Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták! Mik azok a kritikus...

Ateisták! Mik azok a kritikus pontok a keresztény vallásban, amiket jó lenne már, ha megtudnának magyarázni?

Figyelt kérdés
És ha azokat valaha megtudnák magyarázni a keresztények, akkor az még nyilván nem jelentené azt, hogy nem maradt más választás, mint hinni Istenben. Arra legalább jó lenne, hogy azt gondolja az ateista, hogy na jó, a keresztény világkép, így már nem is akkora értelmetlen, logikátlanság.

2023. jún. 10. 18:00
1 2 3 4 5
 31/50 Jégszív ***** válasza:
100%

Te akartad!


1. Ha ő a mindenható (mennynek és földnek teremtője), MI SZÜKSÉGE VAN RÁ, hogy szeressük, imádjuk? Ez egy primitív Emberi hiúság

Különben is: Senki nem kérte, hogy létrehozzon minket.


2. Ha már végtelenszeresen megszenvedtük a TUDÁS fájának gyümölcsét, miért nem a TAPASZTALATOKON ALAPULÓ - tudományos! - MEGGYŐZŐDÉSEN keresztül engedi magát megismerni a hit zavarossága helyett?


3. És a világ népeinek miért KÜLÖNBÖZŐKÉPPEN nyilatkoztatta ki magát? (Lehet, hogy mégis csak az emberek teremtették az isteneket...?)


4. Miért jó az neki, hogy "Isten szent nevében" az emberiség halomra gyilkolja egymást, kínokat okozzon, és bűnt bűnre halmozzon?


5. Miért vétlenek millióinak kell megbűnhődni pár elvetemült alak égbekiáltó gazsága miatt?


6. Mi alapján állapítja meg, hogy ki mennyire bűnös a szemében? Hisz a fával az „ősbűnt” is ő teremtette, nem gondolja, hogy ezért vastagon benyújtotta a számlát? Amúgy meg:

A "bűn" óvodai színvonalú megfogalmazását éppen ideje volna már komolyabban ÁTÉRTÉKELNI...


7. Ha a saját képmására teremtette az embert, nem gondolja, hogy alaposan ELSZÚRTA? A (vak)hittel szemben, mi a bizonyíték rá, hogy valóban jó, igazságos és emberszerető?

"Nekünk bizonyíték kell, nem pedig ígéret!"

2023. jún. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
100%

A vallás kitalálás, gazdagok leleménye;

új jármot rak reátok ez az új hatalom.

Ha nem élne szívünkben a jutalom reménye,

az életet nyomorban s keservek közt leélve

húznánk vajon halálig ekénk, mint a barom?


Mihai Eminescu

2023. jún. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
26%

"De térjünk a lényegre. Na a trollok nagyja csak simán figyelem-/ szeretethiányos. Te is (s most egy hosszabb kommentben tőlem is kapsz némi figyelmet), ezért a GyK-tól várod a –számodra pozitív– ingereket. Ezért írsz ki folyamatosan “kérdéseket”, de a tényleges válaszok nem érdekelnek. Csak az számít ,hogy kicsit piszkáld az embereket mert ez tetszik neked, így sokat foglalkoznak veled."


Na persze, biztosan csak ezért trolloztad le főinkvizotort is. 52-es hozzászólás:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


Pont olvastam azt a vitát.


" Amúgy meg mi a baj a metál zenével? Ja ,hogy az SáTáNi fuj-fuj…"


Aha, biztos azért választottam magamnak a Metál fan ninck nevet. xD



"Senki se mondta ,hogy írj is kommentet oda, pláne senki sem várja el ,hogy neked válaszoljanak. De neked kellenek az ingerek ezért inkább új kérdést írsz ki mert ahogy te is írtad arra több válasz jön."


Ezt az ateistákra is rálehetne húzni. Isten tudja hanyadjára írják már ki a kérdést, ha Isten jóságos akkor miért ...............?



"Ahogy írod is kérdezőként téged nem tudnak lepontozni így nem fognak zavarni a pirosak. Mondjuk ha nem a pozitív visszacsatolás vezetne akkor nem kellene érdekeljenek a pontozások ahogy sok embert szintén nem hat meg ha kap pirosat "


Engem azért hat meg mert felhasználói jogosultságod a szinted alapján változik az oldalon. Pl magasabb szinttel gyakrabban írhatsz ki kérdéseket stb. stb.



" Amúgy tudtad ,hogy a pipáid száma főkategóriánként változik? Hiába lettél mondjuk 4 pipás az Egészségben, ha a Kultúra és közösségben fél pipára lehúztak akkor annyi leszel."


A szintemmel ellentétben, a pipák száma nem érdekel. Amúgy meg tudtam.

2023. jún. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
100%

33-mas Főinkvizítor (még mielőtt elrejtetted volna a nickneved)


"Na persze, biztosan csak ezért trolloztad le főinkvizotort is. 52-es hozzászólás:"

Miért beszélsz magadról harmadik személyben?


Esetleg azért írtál magadról harmadik személyben mert nem vetted észre, hogy nem azzal a profiloddal vagy bejelentkezve mint amiről a kérdést is kiírtad?

Majd próbáltad gyorsan elrejteni a nyomaid?

