Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miért támogatják...

Keresztények miért támogatják Izraelt mikor a zsidó vallás szerint a keresztényeket halálra kell ítélni?

Figyelt kérdés

Az alábbi videóban az izraeli hatóság megállít néhány keresztényt. Valószínűleg misszionáriusok az USA-ból mert kiderül a keresztény vallást terjesztenék. Az izraeli katonák és egy civil nem engedi hogy a kereszténységről beszéljenek, majd azt mondja a zsidó férfi hogy a Tóra szerint halálbüntetés jár a keresztényeknek mert bálványimádók.


https://www.youtube.com/watch?v=lq28ZFNzaWM


Szóval érdekes hogy keresztények azokat támogatják akik legszívesebben kivégeznék őket mert a vallásuk ezt írja elő, de ugyanezek a keresztények ellenségesek a muszlimokkal pedig az iszlám szabad vallásgyakorlást biztosít nekik.



dec. 21. 12:50
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

"1. Szerinted a 8as válaszoló részt vett ebben vagy bármilyen más népírtásban?"


Nem tudom hogy személy szerint ő támogatja-e azt amit Izrael művel de az látható hogy a legtöbb zsidó támogatja.



"2. Akkor tényleg van indokuk gyűlölni őt?"


Ezt mindenki maga döntse el.



"Azt mellékesen megjegyezném, hogy ez a hozzáállás nem helyes vallástól teljesen függetlenül. Nem jó utálni a németeket mert voltak közöttük nácik."


Pont hogy a zsidók alkalmazzák a kollektív bűnösséget a palesztinokra. Többször is nyilatkoztak úgy hogy mivel a palesztinok választották meg a Hamaszt, megérdemlik hogy válogatás nélküli legyilkolja őket az izraeli hadsereg.

jan. 5. 09:00
 12/15 anonim ***** válasza:

"Ezt mindenki maga döntse el."

Én téged kérdeztelek mert az írásod alapján, igen a válaszod azonban ez alaptalan és rossz hozzáállás.


"Pont hogy a zsidók alkalmazzák a kollektív bűnösséget a palesztinokra."


Tehát ha a másik ember ostoba akkor neked is kötelező annak lenned? Ha látjuk, hogy a másik milyen ostobaságot és rosszat tesz akkor nem az lenne az értelmes hozzáállás, hogy mi nem követjük?


Arról nem is beszélve, hogy mivel te is (feltételezve, hogy igen) ugyan azt teszed akkor mint ami miatt utálod őket akkor saját magadat is utálnod kéne.

jan. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Azt írtam nem tudom hogy személy szerint ő támogatja-e azt amit Izrael művel. Ha nem támogatja, nyilván nincs vele problémám. Ebből következik hogy én nem alkalmazom a kollektív bűnösséget.


Azt még hozzátenném hogy a zsidók maguk idézik elő az antiszemitizmus terjedését azzal amit a palesztinokkal művelnek.

jan. 5. 09:36
 14/15 anonim ***** válasza:

Elnézésedet kérem, ezt a részt kicsit félre értettem és az jött le nekem, hogy te ezzel egyet is értesz:

"Gondolod hogy ok nélkül utálnak téged? Szerintem azért közrejátszik ebben az hogy népirtást követtek el a palesztinok ellen. Tudod nem igazán szeretik azokat akik ilyet tesznek. "


Természetesen az állításaim továbbra is tartom, hogy ez a hozzá állás hibás és rossz amikor valaki mások tettei miatt okol valakit.

jan. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Nem értek egyet de látom hogy amit Izrael tesz az az antiszemitizmus terjedéséhez vezet, ami olyan zsidókat is érint akik egyébként elítélik Izrael tetteit.

Azt azért hozzátenném, nem nagyon láttam olyan zsidót itthon aki elítélné Izraelt.

jan. 5. 10:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!