Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a jó az ateista életben?

Mi a jó az ateista életben?

Figyelt kérdés

2023. máj. 14. 10:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%

Ateista vagyok, az életemben ugyanazok a jó dolgok, mint másokéban: szeretem a családomat, a barátaimat, a macskámat, szeretem a tavaszt (nem az ilyen fost, mint ami most van, hanem a normálisat), szeretek olvasni, edzeni járni, szórakozni, borozni, nyaralni, jókat beszélgetni.

Szerintem a vallásosak is nagyjából így vannak ezzel, nem hiszem, hogy mondtam neked most bármi extrát.

2023. máj. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Darkmoon80 ***** válasza:
88%

Ami jó a életben.

Ami meg rossz, az rossz.

Pont mint a hívő életében.


Éppúgy történnek dolgok, csak én ateistaként elfogadom azt, hogy a történések mögött nincs rendező értelem, ami egyébként a jobbik eset, mert ha lenne ilyen, akkor az elég szemét alak lenne, aki ennyi szenvedést okozna szánt szándékkal.

2023. máj. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

#1 Jókat borozni?


Pont a minap beszélgettem egy régi ateista ismerősömmel a bolt előtt.

Sörrel akart kínálni, de mondtam neki hogy én nem iszok, majd megkérdezte mikor ittam utoljára.

Erre azt válaszoltam, hogy még sosem próbáltam, de nem is fogom, én nem dohányzom, nem Kávézom, nem bulizok és sosem próbáltam még egyiket sem.

Aztán olyan furcsa arcot vágott, mintha hirtelen átértékelődtek volna benne a dolgok, én meg mosolyogtam magamban rajta. :)



"Éppúgy történnek dolgok, csak én ateistaként elfogadom azt, hogy a történések mögött nincs rendező értelem, ami egyébként a jobbik eset, mert ha lenne ilyen, akkor az elég szemét alak lenne, aki ennyi szenvedést okozna szánt szándékkal."


Miért téged sok szenvedés ért mát életed során? Vagy csak így általánosságban mondtad?


Persze velem is történtek néha rossz dolgok, csak mikor Istenre gondolok közben már úgy érzem, hogy ami most történik velem az már nem is okoz szenvedést. Igazából nem is lehet szenvedni, ha elég erősen fogod Isten kezét.


„Még ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól, mert te velem vagy: a te vessződ és botod, azok vigasztalnak engem”

2023. máj. 14. 11:35
 4/23 anonim ***** válasza:
84%

#1 vagyok.

"Erre azt válaszoltam, hogy még sosem próbáltam, de nem is fogom, én nem dohányzom, nem Kávézom, nem bulizok és sosem próbáltam még egyiket sem."

Kedves egészségedre. Nem kötelező. Tudtommal viszont Jézus is ivott bort, nem bűn az.

Sőt, ezt olvasd el:

"Vásárolj a pénzen mindent, amit megkívánsz: ökröt, juhot, bort, vidámító italt és mindenfélét, amit megkíván a lelked, és egyél ott az ÚRnak, a te Istenednek színe előtt, és örvendezzél te és házadnak népe."

(5. Mózes 14.)

Nem kötelező alkoholt inni, de mértékkel még Isten is kifejezetten javasolja.

2023. máj. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
82%

#3


Kérdező, a stílusod alapján ezt a kérdést is te írtad ki:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


Engedd el ezt a témát.

Fogadd el, hogy nem mindenkinek jön be a keresztény élet.


(egy ateista)

2023. máj. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Daniel Prime ***** válasza:
84%

Az első két válaszolót még kiegészíteném egy fontos dologgal, ami az én életemben megvan ateistaként:


Nem azért viselkedek úgy-ahogy, mert félek a retorziótól, a pokoltól, vagy mert jutalmat várok.


Én sem iszom alkoholt, nem dohányzom, stb. (igaz még csak 16 éves vagyok, de ebben korosztályban már előfordul.)


Vagy például, szoktam másoknak segíteni a matekházijukban teljesen ingyen. Ezt sem azért csinálom, mert jutalmat várok érte, hanem mert jól esik.



Remélem, érthető volt, mire gondolok.

2023. máj. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
85%

A kérdező masszívan téríteni akar.

Ez azért nem tisztességes, mert nem mondja meg, hanem különféle módon álcázza magát.


A kérdésre: az ateista élet azért jó, mert igaz. Nem kell hamis dolgokat csinálni, mint például az álcázott térítés. Ha jó vagy, akkor magadtól vagy jó, ha meg rossz vagy, akkor magadnak köszönd, ha utálni fognak.

Az idődet, energiádat nem pazarolod olyanra, amiről majd csak a halálod után derül ki - HA kiderül - hogy jó-e.

Ez egy igaz élet.

2023. máj. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Darkmoon80 ***** válasza:
85%

Kérdező!


Ennyire bizonytalan vagy a hitedben, hogy úton-útfélen bizonygatnod kell?

2023. máj. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
92%
Hogy nem hisznek kitalációkban és nem korlátozzák emiatt a saját és mások életét, jogait.
2023. máj. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Daniel Prime ***** válasza:
88%
@9 Ez az új kérdés pont illik ahhoz, amit írtál: https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..
2023. máj. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!