2023. jún. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
100%
Megjegyezném egyébként, hogy ez ellenkezik az oldal szabályzatával és hazugságnak is minősül ami a Biblia előírásaival is ellenkezik.
2023. jún. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
100%
Megmagyarázhatnák a keresztények azt is pl. ,hogy egy szegénységet propagáló vallás miért tartja a markát a közpénz-milliárdokért.
2023. jún. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#33


Másik fiókból írtál, lol.

Amúgy annál a kérdésnél is ugyan azt csináltad. Játszottad az eszedet s élvezted míg írtak az emberek 🤷


Én inkább az oldalt sajnálom. Jó hely lehetne ez a GyK, de mostanában egyre több kategória kezd ellaposodni 😔

2023. jún. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

26-os vagyok!

A 30-as kérdésben választadtál pár általam is feltett kérdésre.

Ismertem az általad leírt definíciót,úgyanakkor azzzal kapcsolatban lenne pár kérdésem.


Egyrészt hogy mit jelent az, hogy egy tértől időtől és anyagtól független lény létezik?


A Biblia Istene tényleg megfelel-e egy triomni és "hűséges, jóságos, szerető " istennek?


"egy egész könyvet adott nekünk melyben önmagát definiálta"

Honnan tudjuk, hogy ezt a könyvet ő adta, minden része hiteles és teljes és a jelenlegi értelmezései között van az igazság?


"A filozófusok istenének definíciója pedig logikailag megegyezik az Ábrahámi vallások Istenének definíciójával" biztos ez?

A Bibliában ,az Ószövetségben sok olyan rész van,ami alapján szerintem ha a Biblia hiteles nem egy olyan istenről beszélünk.


"Istennek pedig jó oka volt rá, mikor szerinted kegyetlenséget, vagy gonoszságokat követett el."

Egy Omniportens Istennek tényleg lehet jó oka arra? Ha omnipotens akkor képes arra is,hogy minden problémát meg tudjon oldani kegyetlenség nélkül (ami a jellemétől elvileg teljesen idegen).

Erre szerintem csak két/három válasz van. Egyrészt hogy nem Omnipotens-->nem a filozófusok Istene--> nem valószínő hogy ez az Isten létezik.

Másrészt hogy Isten nem jóságos (ezt a különböző ateisták már agyonmagyarázták) ami alapjaiban rengetné meg a vallást,így gondolom ez az amit kevésbé valószínűsítetek.

A harmadik (és ez igazából valamenyire a kettő keveréke) a Dualista/Gnosztikus megközelítések. -Két egymás által korlátozott entitás.ű


"Nem csak állítjuk, hanem érezzük is hogy szeret minket."

Szerintem a szeretet leginkább abban nyilvánul,meg, hogy törődsz a másik testi-lelki épségével és az emberek olyan életeket is leélnek és olyan fájdalmakat és mentális állapotokat is elviselnek, amit egy szerető és mindenható Isten nem hagyna.


"Egyébként miért is baj, ha a gonoszat gonoszsággal, a kegyetlen kegyetlenséggel sújtotta?"

Jézus azt tanította, hogy :"Hallottátok a parancsot: szemet szemért, fogat fogért!

Én pedig azt mondom nektek: ne szállj szembe a gonosszal, hanem ha megütik arcod jobb felét, fordítsd oda a balt is.

S ha pörbe fogva el akarják venni köpenyedet, add oda köntösödet is. S ha ezer lépésre kényszerítenek, menj el kétannyira. Adj a kérőnek, és aki kölcsönt akar, vissza ne utasítsd".

2023. jún. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 A kérdező kommentje:

Na jó ezt csúnyán benéztem. xD


Igen mert van egy asztali gépem és egy laptopom is. Még anno a laptopomról is, és a pc-m ról is csináltam egy fiókot. A laptopomat nem szoktam használni de most ránéztem mi a helyzet vele, csak hát belépve maradtam vele itt a gyakorin, és azt hittem ezzel a fiókommal kommentelek. Ez van:(

Bárkivel előfordul. xD


"Megjegyezném egyébként, hogy ez ellenkezik az oldal szabályzatával és hazugságnak is minősül ami a Biblia előírásaival is ellenkezik."


Ha ez akkora gond max törlöm az egyik fiókomat, azt problem solved. Úgyis csak ezt használom.

2023. jún. 11. 11:16
 40/50 anonim ***** válasza:
100%

"Ha ez akkora gond max törlöm az egyik fiókomat, azt problem solved. Úgyis csak ezt használom."


Harmadik személyben beszéltél magadról, hogy megtévesszél másokat.


Az oldal szempontjából lehet nem probléma ha törlöd az egyiket (ezt moderátor tudja).

De keresztényi szempontból ez nem elfogadható. Még törekedni sem töreksszel, hogy ne kövess el bűnt. Ezt még a gyónás sem mossa le rólad.


Ebből is látszik, hogy nem vagy valódi keresztény és csak egy rossz képet alakítasz ki a jó keresztényekről azzal, hogy te annak adod ki magadat.


Attól, hogy megkereszteltek és hiszel Istenben nem lesszel keresztény. Ezek még sátán imádókra is igazak lehetnek.

Nem azt mondom, hogy az vagy pusztán, hogy ezek a feltételek teljesülése édes kevés ahhoz, hogy valaki keresztény legyen.


Ha az álkeresztények akik nem törekednek a Krisztusi út követésére vagy elferdítik azt saját kedvükre azok nem hazudnák magukat kereszténynek akkor sokkal kevesebb lenne a konfliktuk a keresztények és az ateisták között vagy bárki mással.

2023. jún. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!