Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az tényleg igaz a Jehova...

Az tényleg igaz a Jehova tanúira, hogy saját vallásuk alapján nem kaphatnak vérátömlesztést?

Figyelt kérdés

2023. jún. 6. 21:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%
Igen.
2023. jún. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
75%

Igen, igaz


Miért nem fogadják el Jehova Tanúi a vértranszfúziót?

Ez inkább hitbeli kérdés számunkra, semmint orvosi. Az Ó- és az Újszövetségben egyaránt azt a világos parancsot találjuk, hogy tartózkodjunk a vértől (1Mózes 9:4; 3Mózes 17:10; 5Mózes 12:23; Cselekedetek 15:28, 29). Isten szemében a vér az életet jelképezi (3Mózes 17:14). Tehát nemcsak azért utasítjuk vissza a vért, mert ezzel engedelmeskedünk Istennek, hanem azért is, mert tiszteljük őt mint az élet Forrását.

[link]

2023. jún. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%
Igen, nem kaphatnak, el is szoktak utasitani azt, h vert kapjanak. De eletveszelyes esetben az orvos nem kerdezi meg oket errol, (sokszor nem is tudja) mert akkor neki azonnal kell cselekednie, eletet kell menteni.
2023. jún. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Igaz. Nekem volt ilyen vallású osztálytársam. A személyi igazolványa mellett hordott egy papírt, hogy szükség esetén sem kér más véréből.
2023. jún. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
85%

2-es

A Jehova tanúi egyébként debilek?

A "tartózkodjunk a vértől" akár érthető is lehet, ha nem esznek pld. véres hurkát, sült vért.

De ha "Isten szemében a vér az életet jelképezi", akkor nem érzitek az ebben rejlő ellentmondást?!

Azért tartózkodtok a vértől, mert az az életet jelképezi, ezért akár az életmentő vérátömlesztést is elutasítjátok. Vagyis a jelkép fontosabb mint az, amit jelképez.

2023. jún. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Na jó, de az azért már tényleg káros. Mert hogy ki mivel hülyíti magát az csak rá tartozik. De ezzel már más ember életét is kockáztatják, pl: egy tanúk által nevelt gyermek életét.


Természetesen a normális keresztényekkel, vallásokkal nincs baj, de ez azért már durva.

2023. jún. 6. 21:23
 7/22 anonim ***** válasza:
53%

#2 vagyok

Nem vagyok jehova tanúja.

Rákerestem.

2023. jún. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
38%

"#2 vagyok


Nem vagyok jehova tanúja.


Rákerestem."

Akkor nem neked szólt.

De ettől még a kérdések érvényesek.

2023. jún. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
21%
Ha jól tudom a futómű beallítás is ütközik az értékrendjükkel.
2023. jún. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
47%

Igen, van valami kömyvecskélyük amiben benne van, mintha vész esetén épp azt keresné a mentőorvos, hogy nincs-e valami könyv a haldoklónál amiben írja, hogy kaphat vagy nem vért.


Van a szűk családi körben Jehova hivő, tiszta szekta, a multkor volt online valami megjátszott párbeszéd, összecsatlakoztattak két "testvért" és elküldték nekik az előre megírt párbeszédet amit egymásnak kell mondani.

2023. jún. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!