Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan lett a bűn? Egy...

Joci Joci 33 kérdése:

Hogyan lett a bűn