Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek miben téved a...

Szerintetek miben téved a kereszténység, milyen dogmákban tanokban téved a kereszténység és a Biblia?

Figyelt kérdés
2023. jún. 5. 20:03
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/142 anonim ***** válasza:
88%

"A szabad akarat és a gonoszság kérdése összetett filozófiai témaként szolgál az emberiség számára."


Ha egy kalap alá veszed a kettőt akkor igen.

A szabad akarat magában nem okozza a gonoszt, ahogyan az emberek halandósága sem okozza magában a gyilkosságot. Ehhez rendszerint kell még egy plusz indok.

Ez az indok pedig egyáltalán nem szükséges semmilyen szempontból és a mindenható esetén semmilyen indok sincsen arra, hogy miért ne tudta volna megteremteni a világot ezek nélkül.


Vegyünk például egy mentálisan beteg embert aki a betegsége miatt késztetést érez a gyilkosságra és élvezi azt. Egy ilyen betegség nem létezése nem, hogy nem ártana a szabad akaratnak hanem még segítene is neki mert így a betegsége el megakadályozza abban, hogy valóbban azt tegye amit akar.


De ugyan ilyen módon szépen végig nézhetnénk az összes elkövetett bűnt és mindegyik mögött a szabad akarat és a fizikai/hasonló lehetőségek mellett ott van még egy a bűn elkövetésére terelő/kényszerítő hatás.

Ezek teljesen fölöslegesek és eltorzítják a szabad akaratot, ártanak a szabad akaratnak.

2023. jún. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/142 anonim ***** válasza:
22%

Az epikuroszi paradoxon a következő kérdést veti fel: ha Isten mindenesetre hatalmas és jó, akkor miért létezik a rossz és a szenvedés a világban? A keresztény teológia válasza erre a paradoxonra az, hogy az ember eredetileg tökéletes volt és élhetett az örök életnek a Paradicsomban. Azonban az első emberpár (Ádám és Éva) vétke miatt a bűn és a halál az emberiségre szakadt, ami megváltoztatta az ember és az egész teremtés természetét.


Az Istennel való kapcsolatunk megtörése miatt a szenvedés és a rossz jelen van a világban, de Isten megszabadítást és megváltást kínál erre az emberi bűnre és az emberi szenvedésre. A keresztény teológia szerint Jézus Krisztus áldozata a kereszten kifizette a bűnt és adta vissza nekünk az örök élet lehetőségét.


Az epikuroszi paradoxon tehát nem vonja kétségbe az isteni hatalmat és jóságot, mivel az ember szabad akaratából fakadó bűn és szenvedés a felelős az emberiség helyzetéért. Az isteni gondviselés a megváltás útján keresztül jut el az emberekhez, és a keresztények hiszik, hogy az örök élet azzal a lehetőséggel jár, hogy örökké szabadok lesznek a szenvedéstől és a rossztól.

2023. jún. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/142 anonim ***** válasza:
84%

"az ember eredetileg tökéletes volt és élhetett az örök életnek a Paradicsomban. Azonban az első emberpár (Ádám és Éva) vétke "

Állj, állj!

Miféle vétke?

Egy tökéletes soha nem vétkezik.

2023. jún. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/142 Darkmoon80 ***** válasza:
73%

"A keresztény teológia válasza erre a paradoxonra az, hogy az ember eredetileg tökéletes volt és élhetett az örök életnek a Paradicsomban."


"

22 És monda az Úr Isten: Ímé az ember olyanná lett, mint mi közülünk egy, jót és gonoszt tudván. Most tehát, hogy ki ne nyújtsa kezét, hogy szakasszon az élet fájáról is, hogy egyék, s örökké éljen (!!!)

"


Az ember a Paradicsomban sem volt örök életű....

Valami hihetőbbet kellene kitalálni, amire a Biblia nem cáfol rá!



Röviden. a keresztény teológia mindenféle ostoba indokokat gyárt, ahelyett, hogy beismerné, hibás az istenképe.

