Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha elismerjük, hogy vannak...

Ha elismerjük, hogy vannak olyan istenek, akik valójában nem istenek (mert ugye csak egy van), akkor honnan tudjuk, hogy melyik vallásé az igazi?

Figyelt kérdés

2023. máj. 24. 19:54
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Csak a monoteisták mondják, hogy egy isten van, de ezt bizonyítani nem tudják. A politeizmusnak ugyannnyi az esélye, mint a monoteizmusnak. Bár én nem hiszek egy istenben sem.
2023. máj. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

Nem, a beteljesült próféciák sem adnak módszert.

Ugyanis a Bibliát i.sz. 400 körül írták le.

TEHÁT csak olyan prófécia jöhetne szóba, ami utána teljesült be!

Olyan pedig nincs.


A Bibliába VÁLOGATTÁK a próféciákat! Csak az került bele, ami a leírásakor már beteljesült!

2023. máj. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező arra gondol hogy vannak más lények melyek Istennek hazudják/hazudták magukat és van egy igazi.
2023. máj. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
Szerintem nem hazugság ez a részükről többnyire, inkább ahhoz hasonló, hogy azt hittük évszázadokon át, a Föld a világ közepe, minden körülöttünk forog, de mégse így van, hasonló világok milliói vannak a galaxisunkban, és ez még mindig csak egy kicsiny része az egésznek.
2023. máj. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

13

Ez nem feltétlen hazugság. Mert ha volt egy Odin nevű és képességű lény aki istennek vallotta magát akkor nem feltétlen hazudott. Az a kérdés, hogyan definiáljuk az istenséget.

2023. máj. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

Elmondom a személyes tapasztalatomat.


Én is mindig tudtam, hogy egy Isten létezik. Sokat olvasok, és kutatok. Látom, hogy a történelem során rengeteg Isten emberek által kitalált fantázia szüleményei voltak. Kitalált történetek.


Természetesen vannak, akik semmilyen Istenben nem hisznek. A mindenható Istent is kitaláltnak tartják. De tegyük fel, hogy ő sz igaz Isten, az az egy, akiben hiszünk. Akihez Jézus is imádkozott.


Sokat segít az, hogy ha 1 Isten van, akkor annak az Istennek van akarata. Na de mit jelent ez?


Azt, hogy meghatározta, hogy mi az, amitő helyesnek és helytelennek tart. Azaz mi a jó és mi a rossz a szemében. Valamint meghatározta, hogy egy embernek mit kell tennie, hogyan kell viselkednie ahhoz, hogy jó viszonyban legyen vele.


Azt, hogy pontosan megtudd, mi Isten akarata, meg kell ismerned a Bibliát jól, és meg kell figyelned jól azt is, hogy kik élnek tényleg úgy, ahogyan a Biblia írja.


Itt ne csak olyan dolgokra gondolj, hogy nem szabad lopni, megcsalni a házastársunkat stb. Mert ezeket sok keresztény vallás tanítja. Sok egyéb dolog is van.


Légy nyitott. Ha pl. eddig a katolikus, református tanokat ismerted, légy nyitott beszélgetni olyanokkal is, akik pl. nem csak a templomban hirdetik az igét, hanem kint az utcán is. Beszélgess velük, olvasgasd az anyagaikat, kérj segítséget, hogy megérts bibliai részeket.


Aztán világos lesz előtted egyre jobban, hogy mi is az igazság Istenről, és melyik vallás az, amelyik elfogadható előtte.


Nagyon jó a kérdésed, és kívánom, hogy megkapd a választ erre. Én úgy érzem, hogy megkaptam erre a választ.


Való igaz, hogy hiába van pl. 1000 vallás, abból nem mindegyik lesz elfogadható Istennek, mert neki van egy mércéje, hogy mit fogad el, mit nem, és nem mindegyik vallás felel meg ennek.

2023. máj. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

"Sokat olvasok, és kutatok. Látom, hogy a történelem során rengeteg Isten emberek által kitalált fantázia szüleményei voltak."

Ezt a Bibliára írtad gondolom?!?

Szóval te látod, hogy kik, milyen isteneket találtak ki, kivéve a tiéd, mert az valódi isten....

ISTENEM...

2023. máj. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
60%

Létezik egy ilyen jelenség.

Amit az ember 4-5 éves koráig tanult, az egyszerűen nem megy át a hihetőségközponton.

NEM KÉTELKEDIK! Beleég az agyába.

Amit utána tanult, az átmegy rajta, azon tud kételkedni.

Ugyanez van sokszor álomban is.

2023. máj. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
Egyformán f@szság az összes vallás.
2023. máj. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 Jégszív ***** válasza:
61%

Gratulálok Kérdező,

ezzel eltaláltad SZARVA KÖZT A TŐGYÉT - a vallások hatalmas ellentmondására világítottál rá! (bár véletlenül...)


Mindegyik vallás a HITRE épül, igaz?

Mindegyik vallás egyet ért abban, hogy Isten - már mint az övé! - az abszolút bölcs, az abszolút jó, az abszolút satöbbi...


Na már most, ha annyira BÖLCS lett volna,

- TUDOMÁNYOS törvényszerűségek alapján igazolta volna magát a hit zavarossága helyett,

- főleg EGYFÉLEKÉPPEN, ezzel megelőzött volna rengeteg véres konfliktust, kínt és szenvedést!

2023. júl. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!