Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem tolerálják a balolda...

Miért nem tolerálják a baloldali liberális emberek Magyarországon a Hit Gyülekezete Egyházat? A liberalizmus nem arról szól, hogy elfogadjuk a másik embert?

Figyelt kérdés

Egy államilag elismert egyházról van szó, de csak egyetlen megalapozatlan kritikájuk van ezzel az egyházzal kapcsolatban: "szekta".

Megindokolni nem is akarják az állításukat. A kérdés az, hogy miért nem akarják megindokolni. Úgy nem lehet vitázni, hogy valaki nem akarja a vádjait megindokolni.



2023. jún. 5. 20:51
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
46%
A liberalizmus valóban a toleranciát hirdeti. De magát liberálisnak hazudó woke baloldaliakat csak az általuk marginalizáltnak vélt csoportokkal szembeni tolerancia érdekli (LMBTQ, etno- és [nem keresztény] vallási kisebbségek, mindenki másra tesznek rá.
2023. aug. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
68%
41 ez nem igaz. A liberális keresztényeket is támogatjuk, csak nem az ilyen álkeresztény szélsőjobboldali szektákat, mint a hitgyüli, vagy bizonyos katolikus csoportok
2023. aug. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
17%
Zavarja őket, ha valaki jól érzi magát valahol, mert maguk nem boldogok.
2023. aug. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
48%
Nálunk(Győr) a helyi DK székház meg a Hitgyülekezet központ egy háztömbbe van...
2023. aug. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 Stucy válasza:
77%

Azért mert szociálliberalista vagyok még nem vagyok idióta. Az elfogadás az nem azt jelenti, hogy másokra káros elemekkel egyerértek. Ha van egy sebészed aki alatt a műtések nagy százaléka nem sikerül, akkor nem tartod meg a kórházban, hanem kivágod.

Azért mert nem értek egyet egy gyülekezet tanításával és általános felépítésével még nem leszek Kádár párti.

Nem is tudok Kádár párti lenni mert nem éltem akkor, hallottam jót és rosszat, de összeségében hidegen hagy mert nem kell vele egyet értenem vagy ellenkeznem. A Kádár rendszer megtörtént, pont. Az irreleváns, hogy mi a véleményem róla, hisz nincs rá behatásom.

Az, hogy akkor miért üldözték Némethéket az is irreleváns. Rengeteg történelmi ember kezdte pályafutását, úgy, hogy ő valóban változtatni akart dolgokon de a kapott hatalom korruptá tette.

És ez a Hit Gyüli vezetőségével megtörtént. Korruptak, pénzéhesek és hatalomvágyók.


Ez persze még mindig nem érdekelne annyira, ha nem akarnának belemászni a politikába.


De ami leginkább zavar és felháborít, hogy gyerekek ezreinek életét teszik tönkre a munkával amit tesznek. A Bornemisza iskolában a bántalmazó közeg az normális.

Nekem, anno, volt olyan tanárom aki az osztály előtt mondta azt, hogy "Ugyanolyan buta vagy mint a bátyád." csak mert nehezen ment az angol. Megjegyzem, mikor elmentem magántanárhoz hirtelen kitűnő lettem és a mai napig is munkám szerves része az angol és egyéb nyelvek.

A disszes gyerekek végigszenvednek 12 évet, anélkül, hogy ez valakinek is feltűnne, hisz a gyerek csak hülye.

Vagy ott volt az anorexiás, magát vagdosó barátnőm, kit jeleztünk több tanárnak is, de senki nem törődött a lánnyal.

De a szülōket sem kellett félteni, a testi fenyítés, azaz a fizikai bántalmazás is normális, de ha nem volt elég akkor bőven jutott pszichés és lelki.

Sőt volt olyan tanár, aki kifejezetten nekünk magyarázta, hogy márpedig a tanároknak vissza kéne adni a körmös jogát.


Inkább te mondd meg. Mégis milyen egy keresztény egyház az amely engedi, hogy az iskolájában a diákok nap mint nap, tanárok által legyenek lelkileg nyomorítva, és amelyik aktívan támogatja a szülő általi fizikai bántalmazást? Mert ok, valaki felnőtt fejjel beáll a Hit Gyülekezetébe az egy dolog. De aki védtelen gyerekeket mer bántani az nálam nem ember.


De nem mondhatom, hogy nem tanultam sokat tőlük. Azt, hogy mit nem teszek meg embertársaimmal azt mind tőlük tanultam.


Ps.: Az, hogy valakit üldöznek, vagy üldöztek, illetve nem értenek vele egyet, az nem azt jelenti, hogy automatikusan igaza is van. Az, hogy ez le van írva a Bibliában, (ami egy politikai, emberek általn összeállított irat, üzenetétől függetlenül), nem jelenti azt, hogy rögtön magamra aggatom a "Nekem igazam van és nektek nincs" feliratokat.

