Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lehet mégis igazuk van az...

Lehet mégis igazuk van az ateistáknak és nincs is Isten csak az emberek kitalációja, képzelete az egész vallás?

Figyelt kérdés
Római katolikus vallású vagyok, megkereszteltek elsőáldozó voltam bérmálkoztam is, rendszeresen járok templomba, szentmisére, ahol eucharisztiát magamhoz veszem. Viszont az utóbbi évben elkezdtem gondolkozni Isten létezésében mert én olyan sokszor hozzászólok, kérem hogy szóljon hozzám, hogy adjon valami jelet a létezéséről, de sajnos nem... semmilyen jelet nem ad azért is kérem mert a családunkban nagyon nagyon sok rossz dolog történtek, betegségek, balesetek olyan emberek szenvednek akik nagyon nem érdemlik meg és egyszerűen nem értem miért nem kapok erre választ, úgy érzem egyedül vagyok Ha képest Isten arra hogy jelet adjon, akkor miért nem jelenik meg, hiába kérem
2023. jún. 27. 18:06
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
75%

Nem létezik Isten.

Ne vesztegessed az idődet kérlelgetésekre és hasonlókra, hanem inkább éld az életed.

2023. jún. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
20%

Most mégis milyen választ vársz erre kérdező?

Mondjuk meg neked, hogy létezik-e Isten vagy nem?

Senki nem tudja! Mindenki csak találgat, a sötétben tapogatózik.

Van aki szerint van, van aki szerint nincs.

Szerintem igen, létezik Isten.


Sosem vártam tőle, hogy adjon jelet magáról, vagy hogy jelenjen meg nekem, mint valami prófétának.

Érzem hogy nagyon szeret, többre nincs is szükségem. És köszönöm neki, hogy olyanná tett, hogy őszintén hinni tudok benne.

2023. jún. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
21%

Több, mint 12 ezer kérdés van ebben a kategóriában, ebből szerintem legalább tízezer ugyanezt kérdezi :)


Isten létezik, hiszen beszélünk róla.

2023. jún. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 Thunderfairy ***** válasza:
85%

Semmi tudományos bizonyiték nincs isten létezésére. Az emberi természetnek szüksége van arra hogy higyen valamibe. Mindenki hisz valamibe. Amilyen formába a vallás tanítja abba a formába nem létezik isten. Csak jól esik hinni benne. Meg ott az örökélet igérete ezért is könnyű hinni benne mert nem akarsz meghalni.


Látod kérdező? Te azzal hogy kételkedni kezdesz isten létezésébe azt mutatod hogy sok vallásos embernél okosabb vagy. Ez a kételkedés az okosabb emberekre jellemző. Ezt nem dicsérgetésnek szántam. Minnél butább valaki annál kevésbé kezdi majd azt gondolni hogy nem létezik isten.

2023. jún. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
16%

Thunderfairy nem egészen értek veled egyet. Szerintem a kételkedés hiánya nem csak butaságot takarhat. Lehet akár az is, hogy valamilyen komoly igénye van az adott vagy akármilyen vallás irányába és ezért tudatosan vagy tudat alatt elnyomja a kételyeket, hogy kitudja elégíteni az igényeit.

Így akár egy egyébként okos ember is "hihet kételyek nélkül".

2023. jún. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
72%

Az istenhit egyfajta ábránd és mint tudjuk: Ábrándozás az élet megrontója.

[link]

2023. jún. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
67%

Azt nem tudom, hogy az ateistáknak igazuk van. Azonban ha átolvasod nyitott szemmel a Bibliát, összeveted Isten jellemzőit az ott olvasottakkal akkor tisztán láthatod, hogy az egész pusztán korlátolt emberi elmék kitalációi, nem pedig a vélt isten cselekedetei.


Ha pusztán a cselekedeteit szemléled akkor egy teljesen más isten képe rajzolódik ki.

