Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem lehet már betiltani...

Miért nem lehet már betiltani a kora reggeli harangozást? Vagy legalább halkabban?

Figyelt kérdés

Rettentő idegesítő, hogy nem csak hétköznap, de hétvégén is ezt kell hallgatni reggelente. Az ember még aludni szeretne, de azt kell hallgatni, hogy 1-2 perces időeltolással a városban nekikezdenek korán reggel kánonban,egymás után. Mindenkinek van már órája, teljesen felesleges.

A déli harangszó maradjon meg. Akinek meg hiányzik a harangozás, az harangozzon otthon a 4 fal között.


Az meg egyenesen felháborító, hogy nincs rá törvényi rendelet, hogy milyen hangerőn szólhat a harangozás.


Magyarország egyáltalán nem vallásos, ez csak a fideszes propaganda.


Sőt. Ha kötelező lenne a magukat vallásosnak valló embereknek egyházadót fizetni, mint külföldön, akkor megnézném, hogy az a maradék vallásosnak mondó magát mennyire maradna az...


2023. szept. 5. 17:41
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
63%
Én azt nem értem hogy sokan miért alszanak mindig nyitott ablaknál. Csukott ablaknál a mentőautó is alig hallatszik be
2023. szept. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:

Teljesen csukott ablaknál alszom. 2 rétegű ablakok, tetőtér 10 cm üveggyapottal.


Az egyik templom kb 60 méterre, a maradék meg olyan 90-120 m között... belváros. Borzalmas komolyan.


Egy szoba lehangszigetelése mai árakon 2 millió Ft körül van, már kértem ajánlatot.. Csak azért, mert ennyire szabadjára van engedve valami. Nem csak engem zavar, a környéken élők közül nagyon sokakat, de a polgármester is azt mondta, hogy nem tud mit tenni, mert nincs törvényi szabályozás. Gyakorlatilag, ha 10 percenként kongatnák 10 percig se lehetne semmit se csinálni, mert teljesen szabadjára van engedve. Ez egyáltalán nem normális dolog.

2023. szept. 5. 18:10
 3/43 anonim ***** válasza:
21%
külföldön is így van, nyilván az a cél, hogy dolgozz
2023. szept. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
80%
Azóta épültek a templomok, hogy te odaköltöztél?
2023. szept. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
43%
Ennyi erővel tiltsák be, hogy részegek elsétáljanak a házad előtt, mert hangosak, tiltásk be a zenét, mentősök ne szirénázzanak és így tovább...
2023. szept. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

3-as. Dolgozom eleget, pont ezért szeretnék pihenni is.


4-es. Nyilván régebben itt vannak a templomok.. több száz éve.. de változnak az idők, változnak az igények is. Már nincs semmi létjogosultsága a harangozásnak, főleg a hétvégi reggel 5-6-7-8-nak.. De még hétköznap is mi a francnak kell felverni azt, aki mondjuk 7-kor kelne? Vagy 8-kor kelne?


Azt hallgatod, hogy felver reggel, utána már nem olyan az alvás. Csak azért ver fel, mert évezredek óta "így van és kész".


Ennyi erővel a régi utakat és épületeket is tartsuk meg, mert régebb óta ott volt, miközben már nincs létjogosultsága.


Nekem is jogom van a nyugodt alváshoz és pihenéshez, ahogy több millió másik embernek is.


Haladni kéne a korral inkább és lehalkítani olyan hangerőre, hogy az ne zavarjon másokat, vagy pedig kikapcsolni.



5-ös. Ne haragudj, de semmi értelme annak, amit írtál. Abban mondjuk egyetértünk, hogy az ivászatot, részegedést, és ami azzal jár egyáltalán nem pártolom. A mentősök? A mentősök nem jönnek minden nap reggel 5-kor, utána 6-kor, utána 7-kor, aztán 8-kor, aztán 9-kor.


Hogy lehet ezt egy állandó folyamatosan fennálló zajforrást összehasonlítani egy hébe-hóba lévő hanggal?! Részegek sem ordibálnak minden éjjel, vagy minden reggel 5 órakor kánonban.

2023. szept. 5. 20:36
 7/43 Metionin ***** válasza:
86%
Milyen felekezet templomában harangoznak óránként? Itt mellettünk is van templom de nem szoktak, csak valamikor később. Én azt nem vágom, hogy sokszor késő este viszont harangoznak de vajon mi van akkor, mit csinálnak még olyan későn?
2023. szept. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
31%
Na majd pont az ilyenek fogják eldonteni, mint te, hogy minek van letjogosultsaga. Költözz el, ha ennyire odavagy.
2023. szept. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
75%
Köétözz Demaszkuszba. Ott a müezin ordít hajnalban több tizezer wattal. -Első nap hajnalban kiugrottam az ágyból ijedtemben.
2023. szept. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 Lucifer-666 ***** válasza:
72%
Igaza van a kérdezőnek. 8 előtt bunkóság harangozni, hétvévén meg 10 előtt. De lehet, hogy délután sem érdekli a kutyát sem.
2023. szept. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!