Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha igaz, hogy a Korán tudomány...

Ha igaz, hogy a Korán tudományos gondolkodásra sarkall, miért nem tudnak a muzulmánok szinte semmit felmutatni évszázadok óta bármilyen tudományos területen?

Figyelt kérdés
Ennyire semmibe veszik az átlag hívők a Korán előírásait? Vagy ennyire rossz táptalaj az iszlám bármilyen tudományos gondolkodáshoz?
2023. máj. 10. 18:15
1 2 3 4 5
 21/49 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%

"Mivel az iszlám kötelezően előírja hogy tanulj, foglalkozz tudománnyal és mikor ezt a muszlimok betartották a világ legfejlettebb állama voltak, így ma is azok lennének."


Oké, kerek perec ki mondom. A nem szekurális középkorban nem azért foglalkoztak ennyire a tudományal mert törvény kötelezte őket erre.

Eleve nincs olyan szabály hogy kötelező lenne tudományokkal foglalkoznunk.

Vagy azt hiszed mindenkinek szuper kémikusnak, fizika profeszornak és Biologusnak kéne lennie?


Az "Olvassatok" vers amire hivatkozol, a Korán olvasásra való utasitás. Amikor a próféta ezt megkapta, nem ment a világ tudományait bemagolni, kifejleszteni, létrehozni. Hanem olvasott. A koránt.


Eleve tulzás hogy mi lettünk volna a legfejlettebb, a kínaiak kb egy szinten voltak velünk. Csak ezt mindenki elfelejti mert az akkor talpig ganés europához hasonlitanak.


A kérdésre meg hogy miért lenne a legfejletlenebb, a legszekurálisabb muszlim állam, láthatoan nem kapcsoltál, hogy török országrol beszélek. Mert hogy a legszekurálisabbak mind közül, és még sem ők a legfejlettlenebbek, sőt!


"Mert akkor még betartották azt hogy tanuj és foglalkozz tudománnyal."


Ha az alapján nem volt a múlt 300 év valodi iszlám hogy akkoriban nem tartottak be néhány szabályt, akkor a középkorban sem volt. Hiszen akkoriban is egy csomo szabályt megszegtek. Pl. A törökök a janicsársággal. Határozottan biztos vagyok benne hogy azt a szabályt hogy nem muszlimoknak nem kell harcolnia, muszlim seregben.


És hasonlók.

2023. máj. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
0%

"Az annyit tesz, hogy csak kijelentettél dolgokat anélkül, hogy azokat bármi is bizonyítaná, az érveid pedig ugyanazon igazolatlan állítások egymásból származtatásán buktak el."


Ha valakinek a vallása előírja hogy foglalkozzon tudománnyal és ők ezer évig így is tesznek, akkor szerinted nincs összefüggés a kettő között? :)

2023. máj. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 A kérdező kommentje:
A vallás ma is előírja. Szóval nincs.
2023. máj. 11. 00:30
 24/49 anonim ***** válasza:
0%

"Oké, kerek perec ki mondom. A nem szekurális középkorban nem azért foglalkoztak ennyire a tudományal mert törvény kötelezte őket erre."


Mivel a keresztények pincsikutyája vagy, nem meglepő ez a válsz tőled. Ahogy ma is, és a középkorban is, ahhoz hogy magas szinten foglalkozhass tudománnyal sok pénz kell és állami támogatás. Az állam pedig törvényekkel szabályozza ezt is.



"Eleve nincs olyan szabály hogy kötelező lenne tudományokkal foglalkoznunk."


Mi az hogy nincs te szerencsétlen? Ezt írja elő a Korán. Olvastad egyáltalán?



"Vagy azt hiszed mindenkinek szuper kémikusnak, fizika profeszornak és Biologusnak kéne lennie?"


Azt jelenti legyen a saját területe szakértője akármi is legyen az és általánosságban legyen képben a lehető legtöbb területtel.



