Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit tennél ha kiderülne, hogy...

Mit tennél ha kiderülne, hogy nem a te hited,vallásod nem az igazi?

Figyelt kérdés

1,Mit tennél ha kiderülne, hogy nem a te hited,vallásod nem az igazi?

2,És miért gondolod, hogy pont neked van igazad?

3,Van rá bizonyítékod.


A muszlimoknak van igaza és nem a keresztényeknek. Hiszen Jézusnak csak 3 éve volt prédikálni míg Mohamaednek 23. Nem tudta átadni telejsen az Isteni üzenetet.

Vagy kiderül, hogy a hinduknak van igazuk a több istennel és reinkarnációval.

Buzgó katolikus vagy aztán kiderül, hogy a koptok vagy a jehovások követik az igaz tanokat.

Ha kiderülne, hogy zsidóként nem is vagy kiválasztott...

Vagy mégis az evolúció eredményei vagyunk.



#vallás, hit,egyház, #kereszténység, iszlám, judaizmus, hinduizmus, ateizmus, evolúció #valláskritika, dogma,
dec. 19. 11:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
30%

Aki egy kicsit is képben van, az tudja, hogy kb mind igaz és közben egyik sem(természetesen itt azokra a vallásokra gondoltam, amik nem üldöznek senkit).

Tehat nem létezhet olyan helyzet, hogy kiderüljön, hogy nem igaz, mert igaz.

dec. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
hm?
dec. 19. 12:08
 3/23 anonim ***** válasza:
46%

Nem vagyok vallásos, de érdekel a téma még ha járatlan is vagyok benne.

Szerintem ha van Isten, az csak egy lehet, mindegy milyen alakban. A vallás, a hit, már más kérdés.

Tegyük fel idáig katolikus voltam de valami hatására jobban tetszik a hinduizmus, mert úgy érzem közelebb visz a megértéshez. Nem lesz lelkiismeret furdalásom, hanem megyek tovább egy általam kiválasztott úton.

Ebben nem akadályozna az evolúciós elmélet sem.

Hiszen mindegy miden hiszek, mit fogadok el tényként, a lényegen nem változtat.

Embernek kell lenni. Punktum.

dec. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
62%

"Vagy mégis az evolúció eredményei vagyunk."


Az mindenhogy igaz, de semmin nem változtat, ahogyan az sem, hogy a gravitáció vonz bennünket a földhöz és nem pedig Isten akarata.

dec. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
0%

1.


Isten szemszögéből nézve csak egyetlen imádat az igaz, s ezt a Bibliában olvashatjuk is.

Soha nem engedélyezte a más vallásokkal, szokásokkal való keveredést, halállal büntette az ilyesmit.

Jézus sem vallásokat, vagy "új vallást" hozott létre. A szövetség változott, az erkölcsi alapelvek maradtak.

Ezért csak egyetlen olyan Istennek járó egységes imádat létezik, amit Isten elfogad, helyesel.

A többit napjainkban még megengedi, egy darabig.


Sokan úgy képzelik,vagy úgy tanították őket, hogy mindegy milyen "vallást" gyakorolnak, az alapja Krisztus legyen.

Ezt maga Jézus is cáfolja, a hegyi beszédében. Illetve a Szamáriai asszonynak is elmondta, hogy egy ilyen imádat lesz, s ezt Ő, vagy is Jézus kezdi el helyre állítani.

Isten szava egységről és egyetértésről beszél, amelyben nem lehetnek szakadások, eltérések.

Az apostolok idejében, nem engedték meg az ilyesmit, határozottan felléptek ez ellen.

De nem úgy mint némely egyházak, hogy embereket öltek meg, vagy üldöztek.

Az egységes tanítást, rendet másként oldották meg.


A Bibliában írva van, hogy miről lehet felismerni azt az imádatot, amit Isten elvár, és támogat is.

Hogy Isten népe tökéletlen, és vannak hibáik, ez nem zárja ki őket, ahogy az apostolok idején is voltak tévedések, hibák.

Jézusban is találtak hibát, pedig benne aztán végkép nem volt.

A követőiben, tanítványaiban mennyivel inkább.

Azonban a Biblia összességét tekintve, minden erre vonatkozó jellemzővel rendelkeznie kell, egy sem maradhat ki ezekből.

Ahogy Jézus mondta, az nem elégséges, hogy az Ő nevére hivatkozva tesznek ilyen-olyan dolgokat.

Összhangban is kell lennie az Atyja akaratával.

dec. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha megtudom hogy melyik az igazi akkor 2 opció van.


1. Tetszik a másik vallás is és könnyen váltok :)


2. Nem tetszik és depis leszek :(

dec. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%

A hitem szerint az isten mindenható, ebben nem tévedhetek függetlenül attól, hogy melyik vallás a leghelyesebb, így nem lehet a vallásom sem totálisan téves.


Ha esetleg mégsem mindenható, akkor viszont nem fogadhatom el istennek, azaz a hitem megmarad.


Tehát nincs olyan eset, amikor a kérdésben vázolt helyzet - az esetemben legalábbis - előfordulhat.

dec. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%

Ha az én reakciómra vagy kíváncsi:


Nem hiszek igaz vallásban,csak igaz Jézus Krisztusban.

Aki ebben a hitemben meg akar rendíteni,annak jól fel kell készülnie erre!

Ha sikerült átvernie már csak egy dolog van hátra:

Az a hit cselekedje meg rajtam,bennem azt,amit Krisztus tett értem,velem!


Nincs sok esélye!

dec. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 HakapiszikMatyi válasza:
71%

13 évesen Ateista lettem. Ennyi...

Életem legjobb döntése volt! Pedig szüleim, nagyszüleim hithű Katolikusok voltak. Ha holnap meghalok, és mégis van menyország, hát tisztábban állok elébe, mint a templombajáró álszent családom! De nincs ilyen. A halál: Örökre szól!

dec. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
11%

HakapiszikMatyi!


Én hiszek Jézus Krisztusban!

Ez a hitem átsegített családom,hazám,hívatásom,barátaim,közösségem,4x minden értékem elvesztésén és segített az újbóli talpraállásomban.


Ha istelen lettem volna,már régen nem lennék,csak por és hamu.


Te mit veszítenél,ha olyanban hinnél,ami nincs,de mindazt,amit átéltem,a nem létezőben való hitem adott s neked is adhatna?


Mit veszítenél,ha mégis van Isten?

dec. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!