Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik a new ageben vagy más...

Akik a new ageben vagy más keleti tanokban hisznek azok miért szerencsétlenek a magánéletben? Isten mennyire örül annak, hogy Jézus történetét meghamisítják New agees elképzelésekkel és elutasítják Jézus kereszthalálának a megváltó szerepét?

Figyelt kérdés
Hirdetik nekem, hogy a lélek tanul a karma fejlődik és hogy mennyire jó az út amit követnek, de én mégis azt látom hogy Isten nem díjazza ha ketesztény létükre más tanok meséit akarják erőletni és úgy látom, hogy a magánéletük romokban. Semmi spirituális fejlődés.

2023. máj. 19. 13:44
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

"más tanok meséit akarják erőletni"


Igazad van. A keresztény mesék sokkal jobbak.

2023. máj. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"azt látom hogy Isten nem díjazza ha ketesztény létükre más tanok meséit akarják erőletni "

Ezt miből látod?

Ha nem a keresztény tanokat hirdetik akkor mitől lennének ők keresztények?


"úgy látom, hogy a magánéletük romokban"

Ezt honnan tudod?

Hány emberről tudod ezt?

Biztos van köze az ő magánéletükhöz annak, hogy abban a pontosan meg nem nevezet new ageben hisznek?

2023. máj. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

" Ezt miből látod?"


3 embert ismerek a környezetemben akik úgy álnak a sátánhoz és azt hirdetik, hogy szeretni kell a sátánt is mert az is Isten teremtménye és ezt onnan tudják h tanították nekik. Azt látom hogy állandó zagyvaságokat beszélnek és nem tudják eldönteni mi is az igaz, hinni akarnak mindenbe de mint tudjuk a sátán félre vezeti őket. Ejj ez a csuny a sátán mire vetemedik xd

Még abból is látom h a egyik párkapcsolata romokban hever. Tart még az egyik csaj a palija mellet 2 szeretőt utál már haza menni de a ház közös nem tudnak dülöre jutni. A másik egy férfi aki nem rég ment szét a csajától,nem szerette,állandó veszekedés, csapkodás, kiabálás a haramadik egy pár akik ma mentek szét a csaj nem ntud férfiként nézni a csávóra de szereti vagy mi. Szóval akik a new age sátáni mozgalomban hisznek káosz az életük majdhogynem. Mind a 3an azt hiszik h egy másik csillagképből érkeztek az ugynevezett Lucifer csoportból és az a küldetésük hogy felébresszék az embereket.xd

2023. máj. 19. 14:26
 4/10 A kérdező kommentje:
Azért mondom őket kereszténynek mert megvannak keresztelve. Tehát magukra húzták Jézus szent szellemét. Ezért nem is értem hogy tudta őket a sátán ennyire félre vezetni és eltávolítani őket a valódi Istentöl, Jézustól
2023. máj. 19. 14:28
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarom senkinek a spirituális fejlődését megítélni. De zavaró nyilván a szinkretizmus, és az, hogy teljesen más a keresztény istenközpontú angyaltan, és a New-Age-s angyalkultusz.
2023. máj. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A keresztelkedés szerintem nem sokat jelent. Ismerek olyan ateistákat akik bérmáltak is.

Arról nem is beszélve, hogy sokakat gyerekkorban keresztelnek meg.


Na de a lényeg. Ez nem a new age-es akármi miatt van. Őszintén nem ismerem ezt a nézetet, de a leírás alapján csak simán valláskárosultak és pont egy ilyen nézetett fogtak meg. Bármilyen másik vallásban is feltehetően ez lett volna velük, de ők oda keveredtek valamiért.


Azt megjegyezném, hogy a kereszténység tanításaival egyeztethető, hogy a Sátánt nem kell gyűlölni, mert az ellenségeinket sem szabad gyűlölni. Persze ez nem egyenlő a követéssel.


Ami a párkapcsolati részt érinti az szintén nem köthető ehhez. Ugyan így van gondja rengeteg másik embernek nézettektől függetlenül.

Ez szintén az ostobaságukról/jellemükről árulkodik csak nem az adott nézetről.

2023. máj. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt nem értem, miért ítélkezel te bárki más felett. Ha annyira keresztény lennél, akkor alázattal és tisztelettel állnál másokhoz, mások vallásához. De te nem vagy igazi keresztény, te valami egoista kirakatkeresztény vagy csak.
2023. máj. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Aki meghamisítja vagy elferdíti Jézus küldetését az felett elmondhatom a véleményem úgy gondolom. Nem itélkeztem csupán a véleményemet fejeztem ki hogy ostobákkal vagyok körbevéve. Ha meg itéljezésnek hangzott akkor nem felettük itélkeztem hanem a Sátán fölött aki irányítja öket. Na pá
2023. máj. 19. 18:15
 9/10 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

Nem itélkeztem csupán a véleményemet fejeztem ki hogy ostobákkal vagyok körbevéve.


EZ ítélkezés! Másokról rosszat mondani...

Ej, ej.

Na pá!!!

2023. máj. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Éva és Ádám tökéletes emberek voltak. Mi történt velük? Csodálkozunk azon, hogy ma emberek milliárdjait vezeti félre?
2023. máj. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!