Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Biztos, hogy a 3 vallás...

Biztos, hogy a 3 vallás istene ugyanaz?

Figyelt kérdés
Itt van néhány ellentét: zsidóknak kötelező szombatot tartani, mert az isten akarata, a muszlimoknál meg tilos, mert istenkáromlás. A kóser nem enged tejeset húsossal enni, de az alkohol (kóser bor) nagyon fontos a vallásban, a tejest húsossal az iszlám megengedi, de az alkoholt nem. Judaizmusban napi 3 ima kell, a muszlimoknak 5. És ott van Jézus is: zsidóknak hamis Messiás, keresztényeknek Messiás, muzulmánoknak próféta. Szóval egy istenben hisz a három vallás?

2023. jún. 10. 18:59
1 2 3 4
 1/40 Lucifer-666 ***** válasza:
11%
A keresztémy szekták istenei is eltérnek a többi csoport istenétől.
2023. jún. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
24%
Sok "átverés" van ezekben a vallásokban, de egyébként igen, egy a Teremtő, de még Buddha és Krisna is azonos teremtesben van.
2023. jún. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
84%
Igen, mert ugyan arra az alapra építkezik mind három vallás < Isten.
2023. jún. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
88%

Én úgy gondolom, hogy egy az Istenünk, de különböző képpen gondolkodunk.

Az én véleményem az az, hogy a zsidó keresztény muszlim vallás egymás után olyasfajta "update". Persze ki mit gondol, az mindenki saját döntése és szubjektív véleménye, van amiben inkább "downgrade" lehet valamelyik, de ha értelmesen megnézzük, értelmezzük, akkor szerintem mindegyik tartalmazza azok az erkölcsileg és etikailag betartandó elveket, amikkel egy normálisan funkcionáló társadalmat lehet létrehozni.

Az iszlámban minden olyan tett vagy dolog "tiltott", ami káros lehet az emberre nézve, tehát az alkohol is, mert nagy mennyiségben egyrészt káros a szervezetre és tudatmódosító hatású.

A tejes húsos egybe a zsidó vallásban szerintem nem azt jelentené, hogy nem lehet egyben enni, hanem hogy ne a tejben főzd a húst. De hát ezt értelmezték bele.

Jézus egy nehéz kérdés, mint ahogyan írtad, mert mindhárom vallás másképp tekint rá.

Ha viszont a hasonlóságokra, egyezősékre koncentrálsz, akkor bizony kijelenthető, hogy valóban ugyanarra az alapra épít mind a három vallás.

2023. jún. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
23%

Természetesen, a különbségek az új infókból adódnak. Leegyszerűsítve:

Judaizmus = Tanakh

Kereszténység = Tanakh + Újtestamentum

Iszlám = Tanakh + Újtestamentum + Korán

2023. jún. 11. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 Lucifer-666 ***** válasza:
81%
Iszlám és újszövetség? Na ne...
2023. jún. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
15%
6. Luciii, sosem unod meg a provokálást? Annyi jobb dolog van ennél pedig:(
2023. jún. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 Lucifer-666 ***** válasza:
84%
#7 miért, az Iszlám elfogadja Jezust Istennek? Vagy csak én ismerem rosszul a Biblia ezen részét? A Koránban benne van máshogy? Vagy azt mondják, hogy igaz, csak hamisított?
2023. jún. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
71%
8. Jézust, mint létezett prófétát fogadják el, ugyanúgy, ahogy Mózest is.
2023. jún. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
52%
8. Nem azért érvelsz, hogy az igazadat bizonyítsd, csak azért, hogy hergeld a tisztességes keresztényeket. Már nem az első alkalom, jól ismerem a fajtátokat.
2023. jún. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!