Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha igaz, hogy a Korán tudomány...

Ha igaz, hogy a Korán tudományos gondolkodásra sarkall, miért nem tudnak a muzulmánok szinte semmit felmutatni évszázadok óta bármilyen tudományos területen?

Figyelt kérdés
Ennyire semmibe veszik az átlag hívők a Korán előírásait? Vagy ennyire rossz táptalaj az iszlám bármilyen tudományos gondolkodáshoz?
2023. máj. 10. 18:15
1 2 3 4 5
 41/49 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:

Eltünt a kommentem fele!


Miért csak ez a vége van meg?

2023. máj. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
53%

Nem tudom. Én nem töröltettem az biztos.

Kérdezd a keresztény gazdáidat.

2023. máj. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:

Ezt nem lehet IGY törölni!


Írtam EGY kommentet, aminek csak a vége jelent meg!


Nálad ilyen nem volt még?

2023. máj. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:

#43

Nálam még nem, de lehetett valami szinkronizációs netes hiba is, valószínűleg nálad, de akár a szolgáltatónál, vagy ennek az oldalnak a szolgáltatójánál, vagy bármi más.


Persze fanatikus hülyéknek könnyebb azt óbégatni, hogy a keresztények töröltették :D (42-esre célzok)

2023. máj. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
53%

"Persze fanatikus hülyéknek könnyebb azt óbégatni, hogy a keresztények töröltették :D (42-esre célzok)"


A keresztények gyakran törölteik a hozzászólásaimat, így nálam ez legvalószínűbb magyarázat.

2023. máj. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:

#45

De gondolom ezen nem lepődsz meg, amilyen kocsma, trágár stílusban szidod a vitapartnereidet, mintha egy üveg bor után írnád :)


Amúgy honnan tudod, hogy keresztények töröltetik? Ez is inkább csak egy újabb hazug rágalom, mert több nem keresztény is szokott vitázni veled. Valószínűleg nekik se tetszik ez a bortól ittas kocsmai hangnemed.

2023. máj. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%

"A keresztények gyakran törölteik a hozzászólásaimat, így nálam ez legvalószínűbb magyarázat."


Nézd a válaszaid inkább azért törlik a moderátorok mert tulsokszor hangzik el az hogy "retardált". Emiatt könyebb jelenteni.


Mindenesetre újra írom a kommentem.

2023. máj. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
53%

"De gondolom ezen nem lepődsz meg, amilyen kocsma, trágár stílusban szidod a vitapartnereidet, mintha egy üveg bor után írnád :)"


Nem igaz. Legtöbször semmiféle trágár szót nem tartalmaz a hozzászólásom vagy a kérdésem. Egyszerűen csak nem tetszik a keresztényeknek.



"Amúgy honnan tudod, hogy keresztények töröltetik? Ez is inkább csak egy újabb hazug rágalom, mert több nem keresztény is szokott vitázni veled. Valószínűleg nekik se tetszik ez a bortól ittas kocsmai hangnemed."


Mert legtöbbször keresztényekkel vitázom.

2023. máj. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%

Vissza töltés.


(ELNÉZÉST A KÉSÉSÉRT!!!. A dogák lefoglaltak, is elfelejtettem a vitát.)


"Ha megtagadod a Korán csak egyetlen parancsát is, nem vagy muszlim. Kérdezz meg bárkit."


De én nem meg tagadom hanem nem ugyan ugy értelmezem. Fel birod fogni, vagy megint előkerült a buborékod?


"Nem lehet másképpen értelmezni mert egyéretlmű."


Egyértelmű? A szövegek többféle képpen értelmezhetőek. Ezt fent mutattam is.

A korán által emlitett szavak mint a "jelek" vagy a "tudás" eléggé tágak, és sok dologként értelmezhetőek. Te használsz egy (szerintem téves) értelmezést, amit igy vagy ugybele tudsz rakni.


"A Koránt pedig nagy K-val írják."


Szived rajta, engem annyira nem érdekelnek a nyelvtan szabályok és sokszor téged sem.


