Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az tényleg igaz a Jehova...

Az tényleg igaz a Jehova tanúira, hogy saját vallásuk alapján nem kaphatnak vérátömlesztést?

Figyelt kérdés

2023. jún. 6. 21:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
49%
Ez csak egy szektás marhaság, el ne hidd. A mentős nem fogja megkérdezni, mert kötelessége megmentenie. Ha ellenszegül, akkor rendőrt hívnak.
2023. jún. 7. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
83%
Egyik mumkatarsnőm volt Jehova tanúja. Évekig szajkózta a nézeteiket, majd 12 év várakozás után született egy fia. Egy darabig ment, az "Ezt is a hitemnek köszönhetem!" szöveg, majd mikor kiderült, hogy a gyereknek nyitott szívműtéte lesz, pont ezért a verátömlesztéses dologért hagyta ott őket. Azt mondta, neki a gyerek fontosabb mint bárki, bármi más a világon... Azóta normális a csaj és a gyerek is jól van.
2023. jún. 7. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
30%

Sajnos tényleg elutasítják, pedig teljesen érthetetlen. Elvileg az Ószövetség már nem érvényes, ezért Mózes könyvével hiába példálóznak. Ennyi erővel a menstruáló nőket is el kéne különíteni, mert tisztátalanok a Biblia szerint.

Azért arra kíváncsi lennék, hogy hány Jehova tanúja vonná le önállóan azt a következtetést a Bibliából, hogy a transzfúzió nem elfogadott. Illetve, el tudja bárki képzelni Jézusról, hogy éles helyzetben azt mondja: "Bocsika, de a gyereked most inkább haljon meg"? Még csak nem is az evangéliumok írják, hogy tartózkodj, hanem Pál apostol. És akkoriban még csak elképzelése se volt arról, hogy a vér életet menthet. Ha tudta volna, akkor biztos leírja ezt a kivételt.

Egészen más tészta a véres hurka és az életmentő beavatkozás. Az előbbi kb. egy kényelmi dolog. Engem rémesen bosszant ebben a vallásban, hogy el kell nyomnod a saját morális értékrendedet, gusztustalan.

2023. jún. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
63%
Ha olvassa még bármelyik Tanú a hozzászólásom, akkor kérem segítsen megmagyarázni, hogy az 1900-as évek második feléig (talán 61-ig, ha jól emlékszem) miért nem volt tilos vért adni, illetve kapni? Közben változott a Biblia?
2023. jún. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is volt egy jehova osztálytársam annak idején.

Amit tudok róluk,hogy nincs náluk karácsony és nem ünneplik a születésnapot.

A gyerekkel alapvetően annak idején nem volt különösebben probléma olyan normálisnak tűnt.


Szülei viszont bolond szektások voltak.Később a gyerek is egyetem után erősen vallásos lett,toborozta az új hívőket...

Tiszta bolond lett teljesen az a család.

2023. jún. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
61%

#14: Én nem vagyok tanú, de tanú családban nőttem fel, így ugyanolyan rálátásom van. A magyarázat erre az szokott lenni, hogy Jehova "egyre nagyobb világosságot ad" és a tanítás így egyre pontosabbá válik. Belátják ők, hogy nem tévedhetetlenek, és azt állítják, hogy Isten szent szelleme segítségével egyre jobban értik a Bibliát, ezért évről évre tesznek kisebb-nagyobb kiigazításokat a tanításokban.

Csak itt jön az ellentmondás, hogy ha a vezetőség belátja, hogy nem tévedhetetlen, akkor miért vár el 100%-os önalávetést a tanúktól? Ezek az állásfoglalások lényegesen befolyásolják a tanúk mindennapi életét, de a Vezető Testület nem zavartatja magát ettől. Nem zavarja őket pl. az sem, hogy 1975 előtt egy csomóan eladták a házukat, vagy a vállalkozásukat, mert várták a világvégét. És tudod az ő szemszögükből mindegy is, mert úgy hiszik, hogy majd Isten kárpótolja a hívőket az örök élettel mindenért. Ezzel szemben a valóságban emberek millióit károsítja meg a vallás.

