Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták! Mik azok a kritikus...

Ateisták! Mik azok a kritikus pontok a keresztény vallásban, amiket jó lenne már, ha megtudnának magyarázni?

Figyelt kérdés
És ha azokat valaha megtudnák magyarázni a keresztények, akkor az még nyilván nem jelentené azt, hogy nem maradt más választás, mint hinni Istenben. Arra legalább jó lenne, hogy azt gondolja az ateista, hogy na jó, a keresztény világkép, így már nem is akkora értelmetlen, logikátlanság.

2023. jún. 10. 18:00
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
100%

ma 18:00 írtad ki a kérdést.


Erre ma 18:41 "Eddig még semmi konkrét. Hát akkor úgy látszik a keresztényeknek ..."


Gratulálok....


Egy újabb keresztény aki úgy gondolja, hogy okosabb mint mások és majd ő megmutatja az ateistáknak.

Manapság egyre több az ilyen kérdés.


Ha ennyire érdekelnek a kereszténység logikátlanságai ajánlom figyelmedbe azt a rengeteg kérdést ahol eddig ezeket tárgyalták nagyrészt valláskritikában.

2023. jún. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Még idejekorán jelzem azoknak akik hasznosabb dologgal szeretnék tölteni az idejüket ,hogy ő az ateistahergelő álkeresztény troll. A legtöbb “Ateisták!” kezdetű kérdés az övé. Felesleges neki válaszolni, szóval ha oda kerül a dolog miatta ne húzzátok fel magatokat, például most azon ,hogy csak legyint egyet a millió gyerekhalálon.

Természetesen akinek vannak jó gondolatai a témával kapcsolatban az ossza meg mert én is meg mások is szereti olvasni azokat, csak a Kérdező miatt kár.

2023. jún. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
100%

Na igen.

Ennyire otromba válasszal, mint amit most elkövetett, tényleg ritkán találkozni.

2023. jún. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
100%

"Egy újabb keresztény aki úgy gondolja, "

Ezt javítanám.

Egy újabb kamu keresztény.

2023. jún. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 A kérdező kommentje:

Tevenyereggyarto! De hisz neked mindenki troll, aki nemért egyet veled.

Hogy lehet az, hogy pl. Darkmoon80-t sosem illetted troll jelzővel?

Pláme mikor trollkodásból mindenféle metál zenéket linkelget itt.......



"Felesleges neki válaszolni, szóval ha oda kerül a dolog miatta ne húzzátok fel magatokat, például most azon ,hogy csak legyint egyet a millió gyerekhalálon."


Mi az, hogy csak legyint egyet a millió gyerekhalálon?

Miért te hányat mentettél már meg?

Még egy nyamvadt imát sem mondanál el értük.......

Na hát akkor meg.



"Ha ennyire érdekelnek a kereszténység logikátlanságai ajánlom figyelmedbe azt a rengeteg kérdést ahol eddig ezeket tárgyalták nagyrészt valláskritikában."


Dehogy szörfözöm én végig legalább 10-20 oldalt. Ráadásul már hiába írnék rá kommentet, valószínűleg nem válaszolnának annyian mint egy friss kérdésre.

Másfelől pedig keresztényként előnyösebb a valláskritikában ha én vagyok a kérdező, mert úgyis lepontoznak az ateisták minden nem ateista hozzászólást.

A ninck nevem is azért van rejtve, mert a földporáig lepontoztak már az ateisták, és így kénytelen vagyok más kategóriákban kompenzálni azt.

Olyanokban melyekben nem szeretném ha az itteniek meglátnák, hogy mit kommenteltem.



"Egy újabb kamu keresztény."


Miért lennék kamu keresztény?

Vagy már azt is az ateisták döntik el ki keresztény és ki nem?

2023. jún. 10. 22:24
 26/50 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Bár én ateista vagyok (nem hisdzek egy isten létezésében sem) ezen belül többek között ikteista.Tiszteletben tartom más emberek hitét, és elfogadom a vallásos embereket.


