Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten teremtette a világot,...

Ha Isten teremtette a világot, és létezik a Multiverzum, akkor miért teremtett olyan Univerzumokat, amik teljesen üresek?

Figyelt kérdés

Mi értelme egy olyan Univerzumnak, ami kong az ürességtől?

Később akar vele kezdeni valamit?


2023. máj. 18. 19:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
19%

Hogy keletkezhet spontán, a semmiből valaki? Pláne hirtelen 10^500 db univerzum? Ami nekem erősen kamu számnak tűnik.

Ha kitartóan várok, akkor egy 20 kilós aranytömb is keletkezhet spontán a szobámban? A kevésbé összetett talán, mint egy univerzum, csak egy féle atomból áll (hellyel közzel).

2023. máj. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

#11


A húrelméletből - ami mögött erős matematika van - jön elő a Multiverzum. Na most, az M-elmélet ezeket a húrelméleteket egyesíti, ha jól tudom. Tehát a 10^500 Univerzum, amit az elmélet jósol, nem hasraütésszerű adat, csak nyilván érteni kellene a matematikai hátterét.

Hogy miként keletkezhetnek Univerzumok spontán módon, arról írnak a szerzők az említett könyvben. A nagy terv a címe:


[link]

2023. máj. 19. 05:52
 13/18 Darkmoon80 ***** válasza:
83%

Pusztán spekulatív megközelítéssel:


Ha és amennyiben a világ (multiverzum) isteni teremtés eredménye, és ebből konkrét tapasztalataink vannak a saját szűkebb univerzumunkról, a Földről akkor ezt összevetve azzal a ténnyel, hogy konkrétan semmilyen közvetlen észlelésünk nincs isten beavatkozására a minket körül vevő világra, akkor ebből én azt a következtetést vonom le, hogy isten megteremtette a peremfeltételeket (a multiverzum keletkezésének lehetőségét), majd szabadjára engedte a folyamatot, és csupán messziről figyeli az eredményt.

Így ha a peremfeltételek alapján létrejöhetnek üres univerzumok, meg a keletkezés pillanatában megszűnő univerzumok, meg olyanok is, mint a mienk, ahol a lehetőségek miatt kialakulhat az élet, akkor mindezek nem mondanak ellent az isteni teremtésnek, hiszen az eltervezett módon működik a rendszer.

2023. máj. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
26%
Mutass egy üres univerzumot!
2023. máj. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
44%

Az igen Darkmoon80! Ezt nevezem én objektív hozzáállásnak a témát illetően.

Még néhány ilyen válasz részedről és okom lenne azt gondolni rólad, hogy nem pusztán Isten irányában a benned keletkezett negatív érzések miatt vagy ateista, hanem valamilyen megdönthetetlen tudományos tény/logikailag kikezdhetetlen filozófiai tudás van birtokodban.

Ez utóbbi esetben szeretnélek megkérni, hogy ne fukarkodj a tudással és oszd meg velünk határtalan bölcsességed mester.

2023. máj. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Darkmoon80 ***** válasza:
63%

Ne a személyemmel foglalkozz, hanem a hozzászólásomban leírtakkal.

Ha észrevételed van, akkor azt írd le, hivatkozva a kifogásolt szakaszra.

2023. máj. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
18%

Helló!

Föld hívja a válaszolókat és a Kérdezőt!

Észrevettétek, hogy senki sem látott vagy bizonyított még másik univerzumokat? Sőt, senki sem tett tanúságtételt más univerzumokról.

Persze, attól még létezhet más univerzum.

Na és?

Mi itt élünk a Föld bolygón. Itt Isten létezik és erről én teszek, tettem már mindegyikőtök előtt vagy 100 kérdés válaszában tanúságtételt.

Hogy ki vagyok? Egy a Föld lakosaiból. Egy magyar ember vagyok a 4 milliárd jelenleg élő emberből, aki hiszi, hogy létezik 1 Isten.

Néha én is elmélkedek ezeken a dolgokon, párhuzamos univerzumokon. Mi lett volna, ha nincs Jézus, vagy egy -egy személyt kivettünk volna az idősíkról, akkor vajon egy másik univerzum, egy alternatív valóság jött volna létre?

Srácok, nem tudom. Senki sem tudja. A matematikusok és fizikusok számolgatnak, elmélkednek.

Én a józan paraszti eszemmel, azt biztosan állíthatom, hogy legalább egy univerzum létezik. Ez.

De ha több létezne, nyilván a száma végtelen lenne, nem pedig véges.


Én hiszek Istenben és abban, hogy korlátlanok a lehetőségei. Az embert pedig tanítja és ez a tanítás néha sajnálatos eseményekben nyilvánul meg. Mert az ember csak ilyen sajnálatos rémisztő eseményekből képes levonni a tanulságokat, aminek az árán fejlődhet. Hiszem, hogy akik áldozatul estek ilyen eseményeknek, azok kárpótolva lettek. Akár egy másik univerzumban életre is kelhettek.

Én azt tapasztaltam, (igen, tapasztaltam) Istenről, hogy hatalma végtelen, őt ember nem irányíthatja, nem zsákmányolhatja ki, nem bánthatja. Sőt, hiszem, hogy valaha embertestben leélt legalább egy életet, mielőtt megteremtette volna ezt az univerzumot pontosan olyannak, amelyben ő megszületett, hogy ne kelljen egy paradoxont okoznia. Ő Jézus.


De amiről itt folyik az eszmecsere, az ember számára megfejthetetlen, de Isten számára nincs semmi megfejthetetlen. Én pedig nem vagyok próféta, sem igaz, hanem gondolkodó keresztény.


Krisztus Isten igazsága. És ő nem mese, hanem valóság. Ő maga a valóság.

2023. máj. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
67%

17#


"Krisztus Isten igazsága. És ő nem mese, hanem valóság. Ő maga a valóság."


Mekkora kamu! Bizonyitsd!!!

2023. máj. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!