Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták! Mik azok a kritikus...

Ateisták! Mik azok a kritikus pontok a keresztény vallásban, amiket jó lenne már, ha megtudnának magyarázni?

Figyelt kérdés
És ha azokat valaha megtudnák magyarázni a keresztények, akkor az még nyilván nem jelentené azt, hogy nem maradt más választás, mint hinni Istenben. Arra legalább jó lenne, hogy azt gondolja az ateista, hogy na jó, a keresztény világkép, így már nem is akkora értelmetlen, logikátlanság.

2023. jún. 10. 18:00
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
0%

Logikailag nem zárható ki evvel mindenhatósága. Az hogy valaki valamit megtehet, de nem teszi meg, az nem zárja ki azt hogy megtehetné.


Egy atombombával rendelkező ország, attól még atomhatalom, hogy nem használja bombáit.

2023. jún. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 A kérdező kommentje:

#9 De hisz vele találkozunk mindennap, olyas formában mint James Irwin.


Ő ugye az Apollo Lunar Module pilótájaként szolgált az Apollo 15-ben, a negyedik emberi Holdraszállásban. Mikor a Holdon kőzetmintákat gyűjtöttek be, elromlott a holdjáró kormánya. Sehogy sem tudták megjavítani azt, ám Irwin elkezdett imádkozni Istenhez, akkor még ugye ateista ként, mert nem látott más kiutat. Mit ad Isten, másnapra teljesen megjavult a holdjáró kormánya, és Irwin elmondása szerint érezte, hogy Isten egész végig ott volt vele, miközben vissza vezette a holdjárót. Aztán élete végéig keresztény maradt és úgy is halt meg.


James Irwinhez hasonlóan keresztények milliói tapasztalják meg Isten jelenlétét, és még sok ateista is akikből emiatt lesz keresztény.


Szóval azt a kijelentésed buktad, hogy ha létezik Isten, akkor már találkoznunk kellett volna vele, mert találkozunk is vele mindennap.

Igaz hogy szemmel nem látható, de akkor is.


Ráadásul ott voltak Portugáliában a tömeges szűz Mária jelenések. Tömegek egyszerre, egy időben, egy helyen látták szűz Máriát. Többször is.



"és ha valóban mindenható lenne, akkor nem teremtett volna egy bűnös világot."


Ez csak egy átmeneti lakhely, csak egy villanásnyi időre.

2023. jún. 10. 21:02
 13/50 anonim ***** válasza:
100%

"érezte, hogy Isten egész végig ott volt vele"

De ez csak egy érzés, nem jelent bizonyítékot.


"ha létezik Isten, akkor már találkoznunk kellett volna vele"

Nem, mert abban igazad van, hogy a keresztények istene lényegesen különbözik a legtöbb istentől.

De pont emiatt tudjuk, hogy ő nem létezhet, míg a legtöbb istenről ezt nem tudjuk.


"Ez csak egy átmeneti lakhely, csak egy villanásnyi időre."

Egy végtelen istennél ez teljesen mindegy, ez is tökéletes lenne.

2023. jún. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 A kérdező kommentje:

#13 Oké.


Akkor definiálnod kellene nekem, mi a bizonyíték.


Aztán Definiáld nekem mi az, ami eleve létezhet.


Már ha neked ennyi nem elég, így kicsit kíváncsivá tettél.

2023. jún. 10. 21:17
 15/50 anonim ***** válasza:
100%

"mi az, ami eleve létezhet"

Ezt nem értem teljesen. Kifejtenéd?

2023. jún. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 A kérdező kommentje:

#15 Azt mondtad hogy "De pont emiatt tudjuk, hogy ő nem létezhet, míg a legtöbb istenről ezt nem tudjuk."


Akkor mik azok a kritériumok, amelyeknek bármely entitás amely létezhet, meg kell felelnie ahhoz, hogy létezhessen?

2023. jún. 10. 21:23
 17/50 anonim ***** válasza:
100%

#11 akkor úgy mondom, hogy vagy nem mindenható vagy nem jóságos. Vagy egyik sem.

Kérdező. Más hite nekem nem bizonyíték. Én nem “érzem” hogy itt van. Szóval?

2023. jún. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
100%

#12 Kérdező

Bár nem nekem írtál, én is válaszolok neked.


James Irwin amúgy keresztény volt előtte is, keresztény családban nevelkedett. A holdraszállásos példád egyike a legaljasabbaknak, leggonoszabbaknak. Minden percben rengeteg kiskorú gyerek hal meg hasmenéstől, ráktól, fertőző betegségektől, parazitáktól, fájdalom és szenvedés közepette. Minden ilyen gyerek mellett zokogó szülők imádkoznak az istenükhöz, hogy segítsen, kímélje meg a gyermeküket. A te nagy istenérved pedig az, hogy a holdraszállás során az imádságot Isten meghallotta és lehetővé tette az űrhajósoknak, hogy felhőtlen kocsikázhassanak?


