Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten azért tiltja más Isten(e...

Isten azért tiltja más Isten(ek) imádatát mert léteznek?

Figyelt kérdés

„Ne legyenek idegen isteneid énelőttem"

vagy

Ne legyen más istened énelőttem.


Fordításól függően egyes vagy többes számban beszél.


Akkor ezek szerint van legalább egy másik Isten is azon az egyen kívül aki a judaiuzmus,kereszténység és iszlám istene?


Nyilván nem tilt el olyantól ami nem létezik!



#egyistenhit, többistenhit. #judaizmus,kereszténység, iszlám #hinduizmus, #tíz parancsolat.
dec. 20. 12:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Isten nem tilt semmit, a papok tiltjak a hiveknek, nehogy mas egyhaz fele forduljanak es elessenek a rengeteg penztol, befolyastol.
dec. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
18%
Egyes nézetek szerint ezek a hamis istenek lényegében az Isten ellen fellázadt angyalok. Ami lehet olyan szempontból logikus, hogy a sátán Isten helyébe akart lépni.
dec. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 KZitus ***** válasza:
20%

Szia

Csak egyetlen Teremtő Isten létezik, a többiek ál-istenek. Erről elég sok helyen ír a Biblia.

Ha építenél egy gyönyörű otthont, te sem néznéd el senkinek, ha valaki más a sajátjának tekintené, és elfoglalná.

Mivel a világegyetemet Isten teremtette, és nem tudjuk hány millió éve élő angyalok azt mondják Istenről "„Méltó vagy, Jehova, igen, Istenünk, hogy tiéd legyen a dicsőség, a tisztelet és a hatalom, mert te teremtettél mindent, és minden a te akaratodból jött létre és lett megteremtve.” jelenések 4:11, akkor nekünk pár "éve" élő embereknek mennyivel több okunk lenne, ugyan így dicsérni és imádni a Teremtőnket! Ahogyan az ember sem hajlandó, nem engedi a saját tulajdonát önkényesen magának tulajdonító tolvajt megtűrni, hasonlóan Isten sem osztozik senkivel, a neki járó tiszteleten.

Pedig Ádám és Éva bűne miatt évezredek óta ezt teszi az ember. Nos ezért adta Isten az általad idézett figyelmeztetést, amelyet a saját népének adott. A zsidók maguk kötelezték el magukat, hogy nem lesznek idegen istenek közöttük. Sajnos rendre megszegték ezt az Istennek adott fogadalmat.

Figyelemre méltó, amit Pál apostol írt erről: "... csak egy Isten van. Mert még ha vannak is úgynevezett istenek, akár az égben, akár a földön, mint ahogy van sok „isten” és sok „úr”, számunkra valójában egy Isten van, az Atya, akitől van minden, mi pedig őérte vagyunk, és egy Úr van, Jézus Krisztus, aki által van minden, mi pedig őáltala vagyunk." 1Korintusz 6:4-6

vagy:

1Timóteusz 2:5

"Mert egy Isten van, és egy közvetítő van Isten és az emberek között, Krisztus Jézus, egy ember"

Malakiás 2:10

„Nemde egy atyánk van mindannyiunknak? Nemde egy Isten teremtett bennünket?"


Valóban léteznek álistenek, bálványok. Róluk ezt írja a Biblia:

"Van, akinek az a dolga, hogy cédrusfát vágjon. Választ egy fát, egy tölgyfát, és hagyja, hadd erősödjön meg az erdő fái között. Elülteti a babérfát, és az az esőtől megnő. Aztán az ember tüzelőnek használja. Vesz belőle, hogy melegedhessen, tüzet rak és kenyeret süt. De istent is készít belőle, és imádja azt. Faragott bálványt készít, és leborul előtte. Felét elégeti tűzben, megsüti rajta a húst. Megeszi, és jóllakik. Meg is melegszik, és így szól: „De jó! Melegszem, miközben nézem a tüzet.” A maradék fából meg istent készít, faragott bálványt. Leborul előtte, és imádja azt. Imádkozik hozzá, és ezt mondja: „Ments meg, mert te vagy az én istenem!” Semmit sem tudnak és semmit sem értenek, mert a szemük le van zárva, és nem látnak, és a szívükben nincs éleslátás. Senki sem gondolja végig a szívében, nem fogja fel vagy érti meg, hogy ezt mondaná: „A felét elégettem tűzben, a parazsán kenyeret és húst sütöttem, hogy egyek. A maradékából meg utálatosságot készítsek? Egy darab fát imádjak?” Olyan, mint aki hamut eszik. A saját szíve becsapta és félrevezette. Nem tudja megmenteni magát, és nem is mondja ezt: „Hát nem egy értéktelen dolog van a jobb kezemben?” Ézsaiás 44:14-20

