Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Támogatjátok, hogy 18 év...

Támogatjátok, hogy 18 év alattiakat bekeresztelnek különböző vallásokba?

Figyelt kérdés

2023. jún. 17. 16:02
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
24%

"De a katolikus meg a történelmi protestáns felfogás szerint a babakori keresztelés fontos. "

Nagyrészt ez azért szoktak történni mert szokás ami mutatja, hogy mennyire le degradálja az egész jelentését és azért, hogy ha véletlen meghalna szerencsétlen gyerek akkor mennyországba kerüljön ami pedig értelmetlen mert Isten nem fogja megítélni másként egy tőle független cselekedet miatt. Ez nagyjából olyan mintha a hajszíned alapján ítélne meg.


Értem, hogy ez szokás és gyakorlat. Nem kell megint leírni. Csak azt próbálom mondani, hogy hibás gyakorlat.

2023. jún. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
11%

#21

Számodra, számunkra hívőknek pedig fontos. Vannak teljesen normális ateisták, akik ezt felfogják, lásd 20-as hozzászóló és vannak istentelenek, mint te, akik ezt képtelenek.

2023. jún. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
80%

"istentelenek"

Tudod, a kereszténység ELVILEG önkéntes vallás.

Van, aki ezt felfogja - és van, aki nem.

2023. jún. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
78%
Így van, s a szülők joga, hogy önként döntsenek gyermekük megkeresztelése mellett. Ha szeretnék, akkor megteszik, ha nem szeretnék, nem teszik meg. Ha csak hagyománykövetésből teszik, annak tényleg nincs sok értelme.
2023. jún. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
69%

Az ÖNKÉNTES azt jelenti, hogy TE MAGAD döntesz a SAJÁT sorsodról, és nem a szüleid!

Régen a házasságot is a szülők döntötték el, ma mit szólnál ehhez?

Tetszene?

2023. jún. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
82%

"vannak istentelenek, mint te, akik ezt képtelenek."

Arról írtam, hogy szerintem nem jó gyakorlat mert a tojás festés szintjére degradálja a keresztelést. Hogy ebből, hogyan jött le neked az, hogy istentelen lennék azt nem tudom.


Egyébként nem a keresztelés megszüntetésével értenék egyet pusztán az eltolásával. Attól még a keresztelés lenne, a szülő ugyan úgy ott lenne a gyereke keresztelésén.

2023. jún. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
6%

Az óvoda és iskola is lehet önkéntes? Ne legyünk álszentek, akkor erről s kérdezzük meg a gyereket :) Vagy ez már nem tartozik a saját sorsomhoz?


"Régen a házasságot is a szülők döntötték el, ma mit szólnál ehhez?"

Igen, a főúri és nemesi családokban jellemzően, egyiknek se vagyok a része, szóval nekem mindegy lenne.

2023. jún. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
5%

"Hogy ebből, hogyan jött le neked az, hogy istentelen lennék azt nem tudom."

Kálvin illette hasonló jelzőkkel azokat az anabaptistákat, akik meg akarták tagadni a gyermekektől, hogy a keresztség által Isten gyermekei lehessenek. Tehát nem csak szerintem vagy az, de az biztos, hogy hívő nem vagy. Hiszen amit írsz, az egy istenhívő szemében gonosz dolog.

2023. jún. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
85%

"főúri és nemesi családokban jellemzően"

Plusz minden más családban IS.

Ennek se vagy része?


Az óvoda, iskola egy (adott esetben) szükséges dolog. Van, aki megteheti, hogy megkérdezze a gyereket, más nem teheti meg, mert ez az egy lehetősége van.

A keresztelés (elvileg?) nem kényszer.

2023. jún. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
77%

"az egy istenhívő szemében gonosz dolog"

Sok vallás erőszakos, ezt jól tudjuk. Kálvin is igen erőszakos volt néhány kérdésben.

2023. jún. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!