Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztény vallásúak, nektek...

Keresztény vallásúak, nektek most mi is a fontos valójában, a Biblia vagy a szeretet?

Figyelt kérdés
2010. jún. 9. 17:02
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
100%
Miért kell a vagy? A Bibliában több féle szeretet olvasható, nemtudom mire gondolsz konkrétan... Talán mielőtt kérdezel valami hasonló butaságot, kicsit jobban utánna olvashatnál.
2010. jún. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
A Biblia a szeretetre és megbocsájtásra tanít...
2010. jún. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
19%

Mi is a szeretet? Tán egy "puszihalmaz", amelyet pl. az ezoterista neopaganizmus hirdet? Nem. Inkább így mondanám: nem egészen. Szeretetet ugyanúgy kifejezni nem lehet egy keményebb szívű embernél, hisz minden embernek más természete van.

------


Az Ószövetség lényege nem a szeretet, ezt inkább a próféták használták az Ószövetségben, az Újszövetségben jött létre a szeretet, mint fogalom. A Biblia Újszövetségből is áll, amely olyan dolgot hirdet, amely az ószövetségből hiányzott; ez csak akkor jöhetett létre, amikor eljött a Megváltó, előtte nem, hiszen a főparancsa az ószövetség teljes kibővítése:


"1:Szeressétek Isteneteket teljes szívedből, lelkedből, elmédből minden erődből.

2: Szeressétek felebarátodat, mint önmagadat."


Ez az, amelyet Isten ki akar teljesen nyilatkoztatni, miután szívét az első generáció gonoszsága miatt megkeményítette; Igen, Isten is érez, sokkal jobban, mint mi. A teremtésnek is a lényege egy felsőrendű fogalom, amely olyan méltósága lett, hogy ez lett a teremtés oka: a szeretet. Isten "haragja" az első generáció gonoszsága miatt a következő generáció (Noé generációja) nyomta rá a pecsétét, míg a világgal a Megváltó által ki nem engesztelődött. (vélje ateista ezt primitívnek, hát akkor legyen az) A Megváltó így lett kapcsolat Isten és ember között, így lett ő az Atyához a híd (Jn. 14. kapitális)


Summa summarum:


- Isten az első generáció gonoszsága (az első bűn volt a dinamó első bábúja) révén kiterjedt a második generációra áteredően a haragja.


- Isten törvényt létesített a szövetség révén; Mózes által haragja enyhülni kezdett, majd megint megerősödött, majd megint enyhült; ilyen ide-oda történet volt mindaddig, míg az Megváltó el nem jött.


- A Megváltó eljövetelével pedig az emberiség tiszta lappal indulhat, mert Jézus áldozata kiengesztelte az Atyát kereszthalála révén az emberiséggel. Az emberiség és az Atya között Jézus volt a kapcsolat. Isten haragja csak az utolsó időben fog megint eljőni. Új korszak kezdődött, az újszövetség népe, amely már a szeretetközpontú.


Remélem, segíthettem.

2010. jún. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
arra gondoltam konkrétan,hogy a szeretet a fontosabb,vagy az a fontosabb,hogy különbbek legyetek másoknál,jobbnak,szentebbnek tartsátok magatokat,mindenáron nektek legyen igazatok vallási kérdésekben és büszkélkedjetek,hogy kívülről fújjátok a Bibliát? [link]
2010. jún. 9. 18:20
 5/21 anonim ***** válasza:
Nem. A szeretet fontosabb, de a Biblia nélkül hogyan lehet keresztény az ember, ha nem ismeri a történeteket? Igen, nem a Biblia-tudás, hanem az aszerinti tettek a legfontosobbak.
2010. jún. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Sajnos én több negatív pédával találkoztam mint pozitívval.és mielőtt valaki "letudatlanozna"elárulom keresztény vallásúnak neveltek kicsiként,szóval van fogalmam a dologról.
2010. jún. 9. 18:24
 7/21 anonim ***** válasza:
Szerintem Ábrahám és Izsák történetének megítélésénél válik el a kettő, aki a szeretetre szavaz, az helyteleníti Ábrahám döntését, aki az Istenhez való lojalításra, az egyetért vele.
2010. jún. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Erre a Biblia megadja a választ:


13. Fejezet Pál apostol első levele a korintusiakhoz


A szeretet himnusza.


