Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az Iszlámnak melyik az igazi...

Az Iszlámnak melyik az igazi egyetlen fajtája és értelmezése?

Figyelt kérdés

Melyik az amelyikben nincsen olyan meg engedve hogy pl a házasság törő asszonyokat nem bűn megölni? Vagy hogy az erőszak miatt fogant gyermeket meg lehet ölni büntetlenül ha azt vallja a szülő hogy a szégyen miatt tette?


Természetesen nem vagyok vallás szakértő, de ilyesmiket olvastam erről a vallásról. De sokszor megfigyeltem hogy amikor ilyen kritika hangzik el akkor valaki oda írja hogy "ez nme is igazi iszlám"


Na de akkor melyik? Valaki elmagyarazná?


2023. szept. 21. 16:59
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
39%

"Ohh, az irónia. Te is kiragdtál és félreértelmeztél egy verset a bibliából"


Pont hogy a keresztények azok akik félreértelmezik ezt a verset. A keresztény tanítás eltörli az Ószövetségi törvényeket, de Jézus itt azt mondja nem eltörölni jött. Tehát a keresztények hazudnak. A betöltés soha sehol nem jelent eltörlést. Egyébként meg azt jelenti hogy kijavítani, helyreállítani jött azt amit az emberek meghamisítottak.



"Tehát igen, érvényes a törvény, de nyilvánvaló, hogy képtelenség betartani, ezért Jézus megfizetett a bűneinkért helyettünk és aki ezt az ajándékot elfogadja tőle, annak örök élete lesz. Aki nem fogadja el, annak sok szerencsét a törvény betartásához."


Mit hazudozol. Hol érvényes az ószövetségi törvény? Érvényes hogy halálra kell kövezni a paráznákat? Nem? Akkor nem érvényes az ószövetség nálatok tehát ellentétes Jézus szvaival.

2023. szept. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
45%

"B+...nem azt mondtam hogy nem mondott semmit.. Hanem a "miért kellett volna hogy mondja" rész arra vonatkozik hogy nem dogmatikusan szó szerint kell venni és értelmezni az írást, azaz hiába nem írták hogy az Ószövetség úgymond hatályon kívüli, attól még józan ertékítélő képességgel donthetunk úgy hogy nem bakker nem fogunk senkit megkövezni vagy tudom is én mit művelni vele..csak mert pár száz vagy pár ezer évvel ezelőtt ez társadalmilag egyáltalán nem volt egy unortodox lépés és valaki nem volt rest papírra vinni."


Nem fogod fel hogy keresztények szerint az hogy kövezd meg a paráznákat, Istenszava? Szóval megteheted hogy nem gyakorlod de akkor Istenparancsát szeged meg. Ráadásul keresztények szerint Jézus maga Isten, tehát Jézus parancsolta meg az Ószövetségben hogy kövezd halálra a paráznákat.



"Nem az én kényem kedvem szerint hanem a fejlett társadalmi normák szerint. Feltételezem te sem akarsz olyan államban élni ahol teszem azt nőket köveznek meg, embereket ölnek meg mert istenkáromlást követett el stb."


Akkor viszont a keresztény vallás nem származhat Istentől ebben a formában ha nem felel meg a fejlett társadalmi normáknak. Viszont ha kedvedre válogatsz a vallás tanításai között és kidobod ami nem tetszik abból vicc kategória vallás lesz mint ma a keresztény vallás. Az iszlámban nincs ilyen. Ma is azt gyakorolják a muszlimok mint 1400 éve.

2023. szept. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
39%

"A feltevés az volt hogy a vallás forrásában vannak olyan részek amik mai szemmel nézve nonszensz kategória, legyen az iszlám vagy keresztény, mert mind a kettőben vannak ilyen részek bár azt nem fogadod el"


De én meg azt kértem idézd a Koránból mik azok a részek amik szerinted mai szemmel nem elfogdhatóak.



"Ha ezek a versek rosszul vannak értelmezve és te oly módon értelmezed hogy az megfeleljen a mai társadalmi normáknak és a törvényeinkel össze egyeztethető módon értelmezed ez így telejsen oké."


