Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten korlátozná a Sátán...

Ha Isten korlátozná a Sátán működését, a Sátánt, akkor több ember üdvözölne?

Figyelt kérdés
2023. jún. 11. 11:06
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
14%

"Hát, pedig az lesz az igazán nagy koppanás neked, ha majd a pokolból sasolhatod, ahogy a mennyben feltűnik néhány ateista is.


Nem akarlak nagyon elkeseríteni, de esélyes vagy rá."



Nem vagyok esélyes rá, mert elfogadom, hogy Krisztus értem halt meg a kereszten, azért hogy megváltson bűneim alól.


Szerinted ha ateisták is üdvözülhetnek akkor ugyan minek kellett Jézusnak megfeszülnie?


https://www.youtube.com/watch?v=8WYs4s7QBX4


Azt hiszem ez a részlet tökéletesen reprezentálja, hogy hit által lehet üdvözülni.


Az ateisták meg magukra vessenek, ha annyira nem voltak képesek, hogy higgyenek annak aki a szeretetet, és jóságot tanította nekünk.

2023. jún. 12. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%

"A te fajtád nem oda való."


Milyen az én fajtám?


Az én fajtám esetleg az amelyik szóvá teszi ha valaki csak szóban keresztény mint te? Olvasd el esetleg a Bibliát és próbáld meg értelmezni mire tanított Jézus. Majd próbáld meg ezeket a tanításokat követni (jelenleg pont ellenkező irányba mész). Ezek után majd valóbban keresztény is leszel. Addig pedig csak annak nevezed magad és szítod az ellentétet.

2023. jún. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
0%

"Milyen az én fajtám?"



"Az én fajtám esetleg az amelyik szóvá teszi ha valaki csak szóban keresztény mint te?"


Mer miért vagyok csak szóban keresztény?

Mert azt mondtam az ateisták nem üdvözülhetnek?


Ez az igazság!


Utálatosak vagytok.

Gúnyolódtok Istenen.

Gúnyolódtok a keresztény valláson.

Gúnyolódtok Krisztuson.

Gúnyolódtok a követőin.

Alapjáraton hülyének néztek minden teistát.

El akarjátok bizonyítani a Krisztus követőket a hitüktől.

Megkérdőjelezitek Isten jóságát.

Megkérdőjelezitek Isten igazságosságát.

Megkérdőjelezitek Isten létezését.

Pál apostolt mindenféle bolond, epilepsziásnak nyilvánítjátok.

Jézust is bolondnak nézitek, már ha egyáltalán elismeritek legalább a történelmi Jézus létezését.


Soroljam még reggelig?


És még lenne bőr a képeteken ezek után belépni a Mennyek országába?

Ha én ateista lennék és mégis létezne Isten, akkor halálom után még csak a szemébe sem mernék nézni Jézusnak. Szégyenemben inkább önként ugranák fejest, már onnan a Mennyország pereméről a kénköves pokol tüzébe.


Isten ellen valók vagytok. Kígyók vagytok!


Még a Mennyországba mennének............


Haver! Neked véged!

2023. jún. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

"Mer miért vagyok csak szóban keresztény?"

A hozzá állásod miatt. Ítélkezel amiről írja a Biblia, hogy ne tedd. Elítéled az ateistákat, úgy hogy egy töredékét ha ismered, de még akkor sem mondhatnád meg, hogy ki fog mennyországba jutni mert azt egyedül Isten mondhatja meg.



"Neked véged!"

Ilyet sem írna egy valódi keresztény. Láthatóan egyáltalán nem vagy tisztábban azzal az értékrenddel amit Jézus képviselt.

Sugárzik belőled az utálat mikor Jézus arra tanított, hogy az ellenségeidet is szeresd.


Soroljam még reggelig?

2023. jún. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
16%

"Elítéled az ateistákat,"


Mert ők is elítélik Istent!


"úgy hogy egy töredékét ha ismered,"


Hála Istennek.


"de még akkor sem mondhatnád meg, hogy ki fog mennyországba jutni mert azt egyedül Isten mondhatja meg."


Én biztosan nem, de ő már megmondta!


Szerinted potyára mondta Jézus, hogy aki hisz ő benne, még ha meg is hal, örökké élni fog? Szerinted minek mondta akkor? Gondolom nem viccből.....


Az is érdekes ahogyan az ateisták megítélik Istent, na hát hogy ennyiért már vízbe fojtotta majdnem az egész emberiséget.

De érdekes nekünk keresztényeknek még jóval magasabbra raknátok a lécet mint Isten.

Engem elítélsz azért mert azt mondtam, hogy az ateisták nem üdvözülhetnek, az özönvíz előttieket meg jajj de nagyon ártatlanoknak tekintitek. Mikor a lehetséges összes bűnt elkövették.


De hát ti még sokkal szigorúbbak vagytok mint Isten!



Másfelől meg tanuld meg értelmezni a bibliát.


https://www.youtube.com/watch?v=pkxvVNfQjCk


Mi is a kígyó fogalma?


Lázadó teremtmény aki megpróbál rávenni, hogy kételkedj Isten jóságában, és a halálba vezető ösvényen járj.


Mintha az ateisták nem pont ugyanezt csinálnák.....

Tisztelet annak a néhány normálisnak.

Sőt én még azt is megkockáztatom, hogy: kígyó = ateizmus.

2023. jún. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 Darkmoon80 ***** válasza:
72%

"

"Elítéled az ateistákat,"

Mert ők is elítélik Istent!

"


Nem ítélek el egy mesefigurát, hanem elmondom a véleményemet róla. A Harry Potterben szereplő Malfoy-ról is kialakítok egy véleményt annak ellenére, hogy tudom, csak az írónő fantáziájának terméke.


Istenről is ugyanígy kialakul bennem egy kép a Bibliában róla leírtak alapján.

Arról pedig nem tehetek, ha ez a kép egy nárcisztikus, hiú, zsarnok tömeggyilkos képe.

2023. jún. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
12%

"Arról pedig nem tehetek, ha ez a kép egy nárcisztikus, hiú, zsarnok tömeggyilkos képe."



Akkor ki tehet róla? Másnak érdekes módon egy végtelenül szerető jóságos Isten képe alakul ki.


Hát hogy van ez így?


Kígyó vagy Darkmoon80!

2023. jún. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

"Mert ők is elítélik Istent!"

Akkor majd ő elítéli őket. De, hogy van arcod még kereszténynek nevezni magadat ha még ennyit sem tudsz a Bibliából. Biblia szerint TE NEM ÍTÉLHETSZ EL SENKIT.

Olvasd már el a Bibliát és próbáld már meg értelmezni!


"Sőt én még azt is megkockáztatom, hogy: kígyó = ateizmus."


A kígyó itt te vagy aki kereszténynek mondja magát közben pedig csak viszályt szítasz és egyáltalán semmi fogalmad nincs arról mit képviselt Jézus.

2023. jún. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hagyjad.

Ez csak egy troll, aki a kereszténységet is le akarja járatni az ateisták mellett.

2023. jún. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

"Másnak érdekes módon egy végtelenül szerető jóságos Isten képe alakul ki."


Hát ha számodra egy hatalomféltő, gyermekgyilkos, háborús bűnös ilyen képet mutat, akkor erősen megkérdőjelezhető vagy az értelmi képességed, vagy a morális képességed, vagy a Biblia ismereted.


Bármelyik eset is áll fenn, nem vagy érdemben vitapartner.

2023. jún. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!