Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Támogatjátok, hogy 18 év...

Támogatjátok, hogy 18 év alattiakat bekeresztelnek különböző vallásokba?

Figyelt kérdés

2023. jún. 17. 16:02
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
83%

"Az bezzeg nem zavar benneteket, hogy már csecsemő korában kirakják a képeit a facebookra.


Vagy hogy már néhány éves korában fülbevalót aggatnak rá a szülei."


Légy szíves írd le, hogy ezeket miből szűrted le.

Én legalábbis nem olvastam arra irányuló választ itt, hogy nem zavarják ezek.

2023. jún. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
72%

10

De igen. Mert a keresztségnek semmi értelme ha nem önszántából teszi az embert. Ha Isten ennek hatására megbocsájtja az áteredő bűnét vagy akármelyik másikat egy csecsemőnek akkor enélkül is megfogja.

Így teljesen értelmetlen és elveszi a döntést az adott személytől.


Így vallásos oldalról értelmetlen és nem jó a keresztség gyerek korban.

Mindenkinek magának kell választania a keresztséget és meg kell hagyni neki azt a lehetőséget, hogy a saját döntése által át esik a keresztségen és emlékezzen is rá.


Ezért nem jelent ma már szinte semmit a keresztség. Mindenkit úton útfélen megkeresztelnek, jobban terjed mint a bárányhimlő, közben pedig a fele sem keresztény valójában így szinte semmi jelentése nem lett már.

2023. jún. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
3%

"Így vallásos oldalról értelmetlen és nem jó a keresztség gyerek korban."

Valószínűleg hitetlenként nem érted, hogy mi is valójában a keresztség, ezért írod, de nem baj. Egyszer olvass nyugodtan utána, katekizmusban szerintem elég közérthetően le van írva.

2023. jún. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
7%
A bérmálásomon is rég túl vagyok de azért fel frissítheted a memóriámat.
2023. jún. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
67%

#14

Szívesen!

[link]

2023. jún. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
89%

A csecsemőkeresztség az kb. semmit nem jelent, értelmetlen.

Ha pedig a gyerek nem tudja később letenni, akkor erőszaknak számít.

2023. jún. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
88%

"Az Egyház és a szülők megtagadnák a gyermektől az Isten gyermekévé válás fölbecsülhetetlen kegyelmét, ha nem hamarosan a születés után gondoskodnának a keresztelésről."


- Attól még Isten gyermekévé válhatna csak akkor amikor már képes meghozni magától egy döntést.

- Attól még, hogy nincs meg keresztelve ugyan úgy nevelhetik kereszténynek.

- Ennyi erővel miért nem keresztelnek meg mindenkit egyszerre az egész világon egy hatalmas szertartással?

Mint írtam így el jelentéktelenítik a keresztséget. Persze ha csak az a lényeg, hogy a papíron minél több név szerepeljen akkor teljesen jó ez a szokás.

2023. jún. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%

"Én nem támogatom, mert ez egy életre szóló dolog."

Engem kétszer kereszteltek meg. Egyszer babaként katolikusnak, 20 évesen pedig saját elhatározásból merítettek be egy felnőtteket keresztelő gyülekezetben. Egyiket sem érzem életre szóló dolognak, már rég ateista vagyok, egyik keresztségem sem hat ki az életemre egyáltalán.

Egy vallásos szülőtől szerintem életszerűtlen elvárni, hogy ne nevelje vallásosan a gyerekét, mert ő ezt tartja helyesnek. Például ha templomba mennek a szülők, hova tegyék addig a gyereket? Vagy csak úgy imádkozzon, hogy azt a gyerek ne lássa?

Az én gyerekeimet is érdekli a vallás, mindig elmondom nekik, hogy én nem hiszek Istenben, és azt is elmagyarázom, hogy miért. A vallásos pedig aszerint magyarázza, ahogy ő hiszi. Szerintem ez teljesen rendben van.

Az egyetlen, ami rettenetes, az a Jehova Tanúk keresztelése, mert aki azt egyszer meglépi, az utána vagy benne marad egész életében, vagy csak úgy léphet ki, hogy az egész bent lévő családja megszakít vele minden kapcsolatot. Csecsemőket ők sem keresztelnek, de 9-10 éves gyerekeket már igen, akik utána egész életükben cipelhetik így vagy úgy ennek a súlyát. Na ezt betiltanám 18 év alatt.

2023. jún. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
85%

18

Attól még, hogy nem kereszteli meg a gyereket addig, amíg a gyerek nem lesz elég érett dönteni erről attól még nevelheti kereszténynek, járhat vele templomba.

2023. jún. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
24%
De a katolikus meg a történelmi protestáns felfogás szerint a babakori keresztelés fontos. Nekik ez a vallásuk része. Ateistaként mondom, hogy semmi baja nem lesz tőle a gyereknek, ha felnőttként nem akar, akkor nem foglalkozik vele, és kész. Az én életemre sincs semmi hatással, hogy x hónaposan leöntötték a fejemet vízzel. Sőt, még elsőáldozó is voltam 9 évesen, legfeljebb annyira érdekel, hogy időnként be lehet dobni társaságban, mint jópofa sztorit.
2023. jún. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!