Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Milyen lehet Jehova Tanúi...

Milyen lehet Jehova Tanúi családba születni?

Figyelt kérdés

2023. aug. 30. 11:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
75%

[link]

Nézegesd ezeket a gyerekeknek szánt meséket. Ilyen. Teljesen hitelesek, a Jehova Tanúk csinálták.

Van itt minden: ne barátkozz az osztálytársaiddal, Jehova megbüntet, ha eszel az ovis csoporttársad szülinapi tortájából stb. Tényleg érdemes belenézni nagyon kemény. És ők ezeket nézetik a gyerekeikkel.

2023. aug. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
49%

Én többet megnéztem most, és nagyon nagyon jó kis mesék.

Nem jehova megbüntet ha eszel az osztálytársaiddal, hanem rossz oktalanul ünnepelni 1 napot, majd 364et nem.

Nem ne barátkozz az osztálytársaiddal( nézted is ezeket? Marcinak ezer barátja van), hanem azok legyenek igazán barátaid aki ugyancsak jó emberré válni törekszik, mint te.


Néztem vagy fél óráig ezeket, és alig találok benne hibát.

2023. aug. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
72%
Azt a részt is láttad, amelyikban Zsófi a kis tudós szakkörre akar járni, de a szülei nem engedik, mert olyan barátokat kell találnia, akik Jehovának is a barátai? És a happy end az lesz, hogy a 10 év körüli kislánynak egy kb. 20 éves lány lesz a "barátnője"? Nekem konkrétan a szívem szakadt meg, amikor láttam.
2023. aug. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
72%
Iszonyatos. Gondold el, hogy a nagyszülő nem Jehova Tanúi szektatag... Vagy az unokatestvére. Vagy később a férje mondjuk. Nem is értem ezeket. Szétverik a családokat, vigyorogva.
2023. aug. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
88%

Tanú családban nőttem fel, a szüleim tanúk. Nagyszüleim közül csak anyai nagyszüleim, édesapám részéről csak az édesanyja, de ő is csak 7 éve keresztelkedett meg. Én sokáig nem tartoztam Jehova tanúi közé, éltem az életem 18 éves korom után, aztán 15 éve megkeresztelkedtem, 25 évesen.

Amit el tudok mondani: semmi rosszat nem tanultam gyerekkoromban. Normális életet éltünk, voltak barátaim a gyülekezetben és világiak is. Miután megszakítottam a kapcsolatot a gyülekezettel, világiakkal kezdtem barátkozni, amit aztán megbántam. Most is vannak világi barátaim, de nem olyan szoros a kapcsolatom velük, mint régebb. (Ez nem azt jelenti, hogy nem ülünk össze grillezni egyet nyáron vagy nem iszunk meg egy sört EB döntő után.)

Gyerekkoromban mindent megkaptam, támogattak a szüleim, és állítom hogy csak jóra neveltek. Nem beszéltem csúnyán, nem dohányoztam, nem éltem kicsapongó életet, nem hanyagoltam el a családom és nem is részegeskedtem. Azalatt a 4 év alatt ameddig nem jártam a gyülekezetben, sajnos sok hibát elkövettem, 22 éves koromig sajnos megtapasztaltam milyen hajnalig inni, milyen ha rád hívják a rendőrséget csendháborítás miatt, milyen becsapni másokat nyereségvàgyból.

És itt előre bocsájtom, hogy nem általánosítok! Nagybátyámék nem tanúk, és attól még nem alkoholisták vagy bűnözők. A nagyapám nem tanú és attól még nem bűnöző. Egyik jó barátom, aki megmaradt azóta is, tisztességes és józan életű református ember. És van sajnos olyan tanú, akit többször kiközösítettek már az alkoholizmusa miatt, van olyan is (ismerek személyesen) aki aki bűncselekményt követett el és sajnos börtönbe is került. Sokáig ki volt közösítve, 2 éve tért vissza csak a gyülekezetbe 7 év után. (Van olyan is, aki végleg elhagyta.)