2023. jún. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
77%
Nekem is volt Jehova osztálytarsam, de valami katasztrófa volt, mindig a saját hülyeséget nyomatta.
2023. jún. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

Tévhit: Évente rengeteg Tanú hal meg, amiért visszautasítja a vértranszfúziót, köztük gyerekek is.


Tény: Ez az állítás teljesen alaptalan. A sebészek rendszeresen végeznek vértranszfúzió nélkül olyan bonyolult beavatkozásokat, mint a szívműtét, ortopéd műtétek és szervátültetések. Azok a betegek – beleértve gyerekeket is –, akik nem kapnak vértranszfúziót, általában ugyanannyi idő alatt vagy hamarabb felépülnek, mint azok, akik kapnak. Olyat mindenesetre senki sem mondhat biztosan, hogy a beteg meg fog halni, ha visszautasítja a vért, vagy hogy életben marad, ha elfogadja.


Én megértem, hogy a Vezető Testület nem tévedhetetlen. De ezek nem olyan tévedések, hogy a Bibla egész értelmezése veszendőbe megy mert semmi nem úgy van. Istennek a vérrevonatkozó szándéka nem változott meg az ókor óta.

És igen, Jehova Tanúi sem szeretnének meghalni.

2023. júl. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
79%

"Istennek a vérrevonatkozó szándéka nem változott meg az ókor óta."

Akkor a nők tisztátalanok a menstruáció alatt? Elkülöníted őket a 3Mózes 15. fejezete szerint?


19

Mikor asszony lesz magfolyóssá [és] véressé lesz az ő magfolyása a testén, hét napig legyen az ő havi bajában, és valaki illeti azt, tisztátalan legyen estvéig.

20

Mindaz is, a min hál az ő havi bajában, tisztátalan legyen és mindaz is, a min ül, tisztátalan legyen.

21

És mindaz, a ki illeti az ő ágyát, mossa meg ruháit, és mosódjék meg vízben, és tisztátalan legyen estvéig.

22

És mindaz is, a ki illet bármely holmit, a melyen ült, mossa meg ruháit, és mosódjék meg vízben, és tisztátalan legyen estvéig.

23

Sőt ha valaki az ő ágyán, vagy a holmikon illet is valamit, a melyeken ő ült, tisztátalan legyen estvéig.


...


"Tévhit: Évente rengeteg Tanú hal meg, amiért visszautasítja a vértranszfúziót, köztük gyerekek is.



Tény: Ez az állítás teljesen alaptalan"


Mi számít rengetegnek? Azt ne állítsd, hogy egy se halt bele, mert 1994-ben az Ébredjetek még büszkélkedett is ezzel.

[link]

2023. júl. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%

De nem hal meg rengeteg Tanú. Illetve én személyszerint is tudok olyan Tanúról, aki elfogadta, és mégis meghalt.


A vérre vonatkozó törvény az Újszövetségben is szerepel. Ugyanúgy, mint régen, Mózes idejében. De ma nem minden törvényt kell egy kereszténynek úgy alkalmazni, mint Mózes idejében volt. Mert Krisztus egy új szövetséget hozott létre. Lehet tanulni természetesen a mózesi törvényekből, de ma már van, ami nem kötelező érvényű egy kereszténynek, amik akkor voltak előírások. De vannak, amik ugyanúgy nem változtak. Ugye pl. a ne lopj ne gyilkolj stb. természetesen nem változtak. Ugyanúgy a vérre vonatkozó törvény sem.


Viszont az tényleg úgy van, amivel egyetértek, hogy akkor dőlik el igazán, hogy egy Jehova Tanúja ragaszkodik-e a vérre vonatkozó álláspontjához, amikor abba a helyzetbe belekerül, hogy döntenie kell.

2023. júl. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!