Ugyanakkor nem feltétlenül tartom racionálisnak ezt a hitet,(de persze minden ember életében lehetnek irracionálios elemek, ez semit nem von le az ember értékéből vagy inteligenciájából) de elfogadom hogy van rá esély ez azért van mert van valami a témában amit nem vagy rosszul tudok és a vallásosok többsége ennek tudatában van.


Ezért úgy gondolom hogy a jobb megértés miatt érdemes lenne feltennem egy/több kérdést.


Mit jelent pontosan az, hogy Isten?

Ezen belül:

-Mi a definíciója?

-Mik a tulajdonságai?

-Mit jelent az hogy létezik

-Honnan tudjuk ezt?

-Biztos -e hogy olyan amilyennek kiadja magát?

-Honnan tudjuk meg biztosan a számukat?

Emellet még bármi amit hozzáfüznél vagy fontosnak tartassz tudni róla.

2023. jún. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
100%
Ilyeneket már én is kérdeztem (#10), csak hát a kérdező nem reagált. Szerintem nincs tisztában a vallásával ilyen szinten, csak a trollkodásig jutott el.
2023. jún. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

“Tevenyereggyarto! De hisz neked mindenki troll, aki nemért egyet veled.”


Azt tartom trollnak aki trollkodik, nem azt akinek más nézetei vannak. Mindjárt kifejtem.


“Hogy lehet az, hogy pl. Darkmoon80-t sosem illetted troll jelzővel?

Pláme mikor trollkodásból mindenféle metál zenéket linkelget itt.......”


Olyat mondjuk pont nem láttam tőle, persze ettől még lehet csinált ilyet, nem tudom. Amúgy meg mi a baj a metál zenével? Ja ,hogy az SáTáNi fuj-fuj…


De térjünk a lényegre. Na a trollok nagyja csak simán figyelem-/ szeretethiányos. Te is (s most egy hosszabb kommentben tőlem is kapsz némi figyelmet), ezért a GyK-tól várod a –számodra pozitív– ingereket. Ezért írsz ki folyamatosan “kérdéseket”, de a tényleges válaszok nem érdekelnek. Csak az számít ,hogy kicsit piszkáld az embereket mert ez tetszik neked, így sokat foglalkoznak veled.


Ha ténylegesen érdekelnének a válaszok akkor nem írnál olyat ,hogy “Dehogy szörfözöm én végig legalább 10-20 oldalt. Ráadásul már hiába írnék rá kommentet, valószínűleg nem válaszolnának annyian mint egy friss kérdésre.”. Senki se mondta ,hogy írj is kommentet oda, pláne senki sem várja el ,hogy neked válaszoljanak. De neked kellenek az ingerek ezért inkább új kérdést írsz ki mert ahogy te is írtad arra több válasz jön.


Aztán “Másfelől pedig keresztényként előnyösebb a valláskritikában ha én vagyok a kérdező, mert úgyis lepontoznak az ateisták minden nem ateista hozzászólást.

A ninck nevem is azért van rejtve, mert a földporáig lepontoztak már az ateisták, és így kénytelen vagyok más kategóriákban kompenzálni azt.

Olyanokban melyekben nem szeretném ha az itteniek meglátnák, hogy mit kommenteltem.”


Ahogy írod is kérdezőként téged nem tudnak lepontozni így nem fognak zavarni a pirosak. Mondjuk ha nem a pozitív visszacsatolás vezetne akkor nem kellene érdekeljenek a pontozások ahogy sok embert szintén nem hat meg ha kap pirosat 🤷.

A nevedet is el kell rejtsd mert ha kint van akkor hamarább észreveszik ,hogy ki vagy s úgy is fognak kezelni (pl: nem érkezik több válasz).

Na meg nem kell előadni a szokásos hattyú halálát. Láttam már fel és lepontozott keresztény és ateista választ egyaránt. De ha nem tetszik a Valláskritika akkor ne gyere ebbe a kategóriába s kész.


