Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves vallásosok! Szerintet...

Kedves vallásosok! Szerintetek hogyan reagálnálnátok ha kiderülne hogy a vallásotoknak nincsen semmi alapja?

Figyelt kérdés

2023. máj. 22. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Mivel hitről van szó, a többség ugyanúgy hinne, mint azelőtt. A "kiderülést" elkönyvelnék megtévesztésnek vagy a vallásuk elleni propaganda egy elemének a sok közül.
2023. máj. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Bocsi ha félreérthető voltam.

Úgy értettem, hogy ők úgy hinnék, hogy kiderült hogy a vallásuknak nincs alapja.

2023. máj. 22. 18:52
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom, hogy ez a földi keretek között hogyan tudna "kiderülni".

De mondjuk, ha halálomban kiderülne, hogy nem az van, amiben hittem, akkor sem hiszem, hogy bánnám az életemet. Most is úgy cselekszem, amit helyesnek gondolok. Ha mondjuk nem lenne Isten, akkor is ezt tartanám helyesnek.

2023. máj. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%
Keres egy másik vallást vagy ateista lesz.
2023. máj. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
39%

Azt hogy? Te hogy reagálnál ha kiderülne, hogy a matek tudásodnak nincs alapja? Ha érted, hogy 1+1=2, akkor azt hogy viszed vissza a nem értésbe, ahol ez nem alap????


Lehetetlenséget kérdezel.

2023. máj. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ!
2023. máj. 24. 00:55
 7/9 anonim ***** válasza:
27%
Akkor nem volt szilárd alapja a hitemnek. Így voltam a katolikus vallásban, míg megmutatták a sok hazugságot amit az egyház tanít, de megismertem az igazságot a Bibliából.
2023. máj. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%
Ugyanúgy letagadnám a nyilvánvalót, mint ahogy a keresztény vallási vezetők is tették a cichagói nyilatkozatban!
2023. máj. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 DR. HOFFMANN GÉZA ***** válasza:
0%
Isten az utolsó időre ad lehetőséget az Ő igaz Egyházának megismerésére, és a hamis egyházak oldaláról, azaz a vallásos egyházakból való kiszakadásra. Aki most varázslás alatt áll - ezt a kifejezést használja az Ige a vallásosságra -, és elhívott, az tudni fogja ez mikor következik be és Jézus hívó szavát meghallja az Igazságának hirdetése által. Az elragadtatás után az embereknek már csak az életük feláldozása maradt Jézus nevéért lehetőségképen arra, hogy üdvözülhessenek
2023. máj. 29. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!