Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem tolerálják a balolda...

Miért nem tolerálják a baloldali liberális emberek Magyarországon a Hit Gyülekezete Egyházat? A liberalizmus nem arról szól, hogy elfogadjuk a másik embert?

Figyelt kérdés

Egy államilag elismert egyházról van szó, de csak egyetlen megalapozatlan kritikájuk van ezzel az egyházzal kapcsolatban: "szekta".

Megindokolni nem is akarják az állításukat. A kérdés az, hogy miért nem akarják megindokolni. Úgy nem lehet vitázni, hogy valaki nem akarja a vádjait megindokolni.



2023. jún. 5. 20:51
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
3%

Mi a szekta?

Hit gyülekezet hol káros?

Sehol.

Kire káros?

Senkire, hanem csak azokat gyötri, akik nem hisznek.

Egy-egy tagra elképzelhető, hogy károsan hat a szervezet megítélésére.

De ilyen tagok mindenhol vannak, mindenféle szervezetben.

Ha egy - két ember hibája alapján ítéltek meg egy egész közösséget, akkor a világ összes közösségét elítélhetnétek.


Minden vallás szektaként kezdi a pályafutását. Ez pedig nem új vallás, hanem a régi vallás. Ez nem szekta, hanem gyülekezet.

Ha egy gyülekezet szektának számít, akkor mennyivel inkább szekta egy focimecss?


"A szekta olyan emberek csoportja, akik jól megkülönböztethető vallási, filozófiai vagy politikai kisebbségi doktrínát követnek."

forrás: [link]


Isten és Jézus létét pedig összesen kb-4 milliárdan elfogadják. Ezekből 1,8 milliárd elfogadja Jézust, mint nagy prófétát, a többi pedig Isten Fiának tekinti. Az emberiség másik fele pedig mindenféle más vallásban vagy a semmiben hisz.


A hit gyüli egy szektából kinőt világvallás egyik felekezete. Ennyi.


Én pedig 19-es vagyok, nem járok ilyen helyekre, mert Isten mindenütt ott van. A nevem pedig: Krisztián

2023. jún. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim válasza:
94%

21#

Köszönjük ezt az igazi, mély szektás dumát és azt, hogy ezzel további bizonyítékot szolgáltattál a hitgyülisek szellemi és morális eltévelyedettségéről.

2023. jún. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:
6%

Igen, 21-es vagyok.

"Jómagam", mint írtam nem járok semmiféle gyülekezetbe.

Nekem mindegy, hogy ki hogy ítéli meg a vallást vagy az ateizmust.

Én elmondom azt, ami az igazság.

Hogy mit kezdtek vele, az a ti dolgotok.

Tehát nincs mit. Igazán szívesen osztottam meg a gondolataimat.

Jézus az Isten.

2023. jún. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
95%
Azért, mert a hitgyülibe beviszik az aktuálpolitikát, és rasszista megszólalásaik sem épp keresztényiek
2023. jún. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 Alex Fly ***** válasza:
94%

Itt nem csak a HGYgről van szó, alapjában nem igazán tolerálom a képmutatást és az elvek elárulását...

És a mai Hit Gyülekezete szinte mindenben pont az ellenkezőjét hirdeti -és cselekszi- annak, amiért annak idején létrejött.

Csak ezért.

2023. jún. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:

"És a mai Hit Gyülekezete szinte mindenben pont az ellenkezőjét hirdeti -és cselekszi- annak, amiért annak idején létrejött."

Hát nem tudom, de a katolikus-gyűlölet továbbra is erősen jelen van, abban biztos nem változtak. Politikát tekintve meg éppen oda simulnak, ahonnan a pénzt várják.

2023. jún. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 Alex Fly ***** válasza:
88%

A26: azért a "katolikusgyűkölet" jelentősen finomodott. Ellenben a többi keresztény gyülekezettől egyre inkább elhatárolódnak, habár azért ha az érdekeik űgy kívánják, mostanában már nem utasítják el őket olyan egyértelműen...

És ahhoz képest, hogy annak idején az SZDSZ-el együtt alakultak és szoros kapcsolat volt a kettő között, ma már egyértelműen beálltak az annak pontosan az ellentétét jelentő fidesz mögé, nemreg maga Hack Péter (volt SZDSZ-alelnök) tett közzé olyan szervilis orbanista bejegyzéseket,ami még Semjéntől is túlzás lenne -külön kihangsúlyozva, hogy ő világéletében mindig is konzervatívnak tartotta magát.

