Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Nem érzitek úgy néha, hogy a...

Nem érzitek úgy néha, hogy a vallások csak kitalációk, hogy az embernek meglegyen a belső lelki békéje?

Figyelt kérdés
Különböző vallású emberekkel is beszélgettem már, és mindegyik elmondta, hogy a saját vallásában találta meg a lelki békét, a nyugalmat, a boldogságot. Természetes, hogy ezekre az embereknek szükségük van, hogy kiegyensúlyozottak legyenek. De hallottam olyat is, hogy ezek az elképzelések a valóságosak és nem az amit látok, mert az elmúlik. Persze hogy elmúlik minden, semmi sem örök, de hogy lehet valami láthatatlan dologra azt mondani, hogy valóságos? Lehet hogy neki igen, mert annyira beszuggerálta magának, és ez neki jó érzés, vannak megtapasztalásai, de ezeket is tulajdonképpen a pszihéje irányítja. És csak neki jó. Persze bevonzhat másokat, akik hajlamosak az ilyen spirituális dolgokra, lehet jobb ember, de én magamtól is mindig törekszem a jóra, fejlődök, segítek az embereken. Nekem nem kell ehhez semmi pszihés sziggeráció, képzelgések. Megvannak a saját álmaim. De ha tegyük fel nyitott is lennék rá, nem is lehetne választani, mert mindenki magát hiszi igazinak és egyetlennek. De mindenkinek más jön be, mások az igényei , másba kapcsolódik. Szegény azt hiszi megtalálta az örök életet, közbe a többi oldal szerint meg halálra van ítélve.
nov. 24. 07:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%
a vallások csak kitalációk, ENNYI
nov. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
De, a vallásoknak pontosan ez a célja, funkciója. Na meg az irányíthatóság és a hatalomgyakorlás a hívők felett.
nov. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
13%
Nem. Belső lelki béke hiedelem alapján nem lehetséges, és a vallások hiedelem alapján léteznek.
nov. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

Belső békéhez nincs szükség vallásra. (Főleg az egész kereszténység nem is arról szól.) Csak egy kapaszkodó, egy mentsvár azoknak, akik nem képesek elfogadni saját magukat, a saját hibáikat. Akinek szüksége van egy 2. kitalált félre ahhoz, hogy megtalálja a SAJÁT belső békéjét, az nem bízik magában, és inkább tévhitekbe kergeti magát. Az emberek többsége a hibái során sem saját magát hibáztatja, hanem "az isten b*meg".... és ez egyre inkább látszik az országunk szellemi haladási irányából is: mindig más a hibás, mi sosem.

Ezért veszélyes a vallás, mert minden esetben valamilyen módon irányítani akar, és azt akarja az emberekbe táplálni, hogy nincs hatalmuk saját maguk felett, mindig lesz valaki a piramis csúcsán, de az sosem saját maga; ez hazugság. Talán a buddhizmus az egyetlen értelmes vallás, aminél ugyan szintén létezik egy központi "istenség", de ott a középpontban az ember, mint maga áll. Nem, mint hatalom, hanem mint egy rész a sokból, ami a belső béke elérésére törekszik.

nov. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Mennyire kényelmes az ateista, vallástalan, istentelen életmód.


Az ember bármit megtehet, a lényeg, hogy ha kifogásólhatót tesz, akkor azt senki se lássa.

Így pedig bátran lehet lefelé taposni és felfelé nyalni. Bátran lehet mindenféle szenvedélynek a rabja lenni és mindenféle szemétséget megcsinálni. A lényeg, hogy senki meg ne tudja.

Bátran lehet nem hinni semmiben és senkinek, csak a saját szemünknek és fülünknek.


Aki például keresztény, az hiszi, hogy Isten pontosan látja minden tettét és hallja minden gondolatát.

A vallástalan, emberek nem a jót cselekszik, vagy ha a jót cselekszik is, az csupán képmutatás. Mert a jót jól cselekedni titokban lehet. Aki vallásos és hiszi az Istent, annak az emberek véleménye nem számít. Nem kell a jót látható módon tennie, hiszen pontosan tudja, hogy az, akinek a véleménye valóban fontos, az nem látható de mégis mindenre tökéletes rálátása van.