A Biblia azt írja, kövezd halálra a paráznákat. Ezt hogy lehet úgy értelmezni hogy oké legyen mai szemmel nézve? :) Vagy azt írja a Biblia öld meg a gyermeked ha más vallást akar követni. Ez hogy lesz okés? :)

Csak úgy ha behazudod hogy már nem érvényesek.



"Ugyan úgy nem akarja senki komolyan venni a bibliából kiragadott részleteket mint a hasonlóan komolytalan részeket a Koránból."


Én még mindig azt várom hogy a Koránból mutass ilyet.

2023. szept. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Nem csak azzal nem vagy tisztában, hogy Jézus ebben a szállóigévé vált versben ellehetetleníti a kövezést:

János 8.7: De mikor szorgalmazva kérdezék õt, felegyenesedve monda nékik: A ki közûletek nem bûnös, az vesse Rá elõször a követ.

de azt sem tudod, hogy az iszlámban létezik kövezés, mint büntetés a házasságtörésért:

[link]

"Stoning is a duty laid down in Allah's Book for married men and women who commit adultery when proof is established, or it there is pregnancy, or a confession."

2023. szept. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Pár kiegészítés:


"Ha egy férfi attól tart hogy feleségében lázadás van, először intse meg.

Ha ez nem használ joga van arra hogy szexuálisan se közelítsen hozzá, HA EZ SEM VÁLIK BE MEGVERHETI."



"Mohamed azt mondta: A férfit nem lehet kérdőre vonni, miért veri a feleségét. Egyik őtök se korbácsolja meg a feleségét ahogyan megkorbácsolna egy rabszolgát hogy aztán a nap végén szexuálisan közösüljön vele."


"A pokolra jutottak többsége nő lesz majd." (Ezt egyébként Mohamed látomásában látta, erről is szólnak hadiszok)


"Mohamed ezt kérdezte: Igaz e hogy egy női szemtanú vallomása fele annyit ér, mint egy férfié? A nő azt válaszolta igen. Mire Mohamed azt mondta: Ez azért van, mert a női tudat fogyatékos. "

2023. szept. 25. 22:20
 26/31 A kérdező kommentje:

""Stoning is a duty laid down in Allah's Book for married men and women who commit adultery when proof is established, or it there is pregnancy, or a confession."



Nem, hanem valaki más erre már azt írta ennél a kérdésnél:


"Az a nő akit megköveznek paràznasàgèrt, megszenvedi. Szerintem, egy kövezès kellemesebb mint örök élet a tűzben. Nemde?"


Tehát szerintük a megkövezéssel semmi gond nincsen mert legalább akkor szenved és úgy a pokolban már nem kell neki.

2023. szept. 25. 22:25
 27/31 anonim ***** válasza:
De őszintén, szerintetek ez a kövezès dolog miért lett kitalálva? Hogy távol tartsa a bűntől az embereket. A szép szavak nem mindig használnak. Nézd meg ezt a gyönyörű nyugati libsi országokat. Sorra csalják egymást, minden harmadik házaspár válik. Nem szó szerint kell mindent érteni, a mögötte lévő tartalom, ami segít megérteni..
2023. szept. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Nem velem, hanem az isten szavàval vitatkoztok. Mint a Biblia, mint a Korán írja. Nincs több mondanivalóm...
2023. szept. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Irónikus, hogy a magukat szalafistáknak nevező csoport, az iszlám legerőszakosabb irányzata, egy modernista irányzat, ami a 17. században jött létre. A náluk sokkal békésebb, és régebbre vissza nyúló szúfi irányzatot pedig eretnekségnek és innovációnak tekintik. 😂
2023. szept. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

"De őszintén, szerintetek ez a kövezès dolog miért lett kitalálva? Hogy távol tartsa a bűntől az embereket. A szép szavak nem mindig használnak. "


Pont errõl volt szó a 19. Válaszban.

Nem attól lesz valaki hívõ, hogy a kövezéstõl való félelembõl nem követ el bûnt. Istent kell félni, nem a megkövezést. Barbár módszerekkel nem lehet kierõszakolni a hitet.

2023. szept. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!