"Az "Olvassatok" vers amire hivatkozol, a Korán olvasásra való utasitás. Amikor a próféta ezt megkapta, nem ment a világ tudományait bemagolni, kifejleszteni, létrehozni. Hanem olvasott. A koránt."


A Kopránban számos vers szólít fel a gondolkodásra, a tudás keresésére. Ezt azért emeltem ki mert ez a legelső kinyilatkoztatott vers. És igaz a Korán olvasására való utasítás de az hogy az olvasás parancsa a legelső, ennél sokkal többet jelent. Általánosságban értendő.



"Eleve tulzás hogy mi lettünk volna a legfejlettebb, a kínaiak kb egy szinten voltak velünk. Csak ezt mindenki elfelejti mert az akkor talpig ganés europához hasonlitanak."


Ez sem igaz. Nem voltak egy szinten velünk. Ráadásul az iszlám megjelenése hatalmas fejlődést hozott az addig elmaradott arab társadalomban. Az iszlám elötti araboknak közük nem volt a tudományokhoz. Egy elmaradott félnomád nép voltak. Az iszlám hatására viszint nagyon röbid időn belül a muszlim állam lett a világ tudományos központja.



"A kérdésre meg hogy miért lenne a legfejletlenebb, a legszekurálisabb muszlim állam, láthatoan nem kapcsoltál, hogy török országrol beszélek. Mert hogy a legszekurálisabbak mind közül, és még sem ők a legfejlettlenebbek, sőt!"


Tudom hogy Törökországra gondoltál. Azt is tudom hogy félig török vagy, bár ezt nehezen hiszem el mert a törökök nálad értelmesebbek. Törökország Erdogan alatt kezdett fejődni, Erdogan pedig vallásos. Vallási iskolát végzett. Erdogan előtt baloldai vallásellenes pártok voltak hatalmon Törökországban és semmit nem fejlődött az ország. Én jártam ott a 90-es években. Szóval egy vallásos vezető is ilyen nay fejlősést érhet el, egy szekuláris országban. Na most akkor képzeld el hogy milyen fejlett lenne Törökország ha betartaná mindenki a Korán parancát miszerint foglalkozz tudománnyal.


"Ha az alapján nem volt a múlt 300 év valodi iszlám hogy akkoriban nem tartottak be néhány szabályt, akkor a középkorban sem volt. Hiszen akkoriban is egy csomo szabályt megszegtek. Pl. A törökök a janicsársággal. Határozottan biztos vagyok benne hogy azt a szabályt hogy nem muszlimoknak nem kell harcolnia, muszlim seregben."


Az oszmán törökök idején már leszálló ágban volt az iszlám világban a tudomány de tény hogy a keresztény világot még megelőzte a 16. századig.

2023. máj. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
0%

"A vallás ma is előírja. Szóval nincs."


Szóval azt állítod hogy a törvény előírásai és az emberek tetti között bincs összefüggés? Te egy zseni vagy :) Akkor ki is lehet dobni az összes magyar törvénykönyvet :) Nagyon bírom mikor az iszlámot próbálják kritizálni ész nélkül :)

2023. máj. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
100%

Nem a valláson múlik. A "tudomány" ott fejlett, ahol van pénz, a muszlim többségű országok pedig történelmi-politikai okokból jelenleg a szegényebbek közé tartoznak.


Hasonlóképp nem tudsz mondani jelentős tudományos eredményeket a nem-muszlim Dél-Szudánból, Haitiről, Pápuáról, Nepálból vagy Fehéroroszországból.


Egyébként meg az sem igaz, hogy muszlimok nem mutattak volna fel jelentős eredményeket korunkban.

2023. máj. 11. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 A kérdező kommentje:

"Szóval azt állítod hogy a törvény előírásai és az emberek tetti között bincs összefüggés?"

Nem éppen. Ennyire nem megy a szövegértés?

Aközött nincs semmi összefüggés, hogy állítólag ezer évig így tesznek, aztán meg mégse.

