Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek miben téved a...

Szerintetek miben téved a kereszténység, milyen dogmákban tanokban téved a kereszténység és a Biblia?

Figyelt kérdés
2023. jún. 5. 20:03
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/142 anonim ***** válasza:
76%

Kivetítve a tgt által definiált szabad akarat Darkmoonra.

Darkmoon ebben az esetben nem szabad akaratából dönt úgy, hogy ezt teszi:

"mert szabad akaratából elutasítja a hívők alaptalan állításait holmi isteni akaratokról és szabadon akar élni mindenféle lelki terror nélkül."


hanem saját tudatlanságából fakadóan. Ezt pedig az okozza, hogy

- Isten nem adott kellő információt

- Isten nem teremtette őt elég okosra


Bárhogyan is nézzük nem szabad akaratából dönt Isten ellen hanem önmaga ostobasága miatt.


Megjegyzés:

Darkmoon csak abban a koncepcióban lett ostobának titulálva itt, hogy Isten létezik és ő téved amikor nem hisz benne.

Ezen koncepción kívül nincsen ostobának titulálva és amennyibben megsértettem elnézését kérem.

2023. jún. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/142 anonim ***** válasza:
76%

40

"szabadon választhat két vagy több különböző lehetőség közül.""

Bemész a pékségbe és szabadon választhatsz temérdek sütemény közül, szabadon választhatsz, hogy mennyit veszel melyikből, szabadon választhatsz, hogy bemész egyáltalán vagy akárhova máshova mész....

Rengeteg döntés és döntési lehetőség amikor nem a jó vagy rossz között kell dönteni.


Az ÁLTALAD küldött definíció alapján nem szükséges a rossz a szabad akarathoz.

2023. jún. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/142 tgt ***** válasza:
0%
Ha korlátozva vagyok abban, hogy a rosszat válasszam, az már nem szabad akarat.
2023. jún. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/142 anonim ***** válasza:
76%

1.

Nem érted a saját definíciódat.

2.

Most is korlátozva vagy abban, hogy rosszat tegyél. Rengeteg rossz dolgot nem tudsz megtenni.

2023. jún. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/142 tgt ***** válasza:
0%
Bármikor tudnék rosszat tenni, ha akarnék. Ahogy mindenki más.
2023. jún. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/142 anonim ***** válasza:
76%

A Darkmoon os példát szépen kerülöd.


Fontosabb az, hogy rosszat választhasson az ember annál, hogy valóbban szabadon hozhasson döntést az ember?


Azt tudjuk, hogy a másik embernél fontosabb számodra az, hogy rosszat tehes.

2023. jún. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/142 tgt ***** válasza:
0%
46-os: A kommented értelmetlen. Ha a rosszat nem választhatom, akkor nem hozhatok szabadon döntést a jó mellett sem. Így viszont a jó értéktelenné válik, hiszen nem én választottam, hanem rá lettem kényszerítve a választására.
2023. jún. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/142 anonim ***** válasza:
76%

Na akkor csak ennyit:

Valóbban szabadon hozol döntést ha a döntésed meghozatalában a korlátozott tudásod és sok minden más befolyásol?

Ha ezek nélkül, tehát ha több tudás birtokában lennél akkor már a jót választanád akkor valóbban szabadon választottad a rosszat egy adott helyzetben?


Mert szerintem ez így már nem szabad mert például a tudásod befolyásolta, korlátozta a döntésedet.

2023. jún. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/142 tgt ***** válasza:
0%
Igen, a tudásom szerint mérlegelek, és hozok szabadon döntést. Miért olyan nehéz ezt megérteni?
2023. jún. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/142 anonim ***** válasza:
76%

Mert a tudásod korlátozza és befolyásolja a döntéshozatalt.

Így ez nem szabad.

Miért olyan nehéz ezt megérteni?

2023. jún. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!