Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha igaz, hogy a Korán tudomány...

Ha igaz, hogy a Korán tudományos gondolkodásra sarkall, miért nem tudnak a muzulmánok szinte semmit felmutatni évszázadok óta bármilyen tudományos területen?

Figyelt kérdés
Ennyire semmibe veszik az átlag hívők a Korán előírásait? Vagy ennyire rossz táptalaj az iszlám bármilyen tudományos gondolkodáshoz?
2023. máj. 10. 18:15
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
93%

"Itt megint csak az isteni üzenetről van szó. Ami kiderül az előzményből is, amit szándékosan lehagytál."

Nem gondolom, ha szándékosan lehagyta volna, az lényegében hazugság lenne tőle, ami az iszlám szerint bűn, különösen másik muszlim felé.

Valószínűleg sose olvasta végig a Koránt és ezeket az idézeteket is csak iszlám oldalakról szedi. Nagyjából pont úgy, mint amikor a keresztényekkel kapcsolatos, kiragadott bibliai verseket hoz ugyanezen iszlám oldalakról.

2023. máj. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
0%

"Olvastam"


Dehogy olvastad.



"Nem írja elő. A lent emlitett verseid egyike sem emliti a tudományt, pusztán bele magyarázhatóak."


Egyéretlműen említi a tudományt és még sok más vers is. Te most konkrétan megtagadod a Korán parancsát. Aki pedig így tesz az nem muszlim. Felfogatad? Persze van még sok más vers is ahol például leír egy természeti jelenséget és hozzá teszi és felszólít hogy használd az eszed.


13/4 És a földön egymással szomszédosan különböző területek vannak és szőlőskertek és gabona és pálmafák- ugyanabból a gyökérből sarjadva csoportosan, vagy magányosan, egyazon vízzel öntözve. És mi egyeseket mások elé helyeztünk a gyümölcsükben. Bizony, ebben jelek vannak egy olyan nép számára, amely használja az eszét.


16/12 És szolgálatotokra rendelte az éjszakát és a nappalt, és a Holdat és a csillagokat, amelyek az Ő parancsa által kényszerülnek munkálkodni. Bizony, jelek vannak ebben azok számára, akik élnek az eszükkel.



"Nem. Az állam azért támogatta, mert már elötte is támogatta. Legalábbis a perzsáknál biztos. Is megjegyezném hogy az állam késöbb is támogatta, csak akkor már a tudosok nem törekedtek újra."


Össze vissza beszélsz. Ilyen alapon akkor a középkori keresztény államoknak is támogatniuk kellett volna a tudományt mert a római birodalom ezt tette de mégsem ez történt. Később pedig az állam nem támogatta. Lásd Oszmán birodalom 1600 után.



"Hát ez semmilyen formában nem azt jelenti amit te közölsz. Itt arról van szó hogy isten többször is elmagyarázta a Koránhoz hasonló könyvekben a jeleket. Ahogy ezt tette a Koránban is."


Azt írja olyan népnek amely tudással bír. Vagyis tudással kell bírnod ahhoz hogy értsd. Szóval pont arról van szó amiről beszélek.



"Itt megint csak az isteni üzenetről van szó. Ami kiderül az előzményből is, amit szándékosan lehagytál."


És az iszlám szerint mire vonatkozik az isteni üzenet te szerencsétlen? Mindenre. Az iszlám az let minden területére vonatkzik így a tudományra is.



"Na ez már egy olyan vers amiből ilyen olyan modon még kapcsolodhatna is amit mondtál. De értelemszerüen a vers amiben azt magyarázza hogy felesleges hibát keresned a teremtésben, nem éppen parancs arra hogy kutass. Ez inkább kihivás a kételkedő hitetlennek, mint sem parancs a hivőnek."


Ez a vers mindenkire vonatkozik. Egy hivő is lehet bizonytalan, és ez a teendő ha kételkedsz Istenben. Foglalkozz tudománnyal és megtalálod a bizonyítékot.



"Dehogy lehetet volna akármi más. A prófétának az elsödleges feladata a Korán átadása. Értelem szerüen nem kezdöthetett ugy isten első szava a prófétához hogy "Kérsz vajas kenyeret?" vagy "Hogy vagy?". "


A parancsok közül lehetett volna bármi más te szerencsétlen nem általánosságban bármi más. Történhetett volna úgy is hogy Mohamed próféta egy pillanat alatt memorizálja az egész Koránt Olvas parancs nélkül.