2023. aug. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
39%

A hit gyülekezete pénzéhes"- kommentet olvasva, azt jutott eszembe, hogy ennyi erővel az összes vallási irányzatra uez rámondható. Karácsonykor katolikus mise egy hatalmas tarhálás. Elmélyülve imádkozni kicsit lehetetlen, mert az a rongyrázás, parádé, ami ott megy mindent lehetővé tesz, csak a meghitt elmélyülést nem. Református istentisztelet ennél valóban enyhébb, de ott is ott van a reklám, hogy kérjük az asszonytársakat erre meg erre az alkalomra süssenek pogácsát, illetve a kijáratnál lévő perselybe dobják be adományaikat, buddhisták megint csak tarhálnak a városban nem egyszer... Nem értem, akkor a hit gyülinél uez miért gáz?!

Ott legalább- nekem legalábbis úgy tűnik- a résztvevők jól érzik magukat, vigyorognak, bólintgatnak. Nézve egy pl református összejövetelt egy siralomház van kb. minden résztvevő arcán. Nem úgy tűnnek, mint akiket feldob az összejövetel. Ergo, ha ez ennyi embernek jó, mármint a hitgyülibe járás, miért gáz nekem, ha pl. nem is járok oda?!

Szerintem hadd lehessen már ez is, ha annyira liberálisok vagyunk, ha asszem a 42-es írta, hogy a "liberális keresztényeket elfogadjuk". Semmiben sem jobb vagy rosszabb a hitgyüli, mint a többi.

2023. aug. 30. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 Stucy válasza:
80%

Az adományok gyűjétével amit a tagok a gyülekezet fenntartására adnak azzal nincs semmi baj.

De itt nem csak erről van szó. A Hit Gyüliben rengeteg presbiternek a fő bevétele az adományokból van. Amivel még persze mindig nincs baj.

De ha valakin folyamatosa látszik, hogy költekezik, és nem kis mértékben, mondom ezt a különféle autókra, villákra, drága öltönyökre, sofőrökre, szakácsokra, bejárónőkre, és a bevételi forrása az az olyan adományokból van amit a gyülekezete tagjai a gyülekezet fenntartására adtak, akkor az egyetlen következtetés, hogy többet vesz el mint amire szüksége van. Azaz, pénzéhes.

Persze, a többi egyház vezető rétegei is lehet hasonlóan működnek, de szerencsére velük nincs tapasztalatom.


Én sajnos ebben a gyülekezetben nőttem fel. Ha nem, valószínűleg nem zavarna ennyire a munkájuk. De nagyon sok energiát öltem abban, hogy összekaparjam azt a családot, ami szét lett verve az ott töltött időnk után, és szerintem jogosan vannak feléjük negatív gondolataim.

2023. aug. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
35%
Abszolut nem vagyok baloldali, a nacionalista/rasszista vonalat leszamitva szaz szalakekos konzervativ vagyok. De szamomra a Hitgyuli ijeszto, pont ugy mint a Jehova tanui.
2023. aug. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
10%

47-es kommenthez, most nem értem, hogy konkrétan az zavar téged, hogy a sok adományból kocsit vesznek a presbiterek maguknak, ugye? De miért zavaró tulajdonképpen azért, mert lopják ezt a pénzt? Vagy a vigyorgó arcok tudatosan fizetik be nekik, akik odajárnak az összejöveteleikre?

Mert nem mindegy. Szerintem, ha az utóbbi, hát fogadd már el, főleg, ha liberális vagy, hogy pl nekik ezek szerint jobban megy a tarhálás, mint a szomorú reformátusoknak. Na bumm! Legyél te is ilyen imakör, vagy mi alapító, szerezz ennyi hívet, aki imád odajárni a foglalkozásaidra, és örömmel befizet neked kocsiravalót.

Az a fura, hogy szerintem sok híve van a hitgyülinek, akik valszeg nem kényszerből fizetgetnek ott, vagy igen? Mert nem mindegy ez sem.

2023. aug. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 Alex Fly ***** válasza:
44%

@49: azért már hadd zavarja az embert, amikor a kötelező tizedfizetésen túl rendeznek gyűjtést állítólag a Hit csarnok építésére, amit azonnal megismételnek, ha nem jönössze minimum egy-másfél millió forint "önkéntes adomány" -és amiből aztán NS nyaralója épül..

Vagy hogy az adományokból a HGY számára megvásárolt ATV a gyülekezet tulajdonából átkerül NS (családja) tulajdonába...

2023. aug. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!