2023. máj. 11. 07:08
 28/49 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
77%

"Mivel a keresztények pincsikutyája vagy, nem meglepő ez a válsz tőled. Ahogy ma is, és a középkorban is, ahhoz hogy magas szinten foglalkozhass tudománnyal sok pénz kell és állami támogatás. Az állam pedig törvényekkel szabályozza ezt is."


Én sosem értettem hogy hogyan vagy képes ekkora szövegeket írni, olyasmire ami elsem hangzott tölem. Nem azt mondtam hogy az állam nem támogatta a túdosait, hanem hogy nem azért csinálták mert valami törvény kötelezte volna őket erre. Nincs egyetlen vallás jogi iskola sem, ami el ismerne egy olyan törvényt hogy foglalkozzunk tudományokkal.


A "tudás" alatt és legtöbbszőr erkölcsi és teologiai tudást értenek.


"Mi az hogy nincs te szerencsétlen? Ezt írja elő a Korán. Olvastad egyáltalán?"


Mivel hajlamos vagy egész elméleteket kiépiteni, ugy hogy aprobb versek be magyarázod bele őket, igy érdekelne hogy melyik versről beszélsz. De a kalapomat rá, hogy valami olyanról, ahol nincsen konkrétum meg emlitve ezzel kapcsolatban.


"És igaz a Korán olvasására való utasítás de az hogy az olvasás parancsa a legelső, ennél sokkal többet jelent. Általánosságban értendő."


Dehogy érthető általánosságban, az egy külön prófétának adott parancs volt az ige terjesztésére, különben a próféta más könyveket is olvasott volna.


"Ez sem igaz. Nem voltak egy szinten velünk."


Feltalálták a puskaport, és orvoslás szinten hasónlo eredményeik voltak. Eleve kínai iratokbol is meritettek a muszlim tudosok.


Miért ne lettek volna velünk egyszinten?


"Ráadásul az iszlám megjelenése hatalmas fejlődést hozott az addig elmaradott arab társadalomban. Az iszlám elötti araboknak közük nem volt a tudományokhoz. Egy elmaradott félnomád nép voltak. Az iszlám hatására viszint nagyon röbid időn belül a muszlim állam lett a világ tudományos központja."


Nem. Az arabok az után kezdtek nagy tudást szerezni hogy hóditásaikkal eljutottak a perzsa tudományokig, meg a keresztények által semmibe vett görög tudományokig, amik ha a félkegyelmű Omáron mulottak volna most nem lennének:

"Az elsődleges csatorna, amelyen keresztül a görög tudomány beáramlott a muszlim világba, Alexandria volt, ahol a görög filozófia és a tudomány még virágzott, amikor az arabok meghódították. 641-ben, amikor Omar kalifa Alexandriát elfoglalta, a könyvtár tartalmát máglyára vetette azzal a megjegyzéssel, hogy Ezek vagy olyasmiket tartalmaznak, amik benne vanna a Koránban, tehát feleslegesek, vagy olyan dolgokat, amik ellenkeznek azzal, tehát károsak. Ennek ellenére sok kézirat megmaradt, és átmentődött különböző fejedelmi udvarokba, ahol fordítóiskolák alapanyagául szolgáltak.[2] Már a hódítások első időszakában kutatás indult az ókori görög filozófusok művei után, Szókratész, Platón, Arisztotelész, vagy az orvos Galénosz műveinek fordítása és feldolgozása indította el az arab tudományok fejlődését.[3] Szíriában és Irakban a nesztoriánusok és jakobiták tanulmányozták a görög irodalmat, szír ajkú tudósok Antiokheiában, Edesszában, így például Nusaybin, aki számtalan teológiai művet fordított Alexandriában fellelt források alapján."