"Vagy esetleg nem látok bele olyasmit a koránba ami nincs ott, veled ellentétben akinek ez vissza térőszokása."


De ott van a Koránban, ha pedig letagadod akkor nem vagy muszlim ugyanis ha a Korán parancsát megtagadod nem vagy muszlim.



"Természet tudományal, matematikával, alkimiával, orvoslással és csillagászattal. Ilyesmivel foglalkoztak kínaiak is. Nem véletlenül emlitettem a puskaport. És mi az hogy sehol nem voltak? A tízes számrendszert is elöbb találták fel mint az arabok"


Foglalkoztak de nem olyan szinten mint a muszlim tudósok.



"Ez nem cáfolja az állitásom."


Ez pontosan hogy cáfolja az állításod. A keresztények is eljutottak a római birodalom tudásáig, ugyanazt megszerezték mint a muszlimok de mégsem kezdtek vele semmit hanem inkább ezer évig a saját ürülékükben fetrengtek szó szerint.



"Jó, én meg ezen a wiki oldalon meg ezt olvastam, tudta a fene hogy wikin még fen vannak történetek amik cáfolva vannak."


Figyelj csak. Hogy van az hogy ha én mint muszlim állítok valamit azt te automatikusan megkérdőjelezed, de ha keresztények behazudnak egy ilyet az iszlámról amiről kilóméterekről látszik hogy aljas rágalom azt te egyből benyalod. Sőt, nem csak hogy elhiszed de még terjeszted is. Ennyire még te sem lehetsz retardált. Aztán meg csodálkozol ha a keresztények picsikutyájának nevezlek?



"Az hogy nagy politikai vezető volt, még nem zárja ki amit mondtam róla."


Nem fogtad fel hogy Omar az első muszlimok egyike, akit a muszlimok választottak meg a tudása és a jelleme miatt kalifának? Továbbá Mohamed próféta jóbarátja akiról mindig dicsőrően beszélt. Te jobban ismered mint Mohamed próféta?



"Ez az öntelt félkegyelmű ugy állitja be, mintha az ő kérésére jöttek volna le a versek. Tuti hogy nem igy történt. De ezt a hadiszt egy csomo iszlám kritikus használja ellenünk. Kösz, Omár."


Honnan tudod hogy ez így történt? Lehet hogy ez egy később fabrikált hadisz?



"Is nem, már azon keresztény hazugság elött is utáltam ezt a barmot, az nekem nem szorzott osztott hogy mit csinált egy könyvtárral, csak könyebben hittem el róla hogy ilyet tett."


Te valami siíta irányzatot követsz igaz? Azok ilyen reardáltak hogy ész nélkül szídják az első három kalifát.



"Igen azt amit Erdogan csinált azt atatürk nem tette meg, de erdogan ott folytatta ahol atatürk abba hagyta. És atatürk hatalmas fejlödést hozott létre, csak az nem volt elég. de ha figyelembe veszük hogy milyen problémák voltak elötte, nem nevezhetjük "kevésbé jelentős" fejlödésnek."


Erdogan többet tett mint Atatürk, ez egész biztos. Atatürk is közel 20 évig volt hatalmon és mikor meghalt Törökország még mindig egy szegény agrárország volt minimális iparral. Az őt követő Inönü pedig aki Atatürk haverja volt, átadta az országot az USA-anak és így a következő 60 évben au USA gyarmata lett Törökország. Na ezt szüntette meg Erdogan.

2023. máj. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
0%

+Máskor a "Degenerált keresztény pintyi kutya" szavakat mellözed, mert azt hiszik akik ezt a vitát nézik, hogy magamban beszélek.+


Ha leírnám rólad a véleményem, kizárnának az oldalról.

2023. máj. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
0%

"Valószínűleg sose olvasta végig a Koránt és ezeket az idézeteket is csak iszlám oldalakról szedi. Nagyjából pont úgy, mint amikor a keresztényekkel kapcsolatos, kiragadott bibliai verseket hoz ugyanezen iszlám oldalakról."