Szóljak bár emberek vagy angyalok nyelvén,

Ha szeretet nincs bennem,

Csak zengő érc vagyok vagy pengő cimbalom.


Legyen bár prófétáló tehetségem,

Ismerjem bár az összes titkokat és minden tudományt,

Legyen akkora hitem, hogy hegyeket mozgassak,

Ha szeretet nincs bennem,

Mit sem érek.


Osszam el bár egész vagyonom a szegényeknek

S vessem oda testem, hogy elégessenek,

Ha szeretet nincs bennem,

Mit sem használ nekem.


A szeretet türelmes, a szeretet jóságos,

A szeretet nem féltékeny,

Nem kérkedik, nem gőgösködik,


Nem tapintatlan, nem keresi a magáét,

Haragra nem gerjed, a rosszat föl nem rója,


Nem örül a gonoszságnak,

De együtt örül az igazsággal.


Mindent eltűr, mindent elhisz,

Mindent remél, mindent elvisel.


A szeretet soha el nem múlik.

A prófétálás megszűnik,

A nyelvek elhallgatnak,

A tudomány elenyészik.


Tudásunk csak töredékes,

Töredékes a prófétálásunk is.


Mikor azonban eljön a beteljesedés,

Ami töredékes, véget ér.


Amikor még gyermek voltam, úgy beszéltem, mint a gyermek,

Úgy gondolkodtam, mint a gyermek, úgy itéltem, mint a gyermek.

De mikor férfivá nőttem, elhagytam a gyermek szokásait.


Ma még csak tükörben, homályosan látunk,

Akkor majd színről-színre.

Most csak töredékes a tudásom,

Akkor majd úgy ismerek,

Ahogy én is ismert vagyok.


Most megmarad a hit, remény, szeretet,

Ez a három,

De köztük a legnagyobb a szeretet.


--------------------------------------------------------------------------------

1-13. A rendkívüli lelki adományoknál értékesebb isteni ajándék a szeretet. Isten és a felebarát szeretete a keresztény tökéletesség veleje. Nélküle a tudás, a jótett és a legnagyobb áldozat is értéktelen (1Kor. 13,1-3). Az Apostol elsorolja a szeretet különböző tulajdonságait (1Kor. 13,4-7) és megállapítja, hogy a rendkívüli lelki adományok a földi élettel megszűnnek, a hit és a remény Isten színelátásában beteljesül, a szeretet azonban a mennyei boldogságban örökre megmarad (1Kor. 13,8-13).

2010. jún. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
65%

Kedves Kérdező!


Számomra fontos a biblia mert Isten írott beszédének tartom,amit az előzőek írtak valóban szeretetre és sok másra is tanít.

Az ember életében egy pozitív változást hoz,a szeretet fontos és fontosabb annál hogy egy keresztény különb legyen másoknál és jobbnak tartjuk magunkat másoknál.

Azért mert az üdvösség nem cselekedetek érdeme,és semmit nem tudunk tenni ami kiváltaná Isten elismerését.


Efézus levél 2,1-10:


1.Titeket is megelevenített,a kik holtak voltatok a ti vétkeitek és bűneitek miatt,

2.Melyekben jártatok egykor e világ folyása szerint,a levegőbeli hatalmasság fejedelme szerint,ama lélek szerint,mely most az engedetlenség fiaiban munkálkodik;

3.A kik között forgolódtunk egykor mi is mindnyájan a mi testünk kívánságaiban,cselekedvén a testnek és a gondolatoknak akaratát,és természet szerint haragnak fiai voltunk, mint egyebek is:

4.De az Isten gazdag lévén irgalmasságban,az Ő nagy szerelméből,mellyel minket szeretett,

5.Minket,kik meg voltunk halva a vétkek miatt, megelevenített együtt a Krisztussal,

(kegyelemből tartattatok meg!)

