Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy létezik olyan hogy Biblia gyerekeknek? Jó dolog ez?

Figyelt kérdés
Google árúházban is nézzétek meg.
2023. nov. 6. 13:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Jó pár éve amikor általános iskolás voltam az egyik tanárnőnk irodalom óra elején mindig olvasott fel belőle egy kis "mesét". Nem egyházi iskola volt, én sem vagyok/voltam vallásos, viszont nekem pozitív élményként maradt meg, szerettem hallgatni
2023. nov. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azt nem mesélték el neked, hogy Isten megölt gyerekeket is? Hogy reagáltál a negatív sztorikra?
2023. nov. 6. 13:25
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon emlékszem belőle negatív dologra. Nem tudom, hogy a "rendes" bibliában milyen sztorik vannak,de a gyerek bibliában nem voltak vérengzések, pokol stb.
2023. nov. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az jó.
2023. nov. 6. 14:04
 5/12 hollófernyiges ***** válasza:
60%
Gondolom abból kihagyják a szodomai meleg csoportos nemi erőszakolós jelenteket.
2023. nov. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó!
2023. nov. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
5-os, nem bemutatták azt is a gyerekeknek :P
2023. nov. 6. 14:33
 8/12 anonim ***** válasza:
58%

Meghallgattam a Noésat.

Az elején volt benne, hogy Isten el akart törölni mindenki az özönvízzel. Aztán amikor jött az eső akkor már nem volt szó arról, hogy ott vízbe fulladtak az emberek. Azok a gyerekek is akik a videó elején ott nevetgéltek.


Így kell szépen irányítani az emberek figyelmét és legyilkolni rengeteg embert anélkül, hogy bárki is felháborodna vagy elborzadna.

2023. nov. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egy gyerek nincs olyan értelmi szinten még, hogy megértse a bibliai történetek egy részét, a 600+ mózesi törvény pedig álomba untatná őket, ezért jó dolog, hogy vannak olyan kivonatok, amik a legfontosabb történeteket számukra is érthető módon adják át.
2023. nov. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
30%
"Abban az időben történt, hogy odamentek Jézushoz a tanítványok és megkérdezték tőle: „Ki a legnagyobb a mennyek országában?” Odahívott egy gyereket, közéjük állította, s azt mondta: „Bizony mondom nektek, ha nem változtok meg, s nem lesztek olyanok, mint a gyerekek, nem mentek be a mennyek országába. Aki tehát megalázza magát, mint ez a gyerek, az a legnagyobb a mennyek országában. Aki befogad egy ilyen gyereket a nevemben, engem fogad be. De aki megbotránkoztat csak egyet is ezek közül a kicsik közül, akik hisznek bennem, jobban járna, ha malomkövet kötnének a nyakába és a tenger fenekére vetnék." (Máté 18:1-6)
2023. nov. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!