Végigolvastam a Koránt és elég sok szúrát memorizáltam, ahogy minden normális muszlim. A Bibliából is többet olvastam el mint nagyon sok kereszttény. Mikor állítok valamit azt alaposan megvizsgálom legyen szó az iszlámról vagy a Bibliától és persze bizonyítom. Egy olyan hazug kereszténynek mint te ezek mind bizonyára hihetetlenül hangzik mivel nálatok keresztényeknél nincs olyan hogy bizonyítád csak hazudozás van.

2023. máj. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
95%

"Egyéretlműen említi a tudományt és még sok más vers is. Te most konkrétan megtagadod a Korán parancsát. Aki pedig így tesz az nem muszlim. Felfogatad?"


Felfogtad hogy eléggé őnkényesen értelmezed ki a muszlim, és mi alapján?


Én nem megtagadom a koránt hanem másként értelmezem mint te.


Egyébként ahhoz képest hogy egyértelmüen emliti a tudományt, még mindig csak homályos verseket emlitettél kontextusbol kitépve, és félre értelmezve.


"Persze van még sok más vers is ahol például leír egy természeti jelenséget és hozzá teszi és felszólít hogy használd az eszed."


De ez nem azt jelenti hogy kötelességünk fel fedezni a világot. Ez anyit jelent hogy isten elmagyarázza a koránban hogy micsoda csodákat teremtet. A "jeleket" hogy van. Ezeket már nem kell felfedeznünk, mert el lettek magyarázva.


"Össze vissza beszélsz. Ilyen alapon akkor a középkori keresztény államoknak is támogatniuk kellett volna a tudományt mert a római birodalom ezt tette de mégsem ez történt."


Én beszélek össze vissza miközben teljesen különbőző dolgokat emlitesz egy lapon? A római birodalom szét esett. Az állammal együtt ami támogatta a tudományt. De a perzsa birodalom nem szét esett csak meghoditottuk, a tudománya pedig átkerült hozzánk (más már megszerzettek mellé) amit tovább fejlesztettünk.


"Később pedig az állam nem támogatta. Lásd Oszmán birodalom 1600 után."


Te lásd: [link]


"Azt írja olyan népnek amely tudással bír. Vagyis tudással kell bírnod ahhoz hogy értsd. Szóval pont arról van szó amiről beszélek."


Az a tudás amiről te beszélsz, is amiről itt szó van marhára nem ugyan az.


A próféta teve pásztor volt mikor meg kapta a Koránt is megértette, az első muszlimok pedig tanulatlan szegények és rabszolgák közül kerültek ki.


Eleve ahogyan mondtad "az arabok akkoriban tudatlan nomád nép voltak, semmi közük nem volt a tudományokhoz". Ergo nagyon nem kellett volna megérteniük az iszlámot a logikád alapján.


"És az iszlám szerint mire vonatkozik az isteni üzenet te szerencsétlen? Mindenre. Az iszlám az let minden területére vonatkzik így a tudományra is."


Nem, dehogy. Az isteni üzenet egy csomo dologra nem terjed ki. Mint például hogy hogyan fözz burgonyás tészta levest, vagy mit csinálj a nukleális szeméttel.


Isten egy csomo dologgal kapcsolatban az emberekre haggya a dolgokat. Nem mondta meg mindennel kapcsolatban hogy mit csináljunk.


"Ez a vers mindenkire vonatkozik. Egy hivő is lehet bizonytalan, és ez a teendő ha kételkedsz Istenben. Foglalkozz tudománnyal és megtalálod a bizonyítékot."


Nem. Ha bizonytalan hivőkre is vonatkozna akkor nem ilyen negativ lenne a vége:"A tekinteted szégyenülten és fáradtan fog visszatérni hozzád."


Ha én bizonytalan hívő lennék, nem éppen igy reagálnék ha biztos lennék a dolgomban.


"A parancsok közül lehetett volna bármi más te szerencsétlen nem általánosságban bármi más."


Dehogy lehetett volna, a prófétának elsődleges dolga volt a korán, ez a prófétaság lényege.


"Történhetett volna úgy is hogy Mohamed próféta egy pillanat alatt memorizálja az egész Koránt Olvas parancs nélkül."


1. Isten részletekben adta le a Koránt, is nem véletlenül.

2. Miért csinált volna ilyet a próféta?


"De ott van a Koránban, ha pedig letagadod akkor nem vagy muszlim ugyanis ha a Korán parancsát megtagadod nem vagy muszlim."