És persze azt se feledjük el, hogy a HGY rendszeresen ostorozta Orbánt és a fideszt, Isten ellenségének és a Sátán által irányított emberként aposztrofálta -egész addig, amíg nem kapták meg a bevett egyháti státuszt, mert onnantól.kezdve hitrelen Isten embere és Magyarország megmentője lett.

Na és persze az sem az állhatatosságukat erősíti, hogy hivatalosan is tévtanítónak nyilvánították azt a Derek Prince-t, aki nélkül ma nem lehetne HGY, az ő tanításai alapján jött létre és Németh Sándor is tőle tanulta a keresztyénség alapjait és a mai napig az egyik legjelentősebb teológus, akit az egész világon tisztelnek. Mondhatni Prince lett a hitesek saját Sorosa...

2023. jún. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:

#27

Amikor éppen kell a pénz, akkor Németh Sándor szívesen pózol együtt a katolikus Semjénnel, de nagyjából ebben ki is merül. Én úgy érzem, és úgy látom egyes hitgyülis megnyilvánulásokból (nem csak itt a fórumon, van személyesebb, helyi tapasztalat), hogy ez csak a látszat, lehet a vidámvasárnapos showműsorban már nem szidják annyira a katolikusokat, de a felszín alatt semmi se változott.


"külön kihangsúlyozva, hogy ő világéletében mindig is konzervatívnak tartotta magát"

Mit mondjak? SZDSZ-t régen se szerettem, különösen ezt a vonalat benne, nem is lepődök meg.


"És persze azt se feledjük el, hogy a HGY rendszeresen ostorozta Orbánt és a fideszt, Isten ellenségének és a Sátán által irányított emberként aposztrofálta"

Ó volt ennél több is, választások előtt imakommandós alkalmak, stb...


"Na és persze az sem az állhatatosságukat erősíti, hogy hivatalosan is tévtanítónak nyilvánították azt a Derek Prince-t"

Ez viszont nagyon érdekelne, tudnál róla többet írni, esetleg forrást linkelve? Elmenteném magamnak, mert korábban sok hitgyülisnek Derek Prince és Németh Sándor utána Isten volt a harmadik.

2023. jún. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
7%

ános szerint Jézus ezt mondta:


"Ha gyűlöl majd benneteket a világ, gondoljatok arra, hogy engem előbb gyűlölt, mint titeket. Ha a világból valók volnátok, mint övéit szeretne benneteket a világ. De mert nem vagytok a világból valók, hanem kiválasztottalak benneteket a világból, gyűlöl benneteket a világ. Gondoljatok a tőlem kapott tanításra: Nem nagyobb a szolga uránál. Ha tehát engem üldöztek, titeket is üldözni fognak. Ha az én tanításomat megtartották, a tieteket is megtartják. S ezt mind az én nevemért teszik veletek, mert nem ismerik azt, aki küldött engem. Ha nem jöttem és nem tanítottam volna őket, nem volna bűnük. De így nincs mentségük bűneikre. Aki engem gyűlöl, Atyámat is gyűlöli. Ha nem vittem volna végbe olyan tetteket közöttük, amilyeneket senki más nem vitt végbe, nem volna bűnük. De látták ezeket, mégis gyűlölnek engem is, Atyámat is. Mert teljesednie kell a törvényükben olvasható jövendölésnek: Ok nélkül gyűlöltek."


(János 15: 18-25)



Meg mondott Jézus még valamit Máté szerint:


"Ne ítélkezzetek, hogy fölöttetek se ítélkezzenek! Amilyen ítélettel ti ítélkeztek, olyannal fognak majd fölöttetek is ítélkezni. Amilyen mértékkel mértek, olyannal fognak majd nektek is visszamérni. Miért látod meg a szálkát embertársad szemében, amikor a magadéban a gerendát sem veszed észre?" (Máté 7:1-3)



Én azt látom, hogy vannak itt 0%-os válaszok és 100%-os válaszok. Ki követi a tanítást? Az, aki 100%-os választ ad, vagy az, aki nem ítélkezett? Döntsétek el magatok.