[link]


Egyébként érdekességként megjegyezném hogy volt egy keresztény tudosunk is:

"Hunajn ibn Iszhák (809-873) volt az egyik legfontosabb arab fordítója az ókori görög tudományos műveknek. Bár asszír származású nesztoriánus keresztény tudós, orvos volt, az iszlám világban széles körű ismertségre tett szert arab, szír, görög és perzsa fordításai révén."

[link]


Az iszlám nem "ösztönözte" a tudosokat, hanem teret és védelmet adott nekik az Omár féle marhák elől.


"Törökország Erdogan alatt kezdett fejődni, Erdogan pedig vallásos. Vallási iskolát végzett."


Ööö...nem. Török ország atatürk idején is hatalmasatt fejlődött. Az hogy a 90-es években nem fejlödtek, nem a vallástalanságuk oka volt.



"Tudom hogy Törökországra gondoltál. Azt is tudom hogy félig török vagy, bár ezt nehezen hiszem el mert a törökök nálad értelmesebbek."


Ebbe most sok helyen belelehetne kötni, de ne vezessük el erre a vitát.

2023. máj. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
93%

"Olvastad a Koránt vagy nem? Erre válaszolj"


Olvastam.


"Mondjuk egyértelmű hogy nem olvadtad mert akkor nem írnál ilyen marhaságot. A Korán előírja hogy foglalkozz tudománnyal."


Nem írja elő. A lent emlitett verseid egyike sem emliti a tudományt, pusztán bele magyarázhatóak.


"Az állam pedig ezért támogatta, mivel akkor még a a valódi iszlám törvényeit alkalmazták."


Nem. Az állam azért támogatta, mert már elötte is támogatta. Legalábbis a perzsáknál biztos. Is megjegyezném hogy az állam késöbb is támogatta, csak akkor már a tudosok nem törekedtek újra.


"(9/11) És Mi megmagyarázzuk a jeleket az olyan népnek amely tudással bír."


Hát ez semmilyen formában nem azt jelenti amit te közölsz. Itt arról van szó hogy isten többször is elmagyarázta a Koránhoz hasonló könyvekben a jeleket. Ahogy ezt tette a Koránban is.


"(8/22) Allah-nál a legrosszabb élőlények a süketek és némák, akik nem élnek az eszükkel."


Itt megint csak az isteni üzenetről van szó. Ami kiderül az előzményből is, amit szándékosan lehagytál.


"20. Ó, kik hisznek! Engedelmeskedjetek Allahnak és az Ő Hírnökének, s ne forduljatok el tőle midőn halljátok! 21. Ne legyetek olyanok, mint kik mondták: "Hallottuk!" S ők nem hallanak."

[link]


"(67/3-4) Nem látsz semmilyen hibát a Kegyelmes teremtésében. Nézd hát meg újra: látsz-e bármilyen hiányosságot. Aztán nézd meg újra. A tekinteted szégyenülten és fáradtan fog visszatérni hozzád."


Na ez már egy olyan vers amiből ilyen olyan modon még kapcsolodhatna is amit mondtál. De értelemszerüen a vers amiben azt magyarázza hogy felesleges hibát keresned a teremtésben, nem éppen parancs arra hogy kutass. Ez inkább kihivás a kételkedő hitetlennek, mint sem parancs a hivőnek.


"Nem véletlen hogy az Olvass parancs volt az első. Akármi más is lehetett volna"


Dehogy lehetet volna akármi más. A prófétának az elsödleges feladata a Korán átadása. Értelem szerüen nem kezdöthetett ugy isten első szava a prófétához hogy "Kérsz vajas kenyeret?" vagy "Hogy vagy?".


"Nyilván okkal ez csak te nem fogod fel vagy felfogod de nem ismerd el mert a keresztény kutyája vagy."


Vagy esetleg nem látok bele olyasmit a koránba ami nincs ott, veled ellentétben akinek ez vissza térőszokása.


"Keressél már rá hogy mi mindennel foglalkoztak a muszlim tudósok. Ehhez képest Kína sehol nem volt."