Is a "ne monnd azt a másiknak hogy ő nem hivő" parancsal mi van? Csak mert ezt egyesek eléggé sokszor megszegik...


"Foglalkoztak de nem olyan szinten mint a muszlim tudósok."


Persze hogy nem, ők előrébb jártak ezzel kb 1000 évvel.


"Ez pontosan hogy cáfolja az állításod. A keresztények is eljutottak a római birodalom tudásáig, ugyanazt megszerezték mint a muszlimok de mégsem kezdtek vele semmit hanem inkább ezer évig a saját ürülékükben fetrengtek szó szerint."


Azt a tényt hogy az arabok tudásukat görög-római és perzsa tudosok írásaibol nyerték, nem cáfolja az hogy a keresztényeknek ugyan ez csak 1000 évvel késöbb jutott eszébe.


"Figyelj csak. Hogy van az hogy ha én mint muszlim állítok valamit azt te automatikusan megkérdőjelezed, de ha keresztények behazudnak egy ilyet az iszlámról amiről kilóméterekről látszik hogy aljas rágalom azt te egyből benyalod."


1. Az hogy muszlim vallású vagy nekem nem jelent semmit. Azért nem hiszem el állitásaid mert egy csomoszor szembe mennek a valóság logikájával. Azt mondtad egyszer hogy a biblia azon szövege amiben jézust nem ismerik fel késöbb a tanitványai a szemükőn lévő homály miatt, alátámasztja a Korán azon állitását hogy isten illuziot küldött azokra a hitetlenekre akik meg akarták ölni Jézust. A veled ellenkező véleményeket hajlamos vagy nem létezőnek tartani. Egy buborékban élsz. Szerinted miért kérdőjelezek meg mindent amit állitasz?


2. Nem tudtam hogy keresztényektől származik. A wikipédián olvastam, ami független. Ugyan ugy meg található benne ez az 1000 éves tévhit, mint annak cáfolata amit te magad linkeltél. (amit köszönök szépen.)

Eleve mi az hogy kilométetekről látszik?


Talán neked hihetetlen, de én képes vagyok elhinni hogy nem minden muszlim volt szent a történelem során.


"Sőt, nem csak hogy elhiszed de még terjeszted is. Ennyire még te sem lehetsz retardált. Aztán meg csodálkozol ha a keresztények picsikutyájának nevezlek?"


Ah...Nézd ha megint törlik a kommented, én nem fojtatom a vitát. Nem értem mi olyan nehéz abban hogy nem írszle néhány szót?


"Nem fogtad fel hogy Omar az első muszlimok egyike, akit a muszlimok választottak meg a tudása és a jelleme miatt kalifának? "


Felfogom, de ez számomra az égatta világon semmit nem jelent. A muszlimok a próféta után egy csomo dolgot csináltak amit nem kért.


1. Egymás torkának estek a hatalomért.

2. Belehamisitották a szájhagyományokba (szerinted és szerintem) a halálra kövezést és a hitehagyáért járó halált valamint (szerinted) az Umm qirfa nevű rablógyilkos vezér kivégzését. Valamint bemásolták a jelenések könyve muszlim változatát (szerintem.)

3. És persze létre hozták a kalifátus fogalmát, bár ez nem volt annyira rossz. Akkor.


"Továbbá Mohamed próféta jóbarátja akiról mindig dicsőrően beszélt. Te jobban ismered mint Mohamed próféta?"


Felmerül a kérdés bennem amikor az ő nagy jó barátságukról beszélsz:

"Honnan tudod hogy ez így történt? Lehet hogy ez egy később fabrikált hadisz?"


Egyébként ehhez a sorodhoz kapcsolva: Minek?


Ez a hadisz csak Omár hatalmának megszilárditására hasznos, minek találták volna ki más emberek?


"Te valami siíta irányzatot követsz igaz? Azok ilyen reardáltak hogy ész nélkül szídják az első három kalifát."


Nem mondtam semmit a háromról, csak egyről. A siiták kalifáit nem ismerem, de a vérvonal alapú kalifátusukat ostobaságnak és elmaradottnak tartom.