"keresztények milliói tapasztalják meg Isten jelenlétét"

Vagy amit annak vélnek. Muszlimok milliói, buddhisták milliói, más vallások milliói ugyanezzel érvelnek.


"azt a kijelentésed buktad, hogy ha létezik Isten, akkor már találkoznunk kellett volna vele, mert találkozunk is vele mindennap"

Vagy azt képzelitek, hogy találkoztok vele. Én még sosem találkoztam vele.


"ott voltak Portugáliában a tömeges szűz Mária jelenések"

Ezeket rongyosra tépték már ezerszer, az egész egy hazugság, még a katolikus egyház is kerüli, mint a büdös húst, miért hozzátok fel újra meg újra? Azt hiszitek, hogy a "rossz bizonyíték" többesszáma a "nagyerejű, meggyőző bizonyíték"?


"Tömegek egyszerre, egy időben, egy helyen látták szűz Máriát. Többször is."

Tömegek egyszerre, egy időben, egy helyen látták a Lochnesi szörnyet, a jetit és ufókat is. Többször is!


Alapvető hiányosságok vannak a logikai érzékedben, nem ártana a saját állításaid egy minimális szintű kritikának alávetned. Nem úgy tenni, hogy ami a te feltételezésed erősíti, azt feltétel nélkül elfogadni, ami meg ellene megy, azt korrekt indoklás nélkül lesöpörni.

2023. jún. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
100%

A keresztények istene azért nem létezhet, mert lehetetlen a létezése.

Önmagában is ellentmondásos, és ilyen világot sem teremthetett, mint a miénk.

A nem végtelen istenekre ezt így nem lehet elmondani, tehát őróluk nem tudjuk, hogy léteznek-e.

Bizonyíték egyre sincs.

2023. jún. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 A kérdező kommentje:

"Bár nem nekem írtál, én is válaszolok neked."


Nyugodtan válaszolhat bárki akit érdekel a téma.


"James Irwin amúgy keresztény volt előtte is, keresztény családban nevelkedett."


Valóban keresztény családban nevelkedett, de 10 éves korában elveszítette a hitét.



"A holdraszállásos példád egyike a legaljasabbaknak, leggonoszabbaknak."


Szerintem pedig nem. Sőt ez pont hogy egy szép példa volt, azért is választottam ezt.



"Minden percben rengeteg kiskorú gyerek hal meg hasmenéstől, ráktól, fertőző betegségektől, parazitáktól, fájdalom és szenvedés közepette. Minden ilyen gyerek mellett zokogó szülők imádkoznak az istenükhöz, hogy segítsen, kímélje meg a gyermeküket."


Na és? Előbb vagy utóbb, valamiben mindenkinek meg kell halnia. Vagy nem? Dehogynem.

Problem solved.



"Vagy amit annak vélnek. Muszlimok milliói, buddhisták milliói, más vallások milliói ugyanezzel érvelnek."


Na és akkor mi van? Ha A-nak van egy érve, de B, és C is azt az érvet használja, akkor abból az következik, hogy A nem lehet igaz? Hát dehogynem. Ez is akkor érne valamit, ha pontosan tudnánk, hogy egy keresztény, és egy buddhista pontosan ugyanazt érzie-e vagy teljesen mást.


Én ránézésre megmondom neked, hogy nem.


https://www.youtube.com/watch?v=rW9MbYQrTUI



https://www.youtube.com/watch?v=5GSeWdjyr1c



"Ezeket rongyosra tépték már ezerszer, az egész egy hazugság, még a katolikus egyház is kerüli, mint a büdös húst, miért hozzátok fel újra meg újra? Azt hiszitek, hogy a "rossz bizonyíték" többesszáma a "nagyerejű, meggyőző bizonyíték"?


Én meg határozottan máshogy tudom, de ha téged ez nagyon zavar, tőlem akár el is engedhetjük ezt a szűz Máriás érvet. Éppen nem oszt szoroz semmit.



"Alapvető hiányosságok vannak a logikai érzékedben, nem ártana a saját állításaid egy minimális szintű kritikának alávetned. Nem úgy tenni, hogy ami a te feltételezésed erősíti, azt feltétel nélkül elfogadni, ami meg ellene megy, azt korrekt indoklás nélkül lesöpörni."



Hmmmm...... Hát jó. De akkor legyél te is ugyanilyen szigorú saját világképedet, érveidet illetően.

2023. jún. 10. 21:49
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!