Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek el jön az idő,...

Szerintetek el jön az idő, amikor a Vatikán Levéltárából kiderül az a rengeteg titkolózás?

Figyelt kérdés
kíváncsi lennék rá, hogy milyen titkokat rejt az a rengeteg kézirat.

#titok #Vatikán #levéltár #kiderül az igazság #Vége a sok burkolt történelmi háttérnek
2023. júl. 11. 22:08
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
94%
#2: azé a bizonyítás terhe, aki valaminek a létét állítja.
2023. júl. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem el.
2023. júl. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
87%

#2-es, nekem pl. több tanárom kutatott már ott, minket történész hallgatókat is be tudnak vinni. Semmiben nem különbözik a Vatikáni Levéltár más levéltáraktól.

Persze, rengeteg titok van benne, mint minden levéltárban. A misztikumát gondolom az adja, hogy egyházi és számos hasznos irat van, mivel a Szentszék jóformán az összes országgal kapcsolatban állt.

De ha kicsit definiálja a kérdező, hogy konkrétan milyen titkos dolgokra gondol, akkor lehet hogy tudok válaszolni. 🙂

2023. júl. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudom milyen titkokat képzelsz oda, a vatikáni levéltár jelenleg is látogatható, kutatható.

Nyilván nem minden futóbolondot engednek be, de akinek szakmájához tartozó magas szintű kutatásaihoz szüksége van rá, őket igen.

2023. júl. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
91%

Feltehetően olyan titkokra gondolnak ilyenkor ami kínosan érintené az egyházat.


Valamilyen parancs amit nem akarják, hogy az emberek kövessenek vagy olyan titok ami arra utalna, hogy a kereszténység csak kitaláció és hasonlók.


Legalábbis most én ilyen lényeges titkokat tudnék elképzelni amit titokban akarnának tartani.

2023. júl. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 KZitus ***** válasza:
19%

Péter 3:10

"Ámde Jehova napja úgy fog eljönni, mint egy tolvaj, és azon a napon az ég nagy robajjal elmúlik, az elemek pedig, mivel izzanak a forróságtól, felbomlanak, és a föld meg a benne levő munkák feltárulnak."

Minden olyan "munka" feltárul, amit Isten nyilvánvalóvá akar tenni

2023. júl. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
30%

"Feltehetően olyan titkokra gondolnak ilyenkor ami kínosan érintené az egyházat.



Valamilyen parancs amit nem akarják, hogy az emberek kövessenek vagy olyan titok ami arra utalna, hogy a kereszténység csak kitaláció és hasonlók.



Legalábbis most én ilyen lényeges titkokat tudnék elképzelni amit titokban akarnának tartani."



Ugyan már. Kit érdekel az a pár mesekönyv oldal amit még ott dugdoznak.

2023. júl. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
90%

A pápák sokáig rendkívül befolyásos politikusok is voltak, keresztesháborúkat hirdettek, országokat, uralkodókat átkoztak ki, vagy kényszerítették őket különböző dolgokra.

Rengeteg titkos paktum, szövetség, intrika kötődik hozzájuk, gyakorlatilag egész Európán, majd később a keresztény világon uralkodtak, amikor az már más kontinensre is eljutott.

A titkok egy csekély részére fény derült, de rengeteg minden lehet ott még, amik közvetve, vagy közvetlenül gazdagíthatják történelmünket.

Az valóban kérdés, hogy mennyire befolyásolná ez a Vatikán megítélését negatív irányba.

A komolyabb levéltáraknál nem szokatlan a titkos, vagy zárolt szekció, ez még hivatalosan is létezik, mindennapos dolog, hogy valamilyen ügyet titkosítanak, így ez bizonyára érvényes a pápai irattárra, mert könnyen lehet, hogy bizonyos dolgokat nem óhajtanak a világ tudomására hozni, még akkor sem, ha esetleg évszázadok teltek el azóta, mert rossz fényt vetne az Egyházra.

Ne felejtsük el, hogy manapság óriási változások vannak a közmorálban, például a homoszexuálisok státuszával kapcsolatban, vagy a régi korok mindennapos politikájával szemben, például Kolumbusz szobrait szétverik, a portugál Lipót királyról nem is beszélve, sok ma élő ember nem érti, hogy a régmúlt más világ volt, más szokásokkal, törvényekkel és a kor emberei csak azt tették, ami nekik természetes volt és mi nem ítélkezhetünk felettük, mert ha nem minden úgy történt volna, ahogy történt, akkor mi nem is élnénk.

Ha például nem lett volna mohácsi vész, vagy tatárjárás, akkor lehet, hogy Magyarország hatalmas lenne és sokkal több magyar élne a világban, de nem azok, akik most élnek.

Az életünk eleve elképesztő apróságon múlik, hogy a sok millió spermiumból melyik lesz a befutó, ami szerint egy icipici változástól már esetleg nem mi születnénk meg, hanem mondjuk egy fiú, vagy lánytestvérünk, meg aztán ha a megváltozott történések miatt már az ük-ük-ükszüleink sem találnak egymásra, akkor törölve lett a családfa és ez akkor is igaz, ha véletlenül valamely ősapánk születik lánynak, vagy ősanyánk fiúnak.

Azonban ha nincs is igazából jogunk elítélni őseinket, tanulni azért tanulhatunk a múlt történéseiből, azt megehetjük, sőt mi több, ez kifejezetten ajánlatos is lenne és ez könnyebb akkor, ha pontosabban ismerjük a történelmet.

2023. júl. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
79%
Megehetjük=megtehetjük (pedig elolvastam, mielőtt elküldtem, elnézést, néha akad a billentyűzetem)
2023. júl. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
92%
Tegyük fel, hogy a birtokodban van egy irat, ami totál kompromittáló rád nézve, ha máshoz kerül, elveszítheted mindened, börtönbe kerülhetsz, meghalhatsz, vagy hasonlóan rossz sors vár rád. De jelenleg nálad van az egyetlen példány. Kérdés, hogy mit teszel vele: fogsz egy gyúfát is felgyújtod, vagy eldugod a házadban, hátha valaki megtalálja?
2023. júl. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!