Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek megfelelő érvekkel...

Szerintetek megfelelő érvekkel, vitával gondolkodással el lehet téríteni, bizonytalanítani egy vallásos embert, meg lehet a hitét gyengíteni?

Figyelt kérdés
Egy közeli családtagom eléggé vallásos, katolikusok, minden vasárnap a templomban megy, Mostanra többször leülök beszélgetni vele, kérdezek számomra logikátlan érthetetlen dolgokat tőle. Úgy látom egyre többször bajban van, talán mostanában egyre többször megingott a hitében, lehet miattam nem tudom... lehet nem szép dolog amit tettem nem tudom ......mi gondoltok erről?
2023. jún. 2. 23:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Mióta a kereszténység létezik, támadták a más nézeteket, szóval ez nem újdonság.
2023. jún. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

ma 10:40


"De aki ide ír, azok többsége gondolkodik ezen a témán, és akkor már nem annyira egyszerű eltéríteni."


Hát erre nem vennék mérget :D Csak az első oldalon találtam öt nagyonokos ateista kérdést, nem hiszem, hogy ők túl sokat gondolkodtak volna:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


A keresztény válaszolók meg hasonlón nagyonokos dolgokat válaszolnak általában, attól tartok, ők sincsenek jobban képben a saját vallásukkal.

2023. jún. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Hát, Jujo: ők éppen gondolkodtak. Talán az utolsó a legkevésbé.

Az, hogy valaki gondolkodik, még nem azt jelenti, hogy mentális zseni - és azt sem, hogy mindennel képben van.

2023. jún. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
13%

Ha valaki hisz Istenben, akkor ócska trükkökkel nem nagyon lehet eltéríteni. Viszont könnyen el tudod érni, hogy veled megszakítsák a kapcsolatot. Vagyis én ezt tenném a helyükbe, kinek kell ilyen tapló paraszt rokon?


Amúgy érdekes, hogy sok ateista, köztük te is, pont olyanok vagytok, mint az elvetemült szektások. Nem bírjátok, hogy valaki nem a ti nézeteteket osztja és kényszeresen próbáljátok mindenféle módszerrel győzködni őket.


"Mostanra többször leülök beszélgetni vele, kérdezek számomra logikátlan érthetetlen dolgokat tőle."

Látod, ez is sokat elmond rólatok, miért nem azért ülsz le vele beszélgetni, hogy róla érdeklődj?

2023. jún. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Darkmoon80 ***** válasza:
39%

"Mostanra többször leülök beszélgetni vele, kérdezek számomra logikátlan érthetetlen dolgokat tőle."


Ez jó, mert így meg tudjátok ismerni a másik álláspontját.

Lehet, hogy így meg tud magyarázni neked olyan dolgokat, amiket nem értesz, vagy számára tisztulnak le kérdések.


"Viszont könnyen el tudod érni, hogy veled megszakítsák a kapcsolatot. Vagyis én ezt tenném a helyükbe, kinek kell ilyen tapló paraszt rokon?"


Látod, ez is sokat elmond rólad, mert ugye itt magadról írsz ("tapló paraszt rokon")?

2023. jún. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
37%

"Látod, ez is sokat elmond rólad, mert ugye itt magadról írsz"

Miért is? Mert én a más világnézetű rokonaimat nem próbálom kényszeresen térítgetni és provokálni? Aki a kérdező esetén valószínűleg nagyszülő lehet.


Gondolom te mindig érdeklődve, sőt örömmel hallgatod, amikor vallásos hitre akarnak téged téríteni és nem játszod a képmutatót most :)

2023. jún. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Darkmoon80 ***** válasza:
39%

"

"Látod, ez is sokat elmond rólad, mert ugye itt magadról írsz"

Miért is? Mert én a más világnézetű rokonaimat nem próbálom kényszeresen térítgetni és provokálni?

"


Nem, te csupán megszakítanád a kapcsolatot azzal, aki a vallásoddal kapcsolatban ellenérveket merne felsorakoztatni és rákérdezne a logikai hibákra.


"el tudod érni, hogy veled megszakítsák a kapcsolatot. Vagyis én ezt tenném a helyükbe"


Ennyire tartasz a hibákkal való szembesítéstől?

2023. jún. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
37%

"Nem, te csupán megszakítanád a kapcsolatot azzal, aki a vallásoddal kapcsolatban ellenérveket merne felsorakoztatni és rákérdezne a logikai hibákra."

Ha ezt szándékosan, provokatív jelleggel teszi, ráadásul sorozatosan, mint a kérdező, akkor jó eséllyel igen.


Mint írtam, ne legyél ennyire képmutató. Te gyakran és szívesen járnál ahhoz a rokonodhoz, aki folyamatosan a vallásos dolgaival traktálna, hogy térj meg, mert a pokolra jutsz, stb...? Ha igen, akkor elnézést és tényleg különbözünk, ha nem, akkor pedig ne legyél álszent :)

2023. jún. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
41%

#18, te hajlandó lennél egy komoly vitára?

Ha igen, akkor írd le röviden a nézeteidet.

2023. jún. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

#19

Okos ember komoly vitát csak a saját szakterületén folytat, ha azon a téren szeretnél, akkor szívesen :)

2023. jún. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!