"Telesen egyértelmű versek. Még hazudozol is?"


Hivnál egy egyértelmű verset ahol a tudományrol beszél, és nem kell magyarázatott fűznőd hozzá hogy miért is a tudományról van szó?


"Azt írja azoknak lesz ez jel, akik használják az eszüket, magyarul képesek értelmezni és megéretni, ezt pedig úgy lehet ha tudománnyal foglalkozol."


A próféta és az első muszlimok nem éppen foglalkoztak ilyesmikkel, még is megértették. Sok muszlim van a világon akik szintén nem foglalkoztak ilyesmikkel, még a középkorban is sokan voltak. Sőt még a próféta halála után is volt vagy tíz év amig a tudományosság még elsem kezdödött minimum.


"A perzsa birodalom is szétesett ahogy a római birodalom is mert mások meghódították."


A római birodalom minden formában szét esett, a perzsák területileg estek szét, tanaik gyakorolva maradtak a hóditáskor.


"Csak a muszlimok felhasználták az ottani tudást, a keresztények viszont nem."


DE EZT MONDTAM EGÉSZ VÉGIG!


"Általánosságban a tudásról van szó."


Látod erről beszélek, ez például egy szubjektiv értelmezés. Honnan lehetne eldőnteni hogy a tudás alatt általánosságban van szó?


De eleve ha általános, és nem konkrétan a tudományos, akkor a tudományos nélkül is meglehet érteni az iszlámot. (És ezt sokan megtették már). Dehát ebből megint nem az jőn le hogy tudományra biztatna.


"Mohamed próféta gazdag kereskedő volt mikor megkapta a Koránt. Te milyen muszlim vagy ha még alapvető dolgokat nem tudsz Mohamed prófétáról?"


Olyan muszlim vagyok aki utána néz egy állitásnak, ha az ellenkezik az általa ismert informácionak. Ahelyet hogy nagyarcoskodna mint te. És megint ezt csináltam, kiderült hog igazam volt! Meg neked is...


"Mint a legtöbb gyermeknek, neki is dolgoznia kellett. Kezdetben pásztorfiú volt, s ekkor ismerte meg a beduin pásztorok szokásait, fortélyait, életvitelét. Később tevehajcsárként elkísérte nagybátyját a szíriai és egyiptomi útjaira. Eközben nemcsak kereskedelmi tapasztalatokat szerzett, de megismerte az arabokétól különböző kutúrákat, vallásokat, mint például a zsidó, a keresztény és a zoroaszter tanításokat, melyeket élénk fantáziája és rendkívüli emlékezőtehetsége révén fel is használt az iszlám tanainak kialakításakor.

25 éves korában egy gazdag kereskedő özvegyének (Khádidzsa) üzletében dolgozott, majd feleségül is vette a 40 éves özvegyet, s ezzel a házassággal bekerült a gazdag mekkaiak közé. Immáron érett fővel és anyagi függetlenséggel a karavánok vezetőjeként járta végig a kereskedelmi utakat, s gyüjtött újabb ismereteket,"


[link]


Nekem mindig is a tevepásztorkodos éve-i maradtak meg. Ez olyan szakrális meg minden, az ember könnyen azonosul vele.


"Nem egyik napról a másikra értették meg. 20 évig tartott. Kezdetben kevesen érették meg majd egyre többen."


Mohamed prófétának és annak a "keveseknek" nem 20 évig tartott. Eddig az tartott hogy elterjedjen. És nem a tudományosság fejlődése miatt volt igy.


"Ezekre is kiterjed te féleszű. Az iszlám meghatározza mit ehetsz és mit nem"


Aminek ugye köze sincsen ahhoz az állitásomhoz hogy nem határozza meg hogyan készitsünk burgonyás tésztát.


"Ezekre is kiterjed te féleszű. Az iszlám meghatározza mit ehetsz és mit nem"


1. Ilyet nem emlékszem hogy láttam volna a Koránban.

2. Azt vágod-e, hogy én nukleális szemétről beszéltem? Azzal nem azt kell csinálni, amit (szerintem hadisz) javasol amiről beszélsz.