Kedves Kérdező!

"de én magamtól is mindig törekszem a jóra, fejlődök, segítek az embereken"

Látod, ez a képmutatás. Hogy magadat bűnös ember létedre jónak állítod be. Ugyan mit ér a jóra törekvés, ha az ember meg sem látja a jót? Mit ér a fejlődés, ha az ember észre sem veszi magában azt, ami fejletlen? Mit ér a segítség, ha az képmutató módon történik.

A vallástalanok megfelelési mércéje kimerül abban, hogy az emberek mércéjével számól. A keresztények is ugyanezt teszik. Félre ne értsd, köztük is van képmutató.


Ezt írtad Kérdező:

" De ha tegyük fel nyitott is lennék rá, nem is lehetne választani, mert mindenki magát hiszi igazinak és egyetlennek"


Ez a különbség a hívő és a között, aki csak a saját érzékszerveinek hisz. A hívő nem tartja önmagát sem jónak, sem igaznak. Nincs jó ember, még Jézus sem mondta magát annak. Csak egy jó van, és az az Isten.


Legvégül pedig mind halálra vagyunk ítélve. Ezzel nem is vitatkozom. Én keresztény létemre nem osztom a többi keresztény véleményét szó szoros értelemben vett menyországról és pokolról. Én azt vallom, hogy mind itt a földön teremtjük meg a saját menyországunkat és poklunkat. Ám hiszek a feltámadásban. De nem úgy, ahogy a keresztények. Ám magam mégis kereszténynek vallom.

Én bűnös ember vagyok. Pontosan látom a bűneimet és azt is tudom, hogy amióta hiszek már nem kell bűnt elkövetnem az érvényesüléshez. A legnagyobb bűnöm életem során pedig az volt, hogy nem hittem, hiszen meggyőződhettem róla, hogy amiben vagy akiben nem hittem, az mégis csak létezik és mind a mai napig munkálkodik.


Abból a szempontból pedig rendkívül kényelmes az Istenbe vetett hit, hogy tudjam, tökéletes én sosem lehetek. Nekem nem álmaim vannak, hanem céljaim. Az álmok semmik, mert azok csak álmok és amikor az meber eléri az álmait rádöbben, hogy nem is olyan jó az, mint ahogy képzelte. Nekem céljaim vannak. A céljaim pedig nem a saját boldogulásom és nem a saját boldogságom, hanem olyanoké, akiket én még csak nem is ismerek. Sőt olyanoké, akik még meg sem születtek.


A lelki békém pedig valóban meg van. Ezt jól látod, mert azóta van meg, amióta hiszek. Nem kell idegeskednem, aggodalmaskodnom vagy mérgelődnöm. Igaz néha ösztönösem megteszem. De tudok nevetni magamon.

A stressz pedig levezetőik és hálaérzetet kapok a helyébe.


Örök élete pedig senkinek sincsen. Sem embernek, sem állatnak, sem molekulának, sem a földnek sem pedig annak, amiket mi ismerünk, mert idővel minden elmúlik. De Isten az örök. Istenben pedig mi magunk is örök érvényűek vagyunk.


Értelmetlen az anyagnak arról magyarázni, hogy mi az, ami létezik és még sem anyag. Ezt az anyag nem érti meg, csak az, aki létezik és még sem anyag. Az anyag pedig nem vész el, csak átalakul. Ami pedig létezik és mégsem anyag, az el sem vész és át sem alakul, hanem örök menedéke annak, aki belé kapaszkodik.


Nincs egy ember sem a földön, aki csak anyagból lenne. De olyanok vannak, akik csupán annyit képesek magukról gondolni, amit az anyag megenged.

Ha nem így lenne, nem siratnátok elhunyt szeretteiteket. Ha nem így lenne nem üdvözölnétek újszülöttjeiteket. De így van. Az ember nem csak test, az csak a vizsgálható felszín. A lélek az, ami megvizsgálhatatlan. Csak az ember ismeri saját lelkét és az Isten. Hogy miért írom ezt, majd megértitek az élet utolsó pillanatában.

nov. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 KZitus ***** válasza:
0%

Szia

Én is úgy gondolom, vallásra tényleg nincs szükség ahhoz, hogy belső békénk legyen. Mert vallás nem adhat belső békét. Pedig a legtöbb ember ezt keresi...

