Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért jó a reinkarnációban...

Miért jó a reinkarnációban hinni, ha az újraszületés az gyakorlatilag memóriatörlést jelent?

Figyelt kérdés

2023. máj. 18. 11:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%
Mert a reink az igazság. Jobb, ha nem tudod miket műveltél előzőekben.
2023. máj. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

"Mert a reink az igazság."


Ezt a kijelentésed mire alapozod?


"Jobb, ha nem tudod miket műveltél előzőekben."


Miért lenne jobb? Ha nem tudom miket műveltem eddig, akkor hogyan tanulhatnák belőlük bármit is?

2023. máj. 18. 12:05
 3/13 anonim ***** válasza:
37%

Itt és most vizsgázol és tanulsz egyszerre, de nem a tárgyi tudásod a lényeg, hanem a belülről jövő szándékaid, cselekedeteid.

Ha tudod a "jó válaszokat", mintha ez egy puska lenne, az hamis eredményt adna arról, milyen minőségű embert tudsz előállítani lélekként.

Két inkarnáció előtt mindenre emlékszel, az összes korábbi tudatos életedre, látod hogy ugyan azokat a hibákat több életbe is elkövetted, mert még ezen dolgoznod kell.

2023. máj. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%

Mire alapul az igazság szted?


Ha minden negatív motivációtól mentesen cselekedsz helyesen, akkor értél el valamit. Különben is, annak a súlya amit tettél korábban akkora, hogy nem segítene, hanem már gátolna.

2023. máj. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%
#4 És ha korábban a legjobb ember voltam akit valaha látott a föld? Szabad e sajnálatot éreznem ez alpján azok iránt akik nyomorúságba születnek vagy halálos betegnek? Esetleg nyomoréknak, fogyatékosnak? Nekik hol van esélyük a változtatásra? Fogadják el, hogy nekik azért kell szenvedni, mert korábbi életükben biztosan szemétládák voltak, bár fogalmuk sincs róla? Ha empátiát érzek irántuk, akkor én is rossz ember vagyok? Hiszen maguknak ksözönhetik, megkapták megérdemelt büntetésüket. De ha empátiátlan szemét leszek, akkor nem vagyok megint csak rossz ember?
2023. máj. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
16%
5: túl sok gyorsítót vettél be.
2023. máj. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
24%

2#


Mert én és számtalan csoporttársam is emlékszik előző életeire!

2023. máj. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Alex Fly ***** válasza:
76%
Megnyugtató lehet, ha a tetteinknek nincsenek valós és tartós következményei; akármit csinálsz, kezdheted újra tiszta lappal...
2023. máj. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
31%
Nem a saját kényelmi szempontjaid irányából kell megközelíteni a kérdést :)
2023. máj. 19. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 feketepeter ***** válasza:
82%
Nem az a lenyeg, hogy emlekszel-e az elozo eleteidre (allitolag Buddha vissza tudott rajuk emlekezni megvilagosodasa utan, szoval lehetseges), hanem azok a szokasok, hajlamok, amiket korabbi eleteidben osszegyujtottel, hatassal vannak a mostani es kesobbi eleteidre (ezt jelenti a karma - es nem valami elore megirt "sors"-szeruseget). Es ezert kell erkolcsos eletet elni, es odafigyelni, hogy ne arts senkinek, mert ezzel akar hosszu idore akadalyokat allithatsz magadnak a megvilagosodas fele vezeto uton.
2023. máj. 23. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!