Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miért támogatják...

Keresztények miért támogatják Izraelt mikor a zsidó vallás szerint a keresztényeket halálra kell ítélni?

Figyelt kérdés

Az alábbi videóban az izraeli hatóság megállít néhány keresztényt. Valószínűleg misszionáriusok az USA-ból mert kiderül a keresztény vallást terjesztenék. Az izraeli katonák és egy civil nem engedi hogy a kereszténységről beszéljenek, majd azt mondja a zsidó férfi hogy a Tóra szerint halálbüntetés jár a keresztényeknek mert bálványimádók.


https://www.youtube.com/watch?v=lq28ZFNzaWM


Szóval érdekes hogy keresztények azokat támogatják akik legszívesebben kivégeznék őket mert a vallásuk ezt írja elő, de ugyanezek a keresztények ellenségesek a muszlimokkal pedig az iszlám szabad vallásgyakorlást biztosít nekik.



dec. 21. 12:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

Ezt néhány zsidó fundamentalista fújja így fel.

Tudom, most számodra meglepő dolgot mondok, de mondjuk egy magyarországi vagy amerikai származású neológ zsidó és egy Közel-Keletről származó ultraortodox kaftános között több különbség van, mint egy magyar és pl. egy angol között. Ráadásul ők szerintem jobban utálják egymást, mint általában a keresztényeket...

dec. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A zsidó vallás kimondja hogy halálra kell ítélni a bálványimádókat, a keresztények pedig bálványimádók a zsidók szerint. Azzal védekezni hogy csak kevesen veszik ezt komolyan mennyire okos dolog? És ha néhány év múlva azok a zsidók lesznek többen akik komolyan veszik akkor mi lesz? Én nem támogatnék olyat akinek a vallása azt tanítja hogy ki kell végezni engem.
dec. 21. 13:17
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Az iszlám terrorizmus számára a keresztények és a zsidók is ellenségek. Az ellenségem ellensége a barátom.
dec. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Az iszlám terrorizmust Izrael hozta létre az USA-val. Azért hogy az olyan derék keresztények mint te ne a zsidókat utálják hanem a muszlimokat.
dec. 21. 13:52
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

2. "Én nem támogatnék olyat akinek a vallása azt tanítja hogy ki kell végezni engem." Akkor ne támogasd! (Elég nagy butasággal indokolod, de a te dolgod!)

4. "Az iszlám terrorizmust Izrael hozta létre az USA-val" Perszepersze. Tök világos. Te már csak ilyen vagy.

dec. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Miért butaság? Szerinted okos dolog olyanokat támogatni akiknek a vallása előírja hogy ki kell végezni téged?


"Az iszlám terrorizmust Izrael hozta létre az USA-val" Perszepersze. Tök világos. Te már csak ilyen vagy."


Ezek Netanyahu szavai 2019-ből :



“Anyone who wants to thwart the establishment of a Palestinian state must support bolstering Hamas and transferring money to Hamas. That’s part of our strategy…”


Magyarul Izrael anyagilag támogatta a Hamaszt de az is lehet hogy Izrael hozta létre. Az ISIS-el sincs semmi problémájuk.

dec. 21. 14:13
 7/15 anonim ***** válasza:

A mai zsidóság talmudista.

A bálványimádókat az ószövetségben a sajátjaik közül is kikellett irtani.

Vallási vezetőik rég letértek az igaz útról, maga a zsidóság totálisan félreértette saját szerepét, feladatát a világban.

A Messiást nem fogadták el, de majd elfogják az antikrisztust, ebbe rohannak, ezt munkálják.

dec. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Én zsidóként nem gondolom hogy téged meg kéne ölni. Nincs bajom a keresztényekkel bár sajnos olyan világban élünk hogy akár minden ok nélkül ők utálnak engem és ez azért szomorú.
jan. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Gondolod hogy ok nélkül utálnak téged? Szerintem azért közrejátszik ebben az hogy népirtást követtek el a palesztinok ellen. Tudod nem igazán szeretik azokat akik ilyet tesznek. Érdekes mikor arról van szó hogy a nácik végeztek népirtást a zsidók ellen, tisztában vagy azzal hogy ez nem szép dolog.
jan. 5. 00:18
 10/15 anonim ***** válasza:
55%

Kérdező azt írod, hogy a 8as válaszolót van okuk utálni mert "népirtást követtek el a palesztinok ellen."


Ezzel kapcsolatban lenne két kérdésem.

1. Szerinted a 8as válaszoló részt vett ebben vagy bármilyen más népírtásban?

2. Akkor tényleg van indokuk gyűlölni őt?


Azt mellékesen megjegyezném, hogy ez a hozzáállás nem helyes vallástól teljesen függetlenül. Nem jó utálni a németeket mert voltak közöttük nácik.

jan. 5. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!