"Erdogan többet tett mint Atatürk, ez egész biztos. Atatürk is közel 20 évig volt hatalmon és mikor meghalt Törökország még mindig egy szegény agrárország volt minimális iparral. "


Haver, atatürk elött ez sokkal rosszabb volt. Erdogannak egy rossz elnőkőt kellett leváltani, és fejleszteni a gazdaságot. Atatürknek egy konkrét állam formát, oktatási formát, és gondolkozási formát kellet váltania. Plusz még harcolnia is kellett. Naná, hogy nem ért el tökéletes állapotott, de egy csomo mindent fejlesztett. Arról meg nem tehet hogy halála után mit csináltak.

2023. máj. 12. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
91%

"Mikor állítok valamit azt alaposan megvizsgálom legyen szó az iszlámról vagy a Bibliától és persze bizonyítom."

Te nem állítasz semmit, csak fundamentalista Erdogan párti iszlám oldalakról citálsz ide szarságokat (lehet valami fizetett propagandistája is vagy a mostani török vezetésnek) és keresztényellenes ateista oldalakról.

Ebben semmi vizsgálás és kutatás nincs. Hülye vagy és másokat is hülyének nézel.

2023. máj. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
53%

"Felfogtad hogy eléggé őnkényesen értelmezed ki a muszlim, és mi alapján?"


Ha megtagadod a Korán csak egyetlen parancsát is, nem vagy muszlim. Kérdezz meg bárkit.



"Én nem megtagadom a koránt hanem másként értelmezem mint te."


Nem lehet másképpen értelmezni mert egyéretlmű. A Koránt pedig nagy K-val írják.



"Egyébként ahhoz képest hogy egyértelmüen emliti a tudományt, még mindig csak homályos verseket emlitettél kontextusbol kitépve, és félre értelmezve."


Telesen egyértelmű versek. Még hazudozol is?



"De ez nem azt jelenti hogy kötelességünk fel fedezni a világot. Ez anyit jelent hogy isten elmagyarázza a koránban hogy micsoda csodákat teremtet. A "jeleket" hogy van. Ezeket már nem kell felfedeznünk, mert el lettek magyarázva."


Azt írja azoknak lesz ez jel, akik használják az eszüket, magyarul képesek értelmezni és megéretni, ezt pedig úgy lehet ha tudománnyal foglalkozol.



"Én beszélek össze vissza miközben teljesen különbőző dolgokat emlitesz egy lapon? A római birodalom szét esett. Az állammal együtt ami támogatta a tudományt. De a perzsa birodalom nem szét esett csak meghoditottuk, a tudománya pedig átkerült hozzánk (más már megszerzettek mellé) amit tovább fejlesztettünk. "


A perzsa birodalom is szétesett ahogy a római birodalom is mert mások meghódították. Ugyanaz az eset. Csak a muszlimok felhasználták az ottani tudást, a keresztények viszont nem.



"Az a tudás amiről te beszélsz, is amiről itt szó van marhára nem ugyan az."


Általánosságban a tudásról van szó.



"A próféta teve pásztor volt mikor meg kapta a Koránt is megértette, az első muszlimok pedig tanulatlan szegények és rabszolgák közül kerültek ki."


Mohamed próféta gazdag kereskedő volt mikor megkapta a Koránt. Te milyen muszlim vagy ha még alapvető dolgokat nem tudsz Mohamed prófétáról?



"Eleve ahogyan mondtad "az arabok akkoriban tudatlan nomád nép voltak, semmi közük nem volt a tudományokhoz". Ergo nagyon nem kellett volna megérteniük az iszlámot a logikád alapján."


Nem egyik napról a másikra értették meg. 20 évig tartott. Kezdetben kevesen érették meg majd egyre többen.



"Nem, dehogy. Az isteni üzenet egy csomo dologra nem terjed ki. Mint például hogy hogyan fözz burgonyás tészta levest, vagy mit csinálj a nukleális szeméttel."


Ezekre is kiterjed te féleszű. Az iszlám meghatározza mit ehetsz és mit nem. Azt is meghatározza hogy mit csinálj a szeméttel.



"Isten egy csomo dologgal kapcsolatban az emberekre haggya a dolgokat. Nem mondta meg mindennel kapcsolatban hogy mit csináljunk."


De megmondta csak te annyira féleszű vay hogy minden hadiszra rávogod hogy későbbi hamisítás.



