyet értek vele ebben. Bár a biblia elég rossz minőségű adatbázis, hogy kövesd a világ folyását, de jobb, mint a semmi.

2023. ápr. 23. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!