"De megmondta csak te annyira féleszű vay hogy minden hadiszra rávogod hogy későbbi hamisítás."


1. Ez semmilyen formában nem cáfolta meg azon állitásomat hogy isten nem mondd el mindent, mert a hadisz nem isten szava.


2. Én a mitologiai hadiszokat (Mint a mahdi, a nagybálna melyre a föld épült, a szárnyas ló, és antromoforp angyalok) és néhány személyről szólo hadiszt, meg pár történelemmel kapcsolatost kérdő jeleztem meg. És persze pár "saria hadisz"-t, mint te. Nem emlékszem hogy érveltem volna erkölcsi vagy gazdasági, vagy más fajta olyan hadiszokrol, amiről most te beszélsz.


"Egy hívő is elszégyelheti magát. Egyre nagyobb marhaságokat állítasz."


Igazábol itt is az van, hogy nem éppen lehet a szövegből ki hozni, hogy melyik állitás az igaz. Mert nem éppen egyértelmű. Még az én érvem mellé megjegyezném hogy ebben a szúrában, pontosabban ennek a részében, alig egy versel késöbb is hitetlenekről beszél, dehát valoszinüleg köze nincsen a "bizonytalan hivők"-höz.


[link]


"Az első parancsról beszélek."


Miért szerinted én a hawai lányok tánc mozdulatait részleteztem?


"Lehetett volna bármi más, mint az Olvass parancs."


Dehogy lehetett volna, ez volt a legzseniálisabb parancs, több szempontbol is. Mondjuk abból hogy onnan kezdődőtt a Korán.

Érted, a könyv elején ott van hogy olvass. Egyszerű, de nagyszerű.


"De Mohamed próféta ledhatta volna részletekben a Koránt az embereknek úgy hogy közben ő tudta az egészet."


De mi köze van ennek a témához? A Korán akkor is "olvass"-al kezdődött volna.


"Biztos hogy nem."


[link]


"De miért jutott eszükbe 1000 ével később a muszlimoknak meg miért akkor?"


A muszlimok szembe találkoztak ezen tudományok müvelőivel, a keresztények meg csak az írataikat ismerték. Vagy valami más miatt.


"Azért mert az iszlám előírja hogy foglalkozz tudománnyal, mig a kereszténység gátolja hogy foglalkozz tudománnyal."


Is mégis hol ír olyat a kereszténységben amiből ez jött le?


Amugy meg, ha igazad lenne akkor nem tudtam volna linkelni azt a keresztény tudost, az arab tudosoktól.


" Ezt mindig bizonyítom is. Most is a Korán versekkel igazoltam."


Egyik versel sem igazoltál mást, csak azt hogy megint belemagyaráztál valamit ami ott sincsen.


"A Korán nem ír olyat hogy Isten illuziot küldött azokra a hitetlenekre akik meg akarták ölni Jézust."


Szenilis lettél?

Ez a multkor még nem volt vita téma...


„És nem ölték meg őt, és nem is feszítették meg, hanem csak úgy tüntetett fel nekik” (Korán 4:158).


"És azt sem állítottam hogy pont úgy történt ahogy a Biblia írja."


Akkor mit állitottál?


"Ez is hazugság. Én elfogadom ha valamiben tévedek. Például mikor a helal vágásról vitáztunk. Nem tudtam hogy az egyik szlám vallásjogi iskola szerint nem kell Allah nevének az emltése. És ezt el is ismertem. Szóval ha bizonyítod az ellenkező véleményedet, elfogadom, csak ez szinte soha nem iskerül neked."


1. A véleményem nem lett bizonyitva, csak meg mutattam hogy vannak mások is nem csak én.


2. Eléggé nehezen fogadtad el. Mert egy következő válaszodban, mikor linkeltem neked egy teologust aki (A már előzőleg emlitett) véleményt taglalta, azt mondtad rá hogy "Ez csak egyetlen ember, biztos valami szekta tag".


