Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi az ateisták véleménye az...

Mi az ateisták véleménye az iszlámról?

Figyelt kérdés
Legfőképp annak keletkezéséről, és erkölcsi megítéléséről.

2023. febr. 6. 11:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%
Milyen erkölcsi megitélése lehet egy terrorista, gyülöletkeltő, intoleráns, kirekesztő, sötét középkorban ragadt vallásnak.
2023. febr. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
2023. febr. 6. 12:25
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Mint a legtöbb vallásnak, ennek is vannak normális követői. Mint vallás nem hiszek benne, de akik békésen követik és élik a szabályai szerint a saját életüket, azokat tiszteletben tartom.
2023. febr. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Igazából alig ismerem, csak Germanusz Gyula könyvét olvastam régen a Kelet varázsát, de az is jobbára útleírás volt, annak a hangulata tetszett, olyan különlegesen keleties volt.

Ezen kívül keleti meséket olvastam, az Aladdint, a kis Mukk, meg a Gólyakalifa történetét, ilyesmiket és természetesen az Iszlám háborúkkal kapcsolatos magyar és a világirodalomhoz tartozó könyveket.

Néhány alapdolgot tudok az Iszlámról, a többnejűséget, a Próféta szerepét, a hurikat és slussz. A legtöbbjét az Egri csillagokból, meg Waltari Mikael el Hakim könyvéből.

Annyi bizonyos, hogy elég riasztó manapság a sok fanatikus terrorcselekmény és én nem tudok különbséget tenni még a szunnita, vagy a sííta között sem, így semmi esetre sem akarok hozzájuk közel kerülni, az a néhány pozitívnak is tartható dolog, ami velük kapcsolatban számomra ismert, nem nyomja el a sokkal negatívabbakat, messze nem elég hozzá, így köszönöm, de nem is vagyok rájuk kíváncsi.

2023. febr. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
13%
Tudom, hogy a gyakori nem mérvedó, de érdekes módon, a kereszténységet szidó ateisták a muszlimok megelőzve kelnek az iszlám védelmére, amikor egy keresztény az iszlámot kritizálja itt gyakorin.
2023. febr. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%
#5 szerintem inkább csak az alulreprezentáltság miatt, és azért mert nagyon sok esetben, ha a kereszténység vs ateizmus kerül szóba, akkor nagyon gyorsan átcsap elvakult vallásos erőszakos téríteni akarás és makacs ateista vitába. Nyilván ez egy fokozottabb ellenérzést szül, tehát ha a keresztény bárkit kritizál az ilyen berögzült ellenérzések miatt automatikusan védeni akarja majd egy átlag ateista a másikat. A másik dolog, hogy az iszlám vallásból viszonylag ritkán kezdenek ugatni az ateistákra itt.
2023. febr. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
97%

Az iszlám vallás kb. ott tart ma, ahol a kereszténység 500, de legalábbis pár 100 éve.

Nagyon sokat kell még fejlődnie, hogy a mai kor szintjét elérje.


Az itteni muszlimokkal pedig az a baj, hogy a viták során feltűnően nem zavarják őket a tények.

2023. febr. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
12%
A 4-es atista válasza mutatja be legjobban hogy valójában az atistáknak halvány lila gőzük sincs az iszlámrról. Mesékből, hiradóból és városi legendákból van az a kevés amit tudnak. Ez azért érdekes abból a szempontból hogy ateisták folyton tudományról papolnak, de közük nincs a tudományos megközelítéshez.
2023. febr. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%

"de közük nincs"

Ez mintha kissé általánosítás lenne.

A másik dolog, hogy egy ateistát mennyire kellene, hogy érdekeljen a 8000 vallás?

Vagy ebből csak néhány kellene, hogy érdekelje? Esetleg elég lenne, ha csak a te vallásodat ismerné, de azt tökéletesen?

Szerintem alapszinten elég.

Amúgy a legtöbb hívő sem tud többet az ateistákról, pedig az ateizmusnál egyszerűbb dolog nincs, azt' mégis elrontják, rosszul értelmezik.

2023. febr. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
32%
Az iszlám a világ második legnagyobb vallása. Azért illene legalább alap szinten ismerni a nagyobb vallásokat. Én viszont azt tapasztalom hogy az ateisták nem hogy az iszlámot, de sokszor még a kereszténységet is csak felületesen ismerik.
2023. febr. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!