Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi visszautasíthatjá...

Feketeruhasember kérdése:

Jehova tanúi visszautasíthatják akár az életmentő vérátömlesztést is?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi hogy ez a gyakorlatban hogyan működik? Ha én pl Jehova tanúja vagyok és az orvosok szerint vagy vért kapok vagy meghalok és én megtiltom a vallásom moatt hogy nekem vért adjanak akkor simán hagynának meghalni? Vagy amikor eszméletlen állapotba kerülök akkor már megkezdik a kezelést?


És mi van abban az esetben, ha pl a gyerekemnek lenne szüksége vérre akkor én mint szülő és Jehova tanúja ezt megtilthatom hogy megtegyék az orvosok?


Hogy van ez a gyakorlatban Magyarországon?


Nem vagyok se Jehova tanúja és ítélkezni sem akarok csak az érdekel mi történik ilyenkor és mire van lehetőség?


2020. ápr. 24. 16:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
72%
nem csak Magyarországon, de mindenütt elutasítják és megtiltják. Akár felnőttről, akár gyerekről van szó. Akkor is, ha vérátömlesztés nélkül meghal.
2020. ápr. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Szia

Köszi, erről forrás?

2020. ápr. 24. 16:28
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd át ezeket:



[link]


[link]


[link]

2020. ápr. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Ez nem Magyarország egyik sem.
2020. ápr. 24. 16:40
 5/26 A kérdező kommentje:
Magyar példát nem találok. Ebből arra következtetek hogy itt ezzel nem foglalkoznak.
2020. ápr. 24. 16:41
 6/26 jdfGabrella ***** válasza:
100%
Ez már öngyilkosság.
2020. ápr. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
85%
A tanúk ezt a kérdést valamiért mindig zsebrevágják egy annyival,hogy "nincs ilyen". Gondolj bele,olyan emberekről kérdezel,akik a vérátömlesztést az alkoholfogyasztással hozzák párhuzamba. És ezzel szerintem el is mondtam mindent...
2020. ápr. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Én nem azért tettem fel a kérdést mert ítélkezni akarnék. Felőlem nyugodtan visszautasíthatják. Csak szeretném tudni hogy ezt Magyarországon is meg lehet e tenni..szerintem itt ezt nem. Nem találok rá példát.
2020. ápr. 24. 17:09
 9/26 anonim ***** válasza:
13%
Saját magának bárki nagykorú visszautasíthatja, ezt az orvosnak tiszteletben kell tartania.
2020. ápr. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Én az előbb megkérdeztem erről egy orvost.

Szerinte ez nem minden esetben van így ugyanis ha tényleg életmentő lenne (vitális indikáció) akkor ha két szakorvos szakvélemény ír azesetben elvégezhető beleegyezés nélkül is. És akkor megcsinálják és kész nincs mese.

2020. ápr. 24. 17:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!