Persze ehhez nem árt az, hogy nyitottan eltudj rajta gondolkodni és ne csak a felszínen lévő dolgokat lásd meg. Ugyanis vannak olyan dolgok is amik kicsit el vannak rejtve mint ahogyan sok bűnöző is elsőre kedvesnek és jónak tűnik.


Ez azonban a keresztények istene aki a Biblia alapján jött létre.


Másik istenek létezéséről ezek alapján azonban nem tudunk véleményt mondani és rengeteg isten van így nem nagy munka lenne megállapítani, hogy nagyjából igazuk van-e az ateistáknak és még akkor sem lenne biztos, mert létezhet olyan isten is aki egyik valláshoz sem kapcsolódik.


Tehát az ateistáknak nem tudjuk, hogy igazuk van-e. De Biblia tanulmányozásával elég bizonyosan kizárhatjuk Isten létezését.

2023. jún. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 x0 ***** válasza:
76%
Rengeteg vallás van, és nem lehet valakinek 2 vallása: mindegyik szerint csak ő a valóság, az összes többi kitaláció. Ha valakit nem nevelnek vallásosnak, de ismer többféle vallást, akkor rájön, hogy nyilván az összes kitaláció. Az matematikailag ugye nyilvánvaló, hogy az összes közül legfeljebb 1 lehet nem kitaláció, hiszen lenne 2: A és B, akkor A szerint A valóság, B kitaláció, B szerint meg B valóság, A kitaláció: ellentmondás. A Biblia ellentmondásos, tehát olyan isten nem létezhet amilyennek leírja: matematikailag bizonyított, benne van a Wikipédiában. Az emberek olyan vallásúak szoktak lenni, amilyennek nevelik őket: ha kétség kívül elfogadod hogy a katolikus hit a valóság, akkor bizony, ha muzulmánnak neveltek volna, akkor azt fogadnád el hogy az a valóság, nem kétkednél benne, és meggyőződésed lenne hogy a katolikus hit hamis vallás. Ugyanígy hindu, buddhista, stb. esetén is. Ha Hitlert fanatikus zsidónak nevelték volna, akkor azzá vált volna. Ha valaki ezt észreveszi, és elfogadja, akkor már el tudja hagyni a hitét. Nincs isten, és az lenne a fura, ha nem létezne vallás. Hiszen épp most mutattam rá hogy az emberek hiszékenyek, és ha sok milliárd ember közül senki se talált volna ki vallás, senki se hazudott volna, senki se vezette volna félre a népet, az igen furcsa lenne, hiszen lehetősége megvolt rá. Ugyanúgy mint az ufóknál: ha eddig senki se hazudta volna a sok milliárd ember közül, hogy látta őket, akkor elcsodálkoznánk rajta hogy hogy lehet ez, hiszen minden lehetősége megvolt rá.
2023. jún. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
82%

"nem lehet valakinek 2 vallása:"

Ez nem teljesen igaz. A monoteista vallások mondják azt, hogy csak ők az igaziak. De a politeisták általában nem zárják ki egymást. Elvégre is ha az egyiknél létezik több isten is akkor mi akadályozná meg azt, hogy még több isten is létezzen.

2023. jún. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 x0 ***** válasza:
82%
9-es: valóban, de azt ne feledd, hogy mondjuk napisten sok vallásban van, így valójában ugyanaz az isten, csak máshol a más nyelv miatt másképp nevezik. Az ókori görög és római vallás is nagyon hasonló, a főistennek csak a neve más: Zeusz, Jupiter: valójában ugyanaz az isten. Sokmindennek van istene, és van megfelelője a másik vallásban. Akkor szűkítsük a kört: legyen V a vallások halmaza: véges, de pár ezer van, tehát jó nagy halmaz. H ennek részhalmaza: amely vallások szerint az összes többi hamis vallás: csak kitaláció. H is véges, de jó nagy is: zsidó, keresztyén, muszlim, buddhista, stb. És ezek közül 2 egyszerre nem lehet valaki vallása.
2023. jún. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!