Természet tudományal, matematikával, alkimiával, orvoslással és csillagászattal. Ilyesmivel foglalkoztak kínaiak is. Nem véletlenül emlitettem a puskaport. És mi az hogy sehol nem voltak? A tízes számrendszert is elöbb találták fel mint az arabok: [link]



Szerintem te nézzél utána hogy hol voltak a kínai tudosok. 20 perces rajz film.


https://www.youtube.com/watch?v=HpR5bpfdZ6g


"A keresztények is eljutottak a római birodalom tudásáig, mégsem kezdtek vele semmit ezer évig konzerválták a tudatlanságot."


Ez nem cáfolja az állitásom.


"Az egy keresztény hazugság hogy a muszlimok rombolták le az Alexandriai könyvtárat te retardált nyomorék. Ezt még egy wiki oldal is elírja:"


Jó, én meg ezen a wiki oldalon meg ezt olvastam, tudta a fene hogy wikin még fen vannak történetek amik cáfolva vannak. Mondjuk gyanakodtam volna, de Omarrol volt szó.


" És mi az hogy Omár félkegyelmű te idióta? Az egyik legnagyobb kalifáról beszélsz."


Az hogy nagy politikai vezető volt, még nem zárja ki amit mondtam róla.


Nagy sándor is jelentős uralkodo volt, de ettől függetlenül egy megalómán erőszakos ficko volt.


Omárt már azért se kedvelem mert hagyományozta ezt a hadiszt:Sahih Bukhari (8:395) – Umar elbeszélésében: „Az én Uram egyetértett velem három dologban: – 1. (Amikor) azt mondtam, „Ó Allah hírvivője, bárcsak Ábrahám helye lehetne a mi imahelyünk (bizonyos imáinkra). Így jött egy Isteni Inspiráció: Használjátok ti (emberek) Ábrahám helyét imahelyetekként …”. (2.125) -2. Ami pedig a nők elfátyolozásáról szóló verset illeti, azt mondtam: „Ó, Allah Hírvivője! Bárcsak elrendelnéd a feleségeid számára, hogy fedjék el magukat a férfiak elől, mert jók és rosszak is beszélnek velük.” Így történt a nők elfátyolozásáról szóló vers kinyilatkoztatása. -3. Amikor a Próféta feleségei közösen léptek fel a Próféta ellen, azt mondtam nekik: ’Lehet, hogy ha (a Próféta) elválna tőletek (mindannyiótoktól), akkor az Úr (Allah) nálatok jobb feleségeket adna neki helyettetek.’ Így került kinyilatkoztatásra ez a vers (amiről már beszéltem).”


Ez az öntelt félkegyelmű ugy állitja be, mintha az ő kérésére jöttek volna le a versek. Tuti hogy nem igy történt. De ezt a hadiszt egy csomo iszlám kritikus használja ellenünk. Kösz, Omár.

És nem érdekel hogy a 200 évvel késöbb leirt hadiszokban (amiket Omár uralkodása alatt is keletkezhettek, hatalma megszilárditása érdekében) hogy dicséri a proféta. Is nem, már azon keresztény hazugság elött is utáltam ezt a barmot, az nekem nem szorzott osztott hogy mit csinált egy könyvtárral, csak könyebben hittem el róla hogy ilyet tett.



"Nem. Atatürk idején nem fejlődött hatalmasat az ország."

[link]


Igen azt amit Erdogan csinált azt atatürk nem tette meg, de erdogan ott folytatta ahol atatürk abba hagyta. És atatürk hatalmas fejlödést hozott létre, csak az nem volt elég. de ha figyelembe veszük hogy milyen problémák voltak elötte, nem nevezhetjük "kevésbé jelentős" fejlödésnek.

2023. máj. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
93%

Most látom hogy törölték a válaszod.


Máskor a "Degenerált keresztény pintyi kutya" szavakat mellözed, mert azt hiszik akik ezt a vitát nézik, hogy magamban beszélek.

2023. máj. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!