De azt a fajta békét, amelyet Isten tud adni, arra nagyon nagy szüksége van az embernek. Nincs nagyobb boldogság, attól, ha az ember "békében" van Istennel, önmagával és az embertársaival. Ettől boldog az ember.

Na de milyen békét tud adni Isten? És mi hogyan szerezhetjük meg? Elsősorban úgy, megfogadjuk azt, amire tanít minket. pl

János 14:27

" A béke, amit tőlem kaptok, veletek marad. A világ nem tudja megadni nektek ezt a békét. Ne nyugtalankodjatok, és ne is féljetek."

Zsoltárok 119:165

"Bőséges békéjük van azoknak, akik szeretik törvényedet, és semmi sem tudja a botlásukat okozni."

„Megvéded azokat, akik teljesen rád bízzák magukat, és tartós békét adsz nekik, mert benned bíznak” Ézsaiás 26:3

Ézsaiás 48:18

"Bárcsak odafigyelnél a parancsaimra! Akkor olyan lenne békéd, mint egy folyó, és igazságosságod, mint a tenger habjai."

Filippi 4:6, 7

"Semmi miatt ne aggódjatok, hanem mindig tárjátok a kéréseiteket Isten elé, úgy, hogy imádkoztok és könyörögtök hozzá, és közben hálát adtok neki. Így Isten békéje, amely felette áll minden gondolkodásnak, meg fogja őrizni szíveteket és gondolkodóképességeteket Krisztus Jézus által."

Zsoltárok 85:10

"Odaadó szeretet és hűség találkozik, igazságosság és béke kéz a kézben jár."

Ézsaiás 32:17

"A valódi igazságosság eredménye béke lesz, és a valódi igazságosság gyümölcse maradandó nyugalom és biztonság."


Minden féle képen a békénk összefügg az Istennel ápolt kapcsolatunkkal. Az igazi békéjük tehát csak azoknak lehet, akik békében vannak Istennel.

Ézsaiás 57:21

"Nincs béke a gonoszoknak” – így szól Istenem."

nov. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!


Minden vallás, legyen az akár keresztény, vagy azon kívül bármi egyéb, mindegyikben csak hazugságok, féligazságok vannak. Pl. a Kereszténységnek 250.000 válfaja létezik. A pogány vallásokból nem tudom mennyi van pontosan.Minden vallást, különféle céllal találtak ki.Pl iranyíthatóság, hatalomszerzés, pénz forrás, stb. Az igaz Isten, nem talált ki egyetlen egy vallást sem, belértve a Kereszténységet sem, mert a Keresztény vallást I.Nagy Konstantin hozta létre a vallásügyi szakértőivel együtt.Köze nincs hozzá a Megváltónak vagy a tanítványainak.


Én már 5 éve tanulmányozom a Bibliát, minden vallási tanoktól mentesen és homlok egyenest ellenkezik vele a keresztény vallás tanai, ha az Istentől megadott módon 2-3 igén, történésen keresztül vizsgálunk egy adott dolgot, valamint ha megnézzük az eredeti szavak jelentéseit.Persze ezt a 2-3 igén keresztül való olvasást, értelmezést, nem említi meg egyik keresztény vallás tanítói sem, mert nem is veszik észre, vagy pedig szándékosan nem is említik, mert lebuknának a hamis tanítók. Ha kérdésed van, akkor kerress privátban, és amire tudok válaszolok, főleg üdvösséget érintő kérdésekben, ige értelmezésben.

nov. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát nekem vallásosként rohadtul nincs meg a lelki békém.

De az elmúlt párezer év alapján ugyanez elmondható a hindukra, buddhistákra, keresztényekre, muszlimokra egyaránt.

nov. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem érzem úgy, már csak azért sem, mert a vallások se e miatt jöttek létre. Csak manapság divat így gondolni erre.
nov. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
29%

A vallások csak kitalációk, félre értelmezések, téves következtetések, stb.

Lehet lelki békéért, reményért, manipulációért, stb.


Rengeteg vallás van, többféle indokkal hozták létre őket és többféle indok miatt követik.

nov. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!