Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ex keresztények akik most...

Az ex keresztények akik most már hitetlenek, miért lettek hitetlenek?

Figyelt kérdés
Engem mivel tudnátok meggyőzni, hogy a kereszténység kamu?
2023. nov. 4. 15:55
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
92%
Az apám református teológiát végzett 80 évvel ezelőtt, ott lett ateista.
2023. nov. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Mármint református.
2023. nov. 4. 16:50
 3/31 Abdullah_ ***** válasza:
0%

Nem vagyok hitetlen. Így lettem hívő.


Keresztényből lettem szunnita muszlim. Magasztos Allah nem hagyott veszni engem.

2023. nov. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Imádkozok érted.
2023. nov. 4. 17:12
 5/31 anonim ***** válasza:
89%

"Keresztényből lettem szunnita muszlim."

Keresztényként éltél vagy meg voltál keresztelve és akkor láttad belülről a templomot, amikor esetleg karácsony volt vagy esküvő valami ismerősnek?

2023. nov. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
60%

#5

Erre nem fog válaszolni, mert az őszinte válasz nem illene be a keresztényből "megtért" muszlim hazugságába 😉

2023. nov. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 Abdullah_ ***** válasza:
12%

Nem válaszolok, mert most mi közötök van az én személyes dolgaimhoz ?


Mocskolódtok, és kicsinyes módon gúnyolódtok, ahogyan keresztény hitbéli őseitek is tették már 1400 évvel ezelőtt is a muszlimokkal.

2023. nov. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 Abdullah_ ***** válasza:
12%

Egyébként a keresztények gőgös, magukat felsőbbrendűnek, "civilizáltabbnak" képzelő viselkedése önmagában éppen elegendő ahhoz, hogy valaki kiábránduljon a kereszténységből. Ez már 1000 évvel ezelőtt is jellemző volt rájuk egyébként.


Részemről akkor ennyi a válasz.

2023. nov. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
66%

"Nem válaszolok, mert most mi közötök van az én személyes dolgaimhoz ?"

Nem, azért nem válaszolsz, mert hazug vagy, sose voltál keresztény, sose éltél keresztényként, amit jól mutat, hogy mindig "külsösként" írsz a keresztényekről. Csak egyszerűen illik a muszlim propagandába a hazugság, hogy te keresztény voltál, majd így lettél szunnita muszlim.

Legfeljebb gyerekkorodban megkereszteltettek a szüleid. De ettől nem váltál kereszténnyé.

2023. nov. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
18%

Kérdező!

A kereszténység nem kamu. Ahogy az ateizmus sem kamu. Csak éppen úgy viszonyulnak egymáshoz, mint két tört, amit lehetetlen közös nevezőre hozni, mert nem egy skálán mozognak. Az egyik + értékű, a másik - értékű, de mindkettőnek az abszolút értéke, tehát a 0-tól való távolsága +ban fejeződik ki.

Egy cég két leányvállalata a kettő. Csak ez egyik leányvállalat tagjai tudják, hogy ki az igazi főnök, a másik leányvállalat pedig azt hiszi, hogy nincs főnök.

Van, hogy egyik leányvállalattól átmennek munkások a másik leányvállalatban , mert ott állítólag jobb a munka vagy több a fizetés. De végsősoron minden munkás ugyanannyit kap, csak kinek mi a fontos.


Ez a cég Isten cége. Ez az egész. Isten cégének pedig több leányvállalata is van, hogy mindenki megtalálja a számára legkedvezőbb közösséget. Abdullah, én és te is ugyanannak a főnöknek dolgozunk, mint az ateisták. Csak mi tudjuk, hogy van főnök és a Nagytestvér mindent lát.

Nem hinném, hogy a Főnök jó néven venné, ha egymás munkájának ártanánk, mert úgy bűnösök lennénk, hiszen mi tudjuk, hogy van Főnökünk. Az ateisták nem tudják vagy nem hiszik el, hogy van Főnök. Ők egy másik leányvállalatnál vannak, ott ez a szokás. De ők hát egymásnak akarnak megfelelni és nem a Főnöknek. Jutalmukat is egymástól várják.


Minden csak nézőpont és felfogás kérdése. Nekünk hívőknek az a megoldás jött be, hogy hisszük a Főnököt, sőt tudni véljük a létezését és még a nevét is tudni véljük. Nekünk ez működött. Szerintem Jézus a Nagy testvér és ezért tud igazságosan ítélni. A főnök pedig a Nagytestvérre bízta az ítéletet.

Abdullah és a Zsidók pedig folyamatosan a főnököt piszkálgatnák jelentéktelen gondjaikkal. bizony mondom eljön a 13. hasvi kifizetésének az ideje is és személyre szabott lesz a jutalmazás, sőt már itt is van, éppen utalják.


Tehát így működik a világunk és a valóság. Egy nevezőre jutni az ateistákkal csak akkor lehet, ha te magad is magádévá teszed az ateizmus gondolatmenetét, ahogy az ateisták is csak úgy kerülhetnek egy nevezőre a hívőkkel, ha magukévá teszik a hívők hitét. Mert jelenleg lehetetlenség közös nevezőre kerülni, amikor egyik a nálánál nagyobb közös nevezőt, a másik pedig a nálánál kisebb közös nevezőt kutatja. Egyek vagyunk.

Mind emberek vagyunk. Sem a tudósok, sem a hívők nem tudják pontosan. Senki meg sem sejtette, mert felfogni is képtelenek vagyunk Istent is és az univerzumot is. A felfoghatatlant igyekszünk felfogható módon magyarázni, de ez lehetetlenség.

Az van, ami van. Abban hiszünk, amiban akarunk. Azt teszünk, mondunk, írunk, amit csak akarunk, sőt le sem kell írnunk, ki sem kell mondanunk és meg sem kell cselekednünk, ha nem akarjuk. De mindig mindennek következménye van. még annak is, ha valaki ok-okozati láncokkal Buddhával vagy mindenféle Istenekkel vagy csak eggyel vagy ezek hiányával éli az életét. Váltani lehet, kipróbálni mindent ki lehet, de a keresztény a szívében érzi, hogy mi az igazság.

Jézus az igazság, Ö az út és Ő az élet. Másoknak meg más erről az elképzelésük. De én Jézusra szavazok. Legyen Ő az uram és ítéljen Ő felettem. Nekem ez a jó, mert én hiszek a "végkielégítésben" és a mesés nyugdíjazásban.

2023. nov. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!