6.És együtt feltámasztott és együtt ültetett a mennyekben,Krisztus Jézusban:

7.Hogy megmutassa a következendő időkben az Ő kegyelmének felséges gazdagságát hozzánk való jóságából a Krisztus Jézusban.

8.Mert kegyelemből tartattatok meg,hit által;és ez nem tőletek van:Isten ajándéka ez;

9.NEM CSELEKEDETEKBŐL,HOGY SENKI NE KÉRKEDJÉK.

10.Mert az Ő alkotása vagyunk,teremtetvén Általa a Krisztus Jézusban jó cselekedetekre,a melyeket előre elkészített az Isten,hogy azokban járjunk.


Az ember alaphelyzetében romlott(BŰNÖS) állapotba születik és ez a romlás egész életében munkálkodik a testében,lelkében és szellemében.


Rómaiakhoz írt levél 5,12:17-21


12.Annak-okáért,miképpen egy ember által jött be a világra a bűn és a bűn által a halál,és akképpen a halál minden emberre elhatott,mivelhogy mindenek vétkeztek.


17.Mert ha az egynek bűnesete miatt uralkodott a halál az egy által:sokkal inkább az életben uralkodnak az egy Jézus Krisztus által azok,kik a kegyelemnek és az igazság ajándékának bővülködésében részesültek.

18.Bizonyára azért,miképpen egynek bűnesete által minden emberre elhatott a kárhozat:azonképpen egynek igazsága által minden emberre elhatott az életnek megigazulása.

19.Mert miképpen egy embernek engedetlensége által sokan bűnösökké lettek:azonképpen egynek engedelmessége által sokan igazakká lesznek.


Ezért is kell egy radikális változás az emberek életében,amit csak Isten tud hozni,amely a MEGTÉRÉSSEL kezdődik és ne gondolja senki hogy ez egy vallásos cselekedet,ez egy döntés amit az ember a szívében hoz,

és elkezdődik egy csoda az életébe amit Isten végez el.

Elkezdődik:


-újjászületés

-megigazulás

-megszentelődés folyamata


de az előző igék arra tanítanak,hogy bár ezek játszódnak le egy keresztény életében mindig tudja ez nem az ő érdeme hanem Istené.

Ezek miatt nem szabad kevélység állapotába kerülni mert az szintén egy romlási folyamat de már megvilágosodott

(az ismeret) állapotában.


Példabeszédek 16,18:


A megromlás előtt kevélység jár,és az eset(elesés-bukás) előtt felfuvalkodottság.


Nem az a célom,hogy mindenáron nekem legyen igazam,de az olyan állítások amelyek ellentmondanak a bibliának azokkal nem értek egyet.

Egyre többet találkozom ezen az oldalon olyan emberekkel akik eleve kritikusok a keresztényekkel

(kereszténységgel) szemben

(okkal-vagy ok nélkül?) mert valószínűleg volt negatív tapasztalataitok és úgy éreztétek fölényesek.

Nem minden keresztény ilyen,az igazi keresztényt onnan lehet megismerni igyekszik szeretni felebarátját(segít)

persze ez nem azt jelenti,hogy kihasználható és ki is használják.

A biblia szeretetre,alázatra (nem kevélységre),és jó cselekedetekre tanít.

Ezt teszem tanulok,tökéletesedem

(nem nézek le senkit),és közösségben vagyok Istennel.



Shalom

2010. jún. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 vav22 ***** válasza:
Szereted, de fontos a Biblia, hogy Isten útján tudjunk járni és épülni tudjunk lelkileg. A probléma az, hogy sok az olyan ember, aki csak képmutató és nem igaz a hite. Sajnos sokan vannak és miattuk alakulnak ki az általad említett negatív tapasztalatok, többek között az is, hogy magunkat különbnek tartjuk stb stb. Akinek igaz hite van az nem tartja jobbnak magát embertársainál, hanem megalázkodik embertársai előtt. Természetesen ezek a Bibliában is le vannak írva, ne haragudj, hogy nem idézek, de nagyon álmos vagyok már kikeresni :-)
2010. jún. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!