"Nem. Ha bizonytalan hivőkre is vonatkozna akkor nem ilyen negativ lenne a vége:"A tekinteted szégyenülten és fáradtan fog visszatérni hozzád."


Egy hívő is elszégyelheti magát. Egyre nagyobb marhaságokat állítasz.



"Dehogy lehetett volna, a prófétának elsődleges dolga volt a korán, ez a prófétaság lényege."


Az első parancsról beszélek. Lehetett volna bármi más, mint az Olvass parancs.



"1. Isten részletekben adta le a Koránt, is nem véletlenül.

2. Miért csinált volna ilyet a próféta? "


De Mohamed próféta ledhatta volna részletekben a Koránt az embereknek úgy hogy közben ő tudta az egészet.



"Is a "ne monnd azt a másiknak hogy ő nem hivő" parancsal mi van? Csak mert ezt egyesek eléggé sokszor megszegik..."


Ha megtagadod a Koránt, nem vagy muszlim. Ezen mit nem értesz? Kérdezz meg bármelyik muszlimot így van-e.



"Persze hogy nem, ők előrébb jártak ezzel kb 1000 évvel."


Biztos hogy nem.



"Azt a tényt hogy az arabok tudásukat görög-római és perzsa tudosok írásaibol nyerték, nem cáfolja az hogy a keresztényeknek ugyan ez csak 1000 évvel késöbb jutott eszébe."


De miért jutott eszükbe 1000 ével később a muszlimoknak meg miért akkor? Azért mert az iszlám előírja hogy foglalkozz tudománnyal, mig a kereszténység gátolja hogy foglalkozz tudománnyal.



"1. Az hogy muszlim vallású vagy nekem nem jelent semmit. Azért nem hiszem el állitásaid mert egy csomoszor szembe mennek a valóság logikájával."


A valóság engem igaz. Ezt mindig bizonyítom is. Most is a Korán versekkel igazoltam.



"Azt mondtad egyszer hogy a biblia azon szövege amiben jézust nem ismerik fel késöbb a tanitványai a szemükőn lévő homály miatt, alátámasztja a Korán azon állitását hogy isten illuziot küldött azokra a hitetlenekre akik meg akarták ölni Jézust."


Látom fel sem fogtad. A Korán nem ír olyat hogy Isten illuziot küldött azokra a hitetlenekre akik meg akarták ölni Jézust. És azt sem állítottam hogy pont úgy történt ahogy a Biblia írja.



"A veled ellenkező véleményeket hajlamos vagy nem létezőnek tartani. Egy buborékban élsz. Szerinted miért kérdőjelezek meg mindent amit állitasz?"


Ez is hazugság. Én elfogadom ha valamiben tévedek. Például mikor a helal vágásról vitáztunk. Nem tudtam hogy az egyik szlám vallásjogi iskola szerint nem kell Allah nevének az emltése. És ezt el is ismertem. Szóval ha bizonyítod az ellenkező véleményedet, elfogadom, csak ez szinte soha nem iskerül neked.



"2. Nem tudtam hogy keresztényektől származik. A wikipédián olvastam, ami független. Ugyan ugy meg található benne ez az 1000 éves tévhit, mint annak cáfolata amit te magad linkeltél. (amit köszönök szépen.)"


És nem ézed kötelességednek utána nézni ha ilyesmivel vádolják a muszlimokat? Mondjuk legalább annyira hogy végigolvasd azt a wiki cikket, mielőtt elhiszed?



"Eleve mi az hogy kilométetekről látszik?"


Azt jelenti hogy nyilvánvaló nevetséges hazugság amit még egy wiki cikk is leír.



"Talán neked hihetetlen, de én képes vagyok elhinni hogy nem minden muszlim volt szent a történelem során."


Nálad valahogy egyik muszlim sem szent de a keresztények azok. Ha én mint muszlim mondok bármit is nem hiszed el, ha egy olyan nagy és jelentős muszlimról mint Omar kalifa rosszat állítanak tényként elhiszed de ha azt mondom az USA van az ISIS mögött még úgy sem hiszed hogy felsorolom a bizonyítékokat.



"Ah...Nézd ha megint törlik a kommented, én nem fojtatom a vitát. Nem értem mi olyan nehéz abban hogy nem írszle néhány szót?"


Hát elég nehéz. Ha leírnám mi rólad a véleményem, nem a kommentet törlik hanem kitiltanak engem az oldalról szóval durván vissza kell fognem magam.