Ez a szabad akarat joga, amelyet Isten ajándékozott az embereknek.

Amit el tudok mondani, hogy a szüleim maximálisan támogattak minden döntésemben. Amikor azt mondtam nem szeretnék tanú lenni, elfogadták. Nem örültek, de sose verték a fejem hogy gondoljam meg magam. Amikor pedig bejelentettem hogy mégis az szeretnék lenni, komolyan elbeszélgettek velem, hogy gondoljam meg, mert ez egy fontos döntés és gondoljam meg kétszer is.

Én is így fogom a továbbiakban is nevelni a most 13 éves gyerekem. Tiszteletben tartom az ő döntését.

Összegezve tehát nekem jó élmény volt tanú családban felnőni, akkor se hibáztattam semmivel a családom vagy a tanúkat amikor nem tartoztam a gyülekezetbe (abban az időszakban rombolni akartam, nem éreztem úgy hogy el tudnám kötelezni magam egyetlen egy vallásban sem).

2023. szept. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
85%

Van egy lelki nyomás az összes olyan családban a gyerekekre, ahol valamilyen fanatizálódás felé megy el a szülő, hogy a gyerek is kövese az ő szerinte helyes életet.

És az "örök élettel", illetve annak elvesztésével való fenygetettség, nem sok szabadságot ad a gyereknek.

Nagyon kevés az ilyen családokban élő szülö, aki teljesen szabad döntést hagyna a gyereke kezében.

Bocsánat a szóért, de kissé destruktív a gyerek életére nézve az ilyen kötöttség. Bár tudom, hogy a szülő a "legjobbat" akarja a gyerekének. Nincs is ezzel gond, ha nem kényszeríti rá - semmilyen módon -

ezt a "legjobbat".

2023. szept. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
25%

"Nincs is ezzel gond, ha nem kényszeríti rá - semmilyen módon -


ezt a "legjobbat"."


Bocs,ám a tökfőzeléket is rá kell kényszeríteni a csoki helyett és a tanulást is a játék helyett - igen, a szülőt dolga hogy "legjobbat" tanítsa a gyermekének.


Aztán ha elengedi a kezét a felnőtt gyerek májd eldönti mit kezd az életével

2023. szept. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
91%
Én el tudom mondani a saját tapasztalatom. Apám még kisgyerekként elhagyott így anyámmal kettesben élünk. Számomra nem egy leányálom egy ilyen vallásban nevelkedni. Vannak pozitív tapasztalataim is azonban általánosságban véve ez egy elszeparáló közösség. Tehát itt az a felfogás, hogy a gyülekezeten kívül a világban élő emberek rossz társaságnak fognak számítani. Mióta az eszemet tudom sosem élveztem az összejöveteleket vagy a szolgálatot. Anyámnak egy pár hónapja bejelentettem, hogy nem szeretném ezt a vallást gyakorolni. De ezzel nem értem el semmi jót mert most már betegesen kényszeríti rám. Már a hideg ráz ha csak meghallom a Jehova nevet. De azzal, hogy én mit akarok nem nagyon fognak foglalkozni. Viszont van részem megtapasztalni milyen amikor egy szülő a "legjobbat" kényszeríti a gyermekére :)
2023. szept. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
89%
Szar lehet. Mint minden fanatikus szektás családban. És erről a gyerek semmit sem tehet, a szülők rákényszerítik a "hitüket".
2023. szept. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
33%

5-ös!

Ugyanezt szóról szóra el lehet mondani jehovamentes családról is. Attól, hogy valaki nem jehovista, sőt ellenzi azt, még nem lesz kicsapongó éltet élő bűnöző.

Nem a jehovistasága miatt lesz valaki tisztességes ember. Sőt, a Jehova még megterhelő is szerintem.

Az meg, hogy úton-útfélen térítenek, egyszerűen undorító.

2023. szept. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!