Zsoltárok 115:3-8

A mi Istenünk az égben van, bármit megtesz, amit csak akar.

4 Azoknak bálványai ezüst és arany, emberi kezek munkája.

5 Szájuk van, de nem beszélnek, szemük van, de nem látnak.

6 Fülük van, de nem hallanak, orruk van, de nem szagolnak.

7 Kezük van, de nem tapintanak, lábuk van, de nem járnak, nem adnak ki hangot torkukon.

8 Amilyenek ezek, olyanok lesznek készítőik is, mint ahogyan mindenki, aki bennük bízik."

dec. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
13%

Nem azért tiltja, mert léteznének más Istenek.


Az előttem szólók lényegében érintették az okot, de valaki valamiért lepontozta Őket. Valószínűleg én rám is ez vár, de vállalom.


Az életadó Istenből egy van, és rendelkezik akkor hatalommal, és képességgel, hogy nincs szüksége más istenekre, akikkel osztozkodjon.


Az oszd meg és uralkodj elmélet Isten ellenségének jelszava.

Istennek nincs miért osztozkodnia,és nem is osztozkodik.

dec. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
39%

Amikor azt mondja, hogy ne legyenek más istenek, az alatt nem azt érti,hogy vannak.

Isten nem a káosz, és a zűr-zavar Istene, hanem a rendezettségé. A világegyetem, és az élet működése is ezt mutatja.

A "több istenség" létezése mint láthatjuk, nem összehozza az embereket, hanem megosztja az emberi társadalmat, ebből pedig káosz, háború van.

ez is oka annak, hogy tiltja.

Azt pedig jól kikövetkeztethető, hogy ki akarja, hogy balhé legyen az emberek között.

dec. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%
Az Ószövetség korában még igenis úgy képzelték, hogy más istenek is léteznek. A kereszténységben (és iszlámban) fogant hittudomány az, amely átfogalmazta az istendefiníciót. Ettől fogva, a definícióból fakadóan, nem létezhet(ett) más isten, csakis az egyetlen (kereszténységben három).
dec. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%
"(kereszténységben három). A kereszténységben nincs három isten.
dec. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Értelmezhető így is meg úgy is...
dec. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 KZitus ***** válasza:

#8

Te ezt hogyan értelmezed, amit a Teremtő Isten magáról mond?

Ézsaiás 45:5 "Én vagyok Jehova, és nincsen más. Rajtam kívül nincs Isten."

5Mózes 4:35 "Azért láthattad mindezeket, hogy megtudd, Jehova az igaz Isten; rajta kívül nincs más."

1Királyok 8:60 "hadd tudja meg a föld minden népe, hogy Jehova az igaz Isten! Nincs másik."

Ézsaiás 44:8 "Ne rettegjetek és ne rémüljetek meg! Vajon nem hallattam veled már akkortól fogva, és nem mondtam meg? Ti vagytok az én tanúim. Van-e Isten rajtam kívül? Nincs, nincsen Kőszikla. Én nem tudok egyről sem.«”

Márk 12:32 "Az írástudó ezt mondta neki: „Tanító, jól mondtad, az igazságnak megfelelően, hogy »Ő e g y, és rajta kívül nincs más«;"

jan. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Jégszív ***** válasza:
83%

A válasz egyértelmű, - bár ehhez össze kéne csukni azt a fránya Bibliát!

A kiindulási alap: EMBER TEREMTETTE AZ ISTENEKET, és nem fordítva!


A társadalom - főleg vallási! - vezetőinek létérdeke, hogy a nyáj csak arrafelé bégessen, amerre ők irányítják, különben hatalmuknak annyi.

jan. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!