"És nem ézed kötelességednek utána nézni ha ilyesmivel vádolják a muszlimokat? "


Mondom hogy wikipédián olvastam. Ott nem vádolnak senkit semmivel. Csak le irják a forrás alapú tényeket. Most csak elavult forrást alkalmazott az egyik szerkesztő. Amit a másik meg korrigált.


Is nem, mivel én nem tartom elképzelhetetlennek hogy voltak régebben is szemetek, akik muszlimnak vallották magukat (mint azok akik a társadalom jóváhagyásávl hagyták meg jelenni az elöbb emlitett hadiszokat, és a ficko aki meg kínoztatta hanbali jog tudost) igy nem tartottam lehetetlennek. Eleve nem is veszem az ilyet személyes vádnak, veled ellentétben, aki erre ugy reagált mintha rola mondtak volna csufat.


"Mondjuk legalább annyira hogy végigolvasd azt a wiki cikket, mielőtt elhiszed?"


Miért a cikk valamelyik részében azt írta hogy nem igy volt? De amugy meg nem, én a cikket a tudósok és tudásuk forrása érdekében kerestem fel a vitához. Azzal a részlettel csak össze találkoztam, gondoltam belinkelem hogy lássuk mi lesz.


"Azt jelenti hogy nyilvánvaló nevetséges hazugság amit még egy wiki cikk is leír."


Látod, hát te is megbizhatonak tartod azt az oldalt.


"Ha én mint muszlim mondok bármit is nem hiszed el, " Ha az kapcsolatos a konteoiddal.


"ha egy olyan nagy és jelentős muszlimról mint Omar kalifa rosszat állítanak tényként elhiszed"


Ha egy 99%-ban tényeket közlö oldalon látom. Meg aztán az Omárt eleve nem kedveltem.


"de ha azt mondom az USA van az ISIS mögött még úgy sem hiszed hogy felsorolom a bizonyítékokat."


A kikövetkeztetéseid, nem bizonyitékok. És mondom én hogy ha az a konteoiddal kapcsolatos nem hiszem el.


"Hát elég nehéz."


Nézd nekem ment, pedig 18 éves vagyok, ráadásul folyékonyan beszélem a káronkodások kánaánjának nyelvét.


"Ha leírnám mi rólad a véleményem, nem a kommentet törlik hanem kitiltanak engem az oldalról szóval durván vissza kell fognem magam."


1. Le írtad.


2. Nem törölnek az oldalrol, csak a kommentedet törlik.


"Ezek egyikéért sem Omar kalifa felelős."


Az 1-es és 3-es pontban kivette a részét.


"Ja hogy úgy érted hogy Omar kalifa találta ki azokat a hadiszokat? "


EZ hogyan jött le abbol amit írtam? Nem, ezeket nagy esélyel a hivei, hisz

nagy része nem töle van.


"Szóval azt mondod nem az az egy hadisz a fabrakició amire te hivatkozol"


Is EZ megint honnan jőtt? Azt is fabrikácionak tartom, csak Omart tartom az alkotojának.


"hanem a sok ezer másik ami szerint Omar kalifa példás muszlim volt :)"


Nem mondtam hogy vagy ez vagy az. Mind a kettőben példás muszlimként van jellemezve.


Honnan tudod amugy hogy sok ezer? Megszámoltad, vagy csak ugy mondod?


"Például kitalálhatták olyanok akik ártani akartak neki. Azt ugye tudod hogy Omar kalifát meggyilkolták?"


Dehát a gyilkosai ki találtak egy olyan hadiszt amiben Omár egyetértésben van a prófétával, bölcsességének köszönhetően, amire késöbb Omár hivei szoktak hivatkozni hogy "micsoda egy ficko volt ez az Omár!".


Már mint a lejáratására inkább hoztak létre volna negativszinben lévő hadiszokat, nem olyat ami pozitiv szinben tünteti fel és tőből bevettek akkoriban az emberek. Arra nem számithattak hogy évszázadokkal késöbb lesznek szkeptikus muszlimok mint én, aki emiatt majd nem fog bizni a fickoban.

2023. máj. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!