Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus megvallja az atyjának,...

Jézus megvallja az atyjának, hogy hazudott az embereknek a Jn 11 42-ben?

Figyelt kérdés
„Atyám, hálát adok neked, hogy meghallgattál. Tudom, hogy mindig meghallgatsz. Csak a köröttem álló nép miatt mondtam, hogy higgyék: te küldtél engem.”

máj. 12. 00:45
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

38 Jézus pedig újra felindulva magában, oda megy vala a sírhoz. Az pedig egy üreg vala, és kő feküvék rajta.


39 Monda Jézus: Vegyétek el a követ. Monda néki a megholtnak nőtestvére, Mártha: Uram, immár szaga van, hiszen negyednapos.


40 Monda néki Jézus: Nem mondtam-é néked, hogy ha hiszel, meglátod majd az Istennek dicsőségét?


41 Elvevék azért a követ onnan, a hol a megholt feküszik vala. Jézus pedig felemelé szemeit az égre, és monda: Atyám, hálát adok néked, hogy meghallgattál engem.


42 Tudtam is én, hogy te mindenkor meghallgatsz engem; csak a körülálló sokaságért mondtam, hogy elhigyjék, hogy te küldtél engem.


Vagyis tudta, tisztában volt vele, hogy az Atya mindig meghallgatja és megadja, amit kér. Azért, hogy a nép is tudja és elhigyje ezt, ki is mondta ezt előttük, köszönetet is mondva érte.

máj. 12. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
57%
Ez egy sunyi muszlim kérdés volt, egyetlen célja a keresztények lejáratása.
máj. 12. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
54%
Igen
máj. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 Potyondi Gergely ***** válasza:
44%

Jézus sohasem hazudott, és attól még, hogy valaki azt mondja, hogy "ezt csak ezért mondtam" az sem jelenti azt, hogy hazudott.


Pl.: Ha én látnék egy angyalt igaziból, és elmondanám a többi embernek csak azért, hogy elhiggyék, hogy vannak angyalok, akkor sem lenne hazugság az az állítás, hogy:

"Csak azért mondtam hogy láttam egy angyalt, hogy elhiggyék, hogy vannak angyalok."

máj. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 IstenGyermeke1 ***** válasza:
83%
Ez a kérdés szerintem egy éven belül harmadjára van kitéve. Tényleg gyakori kérdések… 🤣
máj. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
17%

Az Atya vajon Jézusról?



Zsidókhoz 1,8


Ámde a Fiúról [így]: A te királyi széked óh Isten örökkön örökké. Igazságnak pálczája a te országodnak pálczája.

máj. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
0%
Jézus Ferencz embere...
máj. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

1#


"Vagyis tudta, tisztában volt vele, hogy az Atya mindig meghallgatja és megadja, amit kér. Azért, hogy a nép is tudja és elhigyje ezt, ki is mondta ezt előttük, köszönetet is mondva érte."


Csakhogy nem ezt kellett elhinni (Isten a prófétáit is meghallgatta) és nem ez volt az állítás, hanem az:


"hogy higgyék: te küldtél engem.”

máj. 12. 19:23
 9/30 anonim ***** válasza:
23%

Csakhogy a prófétákat nem Isten küldte, abban az értelemben, mint Jézust, és a próféták nem is támasztottak fel halottakat, vagyis nem halgatta meg őket az Úr abban az értelemben, ahogy Jézust. Márpedig ez a történet pont erről szól, Lázár feltámasztásáról:


43 És mikor ezeket mondá, fenszóval kiálta: Lázár, jőjj ki!


44 És kijöve a megholt, lábain és kezein kötelékekkel megkötözve, és az orczája kendővel vala leborítva. Monda nékik Jézus: Oldozzátok meg őt, és hagyjátok menni.


45 Sokan hivének azért ő benne ama zsidók közül, a kik Máriához mentek vala, és láták, a miket cselekedett vala.


És pont ezt akarta elérni azzal, amit a 42-ben mondott:


42 Tudtam is én, hogy te mindenkor meghallgatsz engem; csak a körülálló sokaságért mondtam, hogy elhigyjék, hogy te küldtél engem.


A "hívének benne", az pont azt jelenti, hogy elhitték neki azt, hogy több, mint nagy tanító vagy próféta, mivel még a halál fölött is hatalma van, márpedig a halál fölött csak Istennek van hatalma.

máj. 13. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
47%

Jézus nem hazudik.


Nem érted Jézus szavait, ami nem csoda.

máj. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!