Na ezek például nem is illenek rá Darkmoon80-ra… például neki kint van a neve, felvállalja a véleményét sima hozzászólóként is (sőt, sokkal többször látom őt kommentelni mint kérdést kiírni), nem nagyon láttam más kategóriákban “kompenzálni” stb. Amúgy tudtad ,hogy a pipáid száma főkategóriánként változik? Hiába lettél mondjuk 4 pipás az Egészségben, ha a Kultúra és közösségben fél pipára lehúztak akkor annyi leszel.

2023. jún. 11. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

OFF


Mint névvel megszólított csak reagálnék, hogy egy Istent éltető zenei linkre válaszul linkeltem ellenpólusként metál zenét (Powerwolf számot - nem keresem már vissza kérdést (bocsi)) , és még a a linket küldő hívő sem háborodott fel rajta.

2023. jún. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 A kérdező kommentje:

Na akkor csak szépen sorjában.


"Kedves Kérdező, kezdetnek definiálhatnád, mi Isten."


Tértől és időtől, anyagtól független entitás. Omlipotens (mindenható), hűséges, jóságos, szerető stb. stb.

Mert szerintem te is ismered a filozófusok istenének definícióját.

Amúgy is Isten egy egész könyvet adott nekünk melyben önmagát definiálta.


"Honnan tudhatjuk, hogy létezik."


Tudni nem tudjuk, csak valószínűsíteni, hogy létezik. Istenérvek, Istenélmények, bizonyos emociók, az őt követő erős keresztények igaz és őszinte tanúbizonyság tétele alapján. stb.

Ráadásul tudjuk, hogy ő azt várja el tőlünk, hogy bízzunk benne. Ezt ugye hit formájában tehetjük meg.



"Honnan tudhatjuk, hogy az Isten egyenlő a te isteneddel."


- Ha létezik bármilyen isten, akkor az valószínűleg a filozófusok istene.


- A filozófusok istenének definíciója pedig logikailag megegyezik az Ábrahámi vallások Istenének definíciójával.



"Aztán amikor ezt tisztáztad, elmagyarázhatnád, miért van, hogy a Biblia tele van önellentmondásokkal."


Azokat a teológusok, hitvédők javarészt már megoldották.

Ha bővebben érdekel nézz szét a defendinginerrancy.com-on



"hogy a Bibliában leírt Isten egy kegyetlen, gonosz, vérengző, bosszúszomjas lény,"


Isten nem ilyen. A gonosznak nem igazán kell indok, ahhoz hogy kegyetlenkedjen, Istennek pedig jó oka volt rá, mikor szerinted kegyetlenséget, vagy gonoszságokat követett el.

Egyébként miért is baj, ha a gonoszat gonoszsággal, a kegyetlen kegyetlenséggel sújtotta?


" mégis ti azt állítjátok róla, hogy jóságos és szeret minket."


Nem csak állítjuk, hanem érezzük is hogy szeret minket. Bármelyik komolyabb keresztényt megkérdezheted, ő is alátámasztja neked.



"A végére hagytam, bár bem hiszem, hogy idáig valaha is eljutnál, hogy hogyan lehetséges, hogy mindenhol, ahol a kereszténység uralkodik, általános a mások kirekesztése, az acsarkodás, a korrupció, az igazságtalanság."


Mert attól, hogy valaki keresztény lesz, automatikusan egyből jó embernek kellene lennie, mint akire valami varászlatot castoltak?


Pont arról szól a kereszténység, hogy fejlődjünk, és egyre jobbak legyünk.

Ha ma elbaxtad, holnap felkelhetsz és újra próbálhatod.



"Nem vagyok naív, a 4-es hozzászólásodban már megmutattad nekünk, mennyire hiányzik belőled az őszinte hozzáállás. A kereszténység tett ilyenné, vagy a kereszténység igazából hiteles, csak neked még olyan gyenge a hited, hogy egyelőre csak a hívő társaidra hozol szégyent?"


Ez meg már csak személyeskedés.

2023. jún. 11. 08:04
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!