Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért lett divat a keleti...

Miért lett divat a keleti filozófiát követni itt nyugaton?

Figyelt kérdés

Szerintem lehetetlen úgy élni, ahogy azt elő szokták adni ezek a "bölcsek."

Gondolok itt a buddhizmusra, hindu vallásokra, zen buddhizmusra és a többi...



2022. febr. 9. 19:32
A kérdező szavazást indított:
Nem lehetséges.
Lehetséges.
13 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Nem lehetetlen. De a fogyasztói társadalommal nem kompatibilis, ennyi biztos.
2022. febr. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
7%
Mert a mechnanikus és városi lét gyárak életellenes megközelitese a materializmus . Felszín anyagiak tárgyak villongás birtoklás fogyasztás és ennyi a halállal . A római katolikus szemlélet nem bizalomgerjesztő ( sem ezek hajtássi vagy új szektái ) főleg a kilengései visszaelesei miatt . Hinduizmus stb nem erőszakos terjesztéssel állami erőltetéssel hódít .
2022. febr. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem lehetséges, de ahhoz szükséges az élő tradíció, ami itt nyugaton gyakorlatilag nincs jelen. Egyébként épp a fogyasztói gondolkodás miatt ilyen népszerű, mert a nyugati ember úgy tekint rá, mint egzotikus gyümölcsre. Mintha a világnézet vagy a vallás csak egy olyan dolog volna, amit kedvünk szerint válogathatnánk a piacról, mint ahogy azt a különböző ízesítésű chipsekkel tennénk.
2022. febr. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

"Szerintem lehetetlen úgy élni, ahogy azt elő szokták adni ezek a "bölcsek."


Gondolok itt a buddhizmusra, hindu vallásokra, zen buddhizmusra és a többi..."


Szerintem könnyebb lenne mint minden keresztény szabályt betartani.

2022. febr. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4

Gyűlölöm a keresztény vallást és a hívőket roppant buta embereknek tartom. 😄😄

2022. febr. 10. 18:39
 6/8 anonim ***** válasza:
62%

Azért lett divat, mert jó sok pénzt lehet ezáltal lehúzni az eltévelyedett, hiszékeny emberekről.Itt nyugaton a keleti tanokat egy valóságtól elrugaszkodott, kiszínezett, misztikus köntösbe bújtatva félremagyarázzák.Úgy állítják be, mintha az élet minden bajára ez lenne a megoldás.Hiszékeny emberünk meg fizet a kóklereknek, akik kiokosítják a "titkos tudásról".

Te sem vagy jobb semmivel a keresztényeknél.Ez ugyanaz, csak pepitában.

2022. febr. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%

5-ős jaj tudjunk jól 😂😂😂😂😅 már hetek vagy hónapok óta itt gyűlölködsz 😅😂😵

Én is hívő vagyok de a világi tudásom több mint valószínű hogy hatványozottan meghaladja a tiéd… kb tartarosz és olimpusz 😉


Miért lett divat? Mert minden keleti cucc az divatos és egzotikus! De igen szinte lehetetlen betartani a teljes buddhizmust stb ágazatot!

Sajnos csak úgy lehet ha teljes mértékben elvonulsz és egyedül fogsz élni mindörökre!


A buddhizmus fő aspektusa a harag gyűlölet szenvedés elengedése de ezek mindig jelen lesznek ha társadalomban illetve társaságban élsz! Lehet hogy nem te de a másik fog olyant csinálni akaratosan vagy akaratlanul ami neked rosszul fog esni ami miatt dühös vagy frusztrált leszel! A fő buddhizmus igaz aspektusa az érzelmek elengedése dióhéjban… persze ágazatok lehetnek ami a kor normaalításával hígult ami szerintem minden vallásnak jót tesz! Mert mindegyikben van valami érték igaz egyesben sokkal több (kereszténység) másikban sokkal több a negatív dolog (muszlim) de a kereszténység is azért már hosszu ideje a legjobb mivel folyamatosan hígul miközben megtartja a fő jellemvonásait!


Pl tiltja a paráznaságot de nem azt mondja hogy várni kell házasságig! A parázna cselekedetek azok amik rosszak

Jelen felfogás szerint minden olyan kapcsolat ami nem tartós és igaz kapcsolat amiből lesz a komfortos családi élet!


Gyulolheted a kereszténységet de te is szinte aszerint élsz ;) na meg a kereszténység az ami szabadságot ad mert ezt Afganisztánban valaki meg hallaná hogy mered szidni az iszlámot már aznap a fejed szó szerint a kosárban landolna…!


Sokat koszonhetsz neki de nem kéri a háládat!

2022. febr. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Gyűlölöm a keresztény vallást és a hívőket roppant buta embereknek tartom. 😄😄"


A hívőket általánosan butának tartani az inkább rólad árulkodik mint róluk.

Könnyű lenne ha ilyen egyszerűen össze lehetne gyűjteni az ostoba embereket de nem lehet. Az ostobaság nem válogat hívő és nem hívő között, mindkettőre lecsap ha tud.



"Én is hívő vagyok de a világi tudásom több mint valószínű hogy hatványozottan meghaladja a tiéd… kb tartarosz és olimpusz"

A hatalmas világi tudásod mint mond az itteni viselkedésedről? Nem bűn a vallásod szemében ez a beképzeltség amit itt művelsz?



Egyformák a hívők és a nem hívők.

2022. febr. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!