2023. jún. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 Stucy válasza:
89%

#21

"A szekta olyan emberek csoportja, akik jól megkülönböztethető vallási, filozófiai vagy politikai kisebbségi doktrínát követnek."

forrás: [link]


Persze egyszerűen egy fél definícióval így lehet magyarázni a szekta jelentését.

Amit ebben a mondatban nem szerepel, hogy egy szekta az egy zárt közösség, ami elhatárolja magát a külvilágtól.

Ebból kifolyólag nyugodtan lehet destruktívnak hívni. Pont azért mert az a közösség rombol; elsősorban etikai és morális értékeket rombol.


Én a Hit Gyülekezetébe születtem. Szüleim még évekkel a születésem előtt csatlakoztak a Gyülekezethez. És soha nem tartoztunk a mezei hívők közé. Szüleim egy vidéki gyülekezetnek felsőbb vezetése közé tartoztak, míg Pestre nem költöztünk, hol apámnak felajánlották, hogy legyen pásztor, de ezt elutasította. Mivel volt néhány gyekere akit fel kellett nevelni és ő úgy látta, hogy munkájából kifolyólag így is alig lát minket, és nem szeretne még kevesebb időt tölteni családjával.

De ezzel kapcsolatrendszere a gyülekezetben nem lett kisebb. Szolgálatvezetők, pásztorok és presbiterek tucatjait ismerték már akkor amikor én még nem is fogtam fel, hogy mit jelentenek ezek a szavak.


Gyerekként sok mindent nem értettem, amit később szörnyülködő aggyal fogtam fel, hogy mi is történt és, hogy az az esemény milyen súlyos is volt.

Vegyük példának mikor Németh Sándor, az a drága főpásztor, kinek teológiai diplomája egy olyan főiskolából származik mit ő alapított, nem, hogy csak támogatta a gyermek bántalmazását és fizikai fenyítését, hanem egyszer a saját fiát felvitta a színpadra, hogy bemutassa, hogyan kell elverni egy gyereket.

Ez évekkel később csapódott le bennem, hogy először is milyen egy megalázó és félelmetes élmény lehetett annak a gyermeknek, aki persze mára már felnőtt és ugyanúgy veri a saját gyerekeit, valamint, hogy Németh az egy gyermekbántalmazó pszichopata. Aki a saját fiát kiállítja egy színpadra, hogy ezrek előtt bemutassa, hogyan kell fizikailag fenyíteni a gyermekeket abból biztos, hogy minden empátia kiölődött.


De vehetjük példának Dobi Sándort is. Valóban megcsalta a feleségét, ami egyértelmű válóok, természetesen, nem is azzal a részével van problémám, hanem amit utánna a közösség művelt vele. Kiutálni ÉS kiátkozni egy embert? Igen, megérdemelte, hogy ex-felesége utánna sem néz, megérdemelte, hogy családja hidegen fordul felé. De hogy olyan emberek átkozták ki, akik mit sem tudtak az egészről amíg az egyik alkalmon nem közölték velük az aljas gonoszság.


De persze beszélhetünk a tizedről is amit, bár nem kötelező fizetni, de azzal súlykoják a népet, hogy átkozott leszel ha nem teszed meg. Hol van az a tized? Mert ez egy dolog, hogy a Gyülekezet fenntartására megy el a pénz, meg, hogy valamennyi pásztor az kap belőle fizetést. De ha egy pásztornak, vagy a főpásztornak csak a tizedből van jövedelme és elkezdenek kinőni a fölből a különféle birtokok és villák és drágábbnál drágább autók az azért kissé gyanússá teszi a dolgot, hogy egyesek akár többet is elemelhetnek a hivatalosan meg nem számolható pénzből. Hisz a tizedet beledobják egy kosárba, mire azt a pénzt megszámolják és leírják valahova hogy ennyi, addig néhány borítéknak lába kelhetett. Bár ha a tizedből nőttek gombaként azok a szép villák, akkor több mint néhány borítéknak kelt lába.

De persze amikor valaki megemlítette, hogy jobb lenne az átláthatóság és meg kéne mondani az embereknek, hogy kik kapnak fizetést és mennyit abból a pénzből amiért ők megdolgoztak és szabad akaratukból dobnak bele kosarakba akkor az illetőt kirúgják a szolgálatból.