"Felfogom, de ez számomra az égatta világon semmit nem jelent. A muszlimok a próféta után egy csomo dolgot csináltak amit nem kért."


Omar kalifa mi rosszat csinált?



"1. Egymás torkának estek a hatalomért.

2. Belehamisitották a szájhagyományokba (szerinted és szerintem) a halálra kövezést és a hitehagyáért járó halált valamint (szerinted) az Umm qirfa nevű rablógyilkos vezér kivégzését. Valamint bemásolták a jelenések könyve muszlim változatát (szerintem.)

3. És persze létre hozták a kalifátus fogalmát, bár ez nem volt annyira rossz. Akkor. "



Ezek egyikéért sem Omar kalifa felelős.



"Felmerül a kérdés bennem amikor az ő nagy jó barátságukról beszélsz:

"Honnan tudod hogy ez így történt? Lehet hogy ez egy később fabrikált hadisz?"

Egyébként ehhez a sorodhoz kapcsolva: Minek?"


Ja hogy úgy érted hogy Omar kalifa találta ki azokat a hadiszokat? :) Szóval azt mondod nem az az egy hadisz a fabrakició amire te hivatkozol hanem a sok ezer másik ami szerint Omar kalifa példás muszlim volt :)



"Ez a hadisz csak Omár hatalmának megszilárditására hasznos, minek találták volna ki más emberek?"


Például kitalálhatták olyanok akik ártani akartak neki. Azt ugye tudod hogy Omar kalifát meggyilkolták?



"Haver, atatürk elött ez sokkal rosszabb volt. Erdogannak egy rossz elnőkőt kellett leváltani, és fejleszteni a gazdaságot. Atatürknek egy konkrét állam formát, oktatási formát, és gondolkozási formát kellet váltania. Plusz még harcolnia is kellett. Naná, hogy nem ért el tökéletes állapotott, de egy csomo mindent fejlesztett. Arról meg nem tehet hogy halála után mit csináltak."


Atatürk függetlenségi háborút folytatott amivel megmentette az országot. Ez hatalmas tett és vitathatatlan. A kultúrális és gazdasági döntései viszont kifejzetten rosszak vagy elégtelenek. Megváltoztatta a törökök nyelvet és abc-t. Ezzel gyakorlatilag eltörölte a török nép identitását, multját. Még azt is kötelezővé tette hogy öltözködejenek úgy mint a keresztények. A gazdasági döntései pedig elégtelenek voltak. 20 év után is egy szegény agrárország maradt.

2023. máj. 14. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
53%

"Te nem állítasz semmit, csak fundamentalista Erdogan párti iszlám oldalakról citálsz ide szarságokat"


Nem tudtam hogy vannak ilyen oldalak :) Mutatnál néhányat? :)



"lehet valami fizetett propagandistája is vagy a mostani török vezetésnek"


Ha elintézed hogy fizessenek nekem ezért, azt megköszönném :)



"Ebben semmi vizsgálás és kutatás nincs. Hülye vagy és másokat is hülyének nézel."


Láthatod hogy most is Korán versekkel igazoltam az állításamat. Ha pedig a keresztényséfről van szó akkor meg Bibliai versekkel igazolom az állításaimat. Abban viszont tényleg igazad van hogy hülyének nézlek téged :)

2023. máj. 14. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
100%

"A kultúrális és gazdasági döntései viszont kifejzetten rosszak vagy elégtelenek."


Az oktatás ügyi reformjait nem nevezném annak.


"Megváltoztatta a törökök nyelvet és abc-t. Ezzel gyakorlatilag eltörölte a török nép identitását, multját."


Ez marhaság, csupán más betükkel örizték meg a múltjukat meg az identitásukat.


"Még azt is kötelezővé tette hogy öltözködejenek úgy mint a keresztények."


He?

2023. máj. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
53%

"Ez marhaság, csupán más betükkel örizték meg a múltjukat meg az identitásukat."


Nem csak az abc változtatta meg hanem a török nyelvet is. Ma ha egy török el akarja olvasni a 20. század előtti iratokat akkor meg kell tanulnia a régi török nyelvet és a régi török abc-t.



"He?"


Atatürk kötelezővé tette hogy nyugati kalapot hordjanak az emberek.

2023. máj. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!