2023. jún. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/142 anonim ***** válasza:
88%

" Azonban az első emberpár (Ádám és Éva) vétke miatt a bűn és a halál az emberiségre szakadt, ami megváltoztatta az ember és az egész teremtés természetét."


Oké tegyük fel, hogy szó szerint értjük Ádám és Éva történetét. Akkor itt helyben meg is cáfoltad a Isten létezését mert egy jó isten sosem büntetett volna mindenkit 2 bűnéért és ha valóbban jó lett volna akkor nem tesztelte volna Ádámékat és úgy konkrétan az egész történetben Isten nem úgy járt el mint egy mindentudó jóságos istenség ezért nem is írom le egyesével.

2023. jún. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/142 anonim ***** válasza:
84%

"Az Istennel való kapcsolatunk megtörése miatt a szenvedés és a rossz jelen van a világban"


Ezt az egész emberiségre levetítve nem okozhatta Ádám és Éva csak ha Isten úgy akarja -> Isten nem jó

2023. jún. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/142 anonim ***** válasza:
86%

" keresztény teológia szerint Jézus Krisztus áldozata a kereszten kifizette a bűnt és adta vissza nekünk az örök élet lehetőségét."


Isten nem mindentudó mert több évezredig tartott neki, hogy kitalálja ezt a bullshit megoldást amit azonnal megtehet volna bármikor Jézus halálnak és áldozatnak csúfolt valamilye nélkül.


"Az epikuroszi paradoxon tehát nem vonja kétségbe az isteni hatalmat és jóságot, mivel az ember szabad akaratából fakadó bűn és szenvedés a felelős az emberiség helyzetéért."

Amennyiben nem Istenről beszélünk. Mivel a jóságos Isten esetén ki sem alakultak volna a fent vázoltak.

2023. jún. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/142 Darkmoon80 ***** válasza:
78%

15-ös névtelen!


Csak ennyire tellett tőled?

Személyeskedésre... érdemi válasz helyett?

Ki is a sötét akkor?


Értem hogy sérti a rózsaszín álmaidat a valósággal való szembesítés, de akkor kár itt lenned.

2023. jún. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/142 tgt ***** válasza:
0%

3-as: Elmagyaráztam, hogy miért tévedés az epikuroszi paradoxon, nem értem mit nem értesz. Megpróbálom másképp megfogalmazn, hátha úgy érthetőbb.


Az embernek szabad akarata van, tehát dönthet Isten ellen. Ez a döntése a gonosz. A gonosz nem egy létező személy, hanem mindig az ember döntése. Isten teremthetett volna olyan világot is, amelyben nincs szabad akarat, de az a vilag, amelyben az embernek szabad akarata van, jobb, mint amelyben nincs szabad akarata.

2023. jún. 7. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/142 Darkmoon80 ***** válasza:
80%

"Isten teremthetett volna olyan világot is, amelyben nincs szabad akarat, de az a vilag, amelyben az embernek szabad akarata van, jobb, mint amelyben nincs szabad akarata."


(Vajon a kéjgyilkos áldozata egyet ért ebben veled?)


Így az a világ amelyben az embernek szabad akarata van, de nincs gonosz még jobb lett volna.


Nem értem, miért vonzódnak a hívők ilyen perverz módon a gonosz döntés lehetőségéhez?


Az ellen miért nem tiltakoznak, hogy szabad akaratuk korlátozása az is, hogy nem tehetnek olyat, ami a fizikai törvényeknek ellentmond?


Ha a gonosz cselekedet elkövetése is ellentmondana a fizikai törvényeknek, akkor csak eggyel több olyan dolog lenne amit nem tudnak megtenni...


Most sem tudsz repülni, varázsolni, teleportálni, fénysebességnél gyorsabban utazni...

Tiltakozol ezek ellen a szabad akaratod korlátozása miatt???

2023. jún. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!