De mondjuk a pénz ebből a szempontból a legkevesebb. Igaz, hogy mondjuk a gyerektábor teteje minden évben beázott, vagy festeni kellett, vagy a konyhát kellett volna felújítani. Sebaj, Németh a harmadik villáját növeszti a fű alatt.


Persze nézzük azt a részét amikor egy szekta kizárja a külvilágot a közösségből. Tudod milyen egyszerű az amikor van a közösségnek saját iskolája. Úgy mosod az agyát a gyerekeknek ahogy jónak látod. Az, hogy a Bornemiszás gyerekek többsége az lelkibeteg az senkinek nem okoz problémát. Csak próbálj meg 12 évet járni egy iskolába ahol nap mint nap azzal nyomják a fejed, hogy a világ gonosz, a világ menthetetlen, csak a Hit Gyülekezete az igaz vallás, a világot el kell ítélni. A gyerekek többsége az úgynevezett világtól félni és rettegni kezd, miközben azt sem tudja mi az. Honnan is tudná? A legtöbb Bornemiszás gyereknek az élete az otthon, a Bornemisza és a Hit Gyüli.

Gimnázium ebből a szempontból a legjobb, ahol már a gyerek kezdi érteni a szavak jelentését amit már 8 éve mondanak neki, vagy akár több is, és akkor a tanárok rátesznek még egy lapáttal. Egyikük minden évfolyamnak elmondja, hogy a Katolikus templomok azok démonleszállópályák.

A gyerekeknek változik a hormonháztartásuk? Sebaj! Gyerekek ha magatokhoz nyúltok az bűn, ha fiúk lányok egymással beszélgetnek a folyosón az bűn, aki meg esetleg összefeküdt egymással azt összeadjuk. 17 éves mind a kettő? Nem baj, szülői beleegyezéssel házasságot kötnek.

Randizni? Tilos.

Megkóstóltad az alkoholt? Igazgatói.

Olvasol mást mint a Hit Gyülekezetében eladott könyveket? Gyere csak ide édes fiam, add csak meg a szüleid számát?

Azt mered gondolni, hogy az evolúciónak van tudományos alapja? ...Na erre még ez ő szavuk is eláll, akkor bűnt követtél el.

Rajongsz a rock zenéért? Nem tudod, hogy a többség az bűnös ember aki azokat írta? De olvass egy kis Adyt attól megnyugszol.

Viszont nem rajongsz a fociért? Hol élsz te, és mégis hogy mersz ilyet állítani?


A fiatalok annyira be vannak zárva ebbe a körbe, hogy vagy üresen és céltalanul érettségiznek le és indulnak neki a nagybetűs Életnek, hiszen fogalmuk sincs arról a világról ahova ők ki fognak lépni, vagy túlkompenzálják a dolgokat és mindenben is lázadnak.


Én 2018-ban tettem be utoljára a lábamat arra a helyre. Azóta élvezem a szabadságomat. Hogy szabad vagyok értelmezni a Bibliát, hogy szabad vagyok gondolkodni, hogy szabad vagyok megkérdőjelezni dolgokat, hogy szabad vagyok hétvégenként és nem kell eljárnom a 8-10 órás összejövetelekre. És élvezem azt, hogy szabad vagyok élni, hogy szabad vagyok hibázni, hogy szabad vagyok nem mindent tudni és hogy szabad vagyok felfedezni a világot a saját szemeimmel.


Tudod te mekkora öröm kijelenteni éveken tartó depresszió, önbizalomhiány, önbecsüléshiány és céltalanság után, hogy nem bennem volt a hiba? Hogy én egy gyerek voltam a sok közül aki csak próbált megfelelni a környezetének és nem tudott mert nem tökéletes?


Abban igazad van, hogy egy-két ember hibái alapján nem szabad megítélni egy közösséget. Én ebben a közösségben éltem és nőttem fel több mint 20 évig. Hidd el nekem, ott nem csak egy-két ember hibádzott. A Hit Gyülekezete egy korrupt és destruktív szervezet. Lehet, hogy valaha, amikor elindult, nem az volt, de, hogy mára azzá vált az biztos. Aki ott a legkisebb hatalmat megkapja az visszaél vele és a fejed felett tartja amíg a nyomásnak nem engedsz vagy pedig istentelennek nem nyílvánít.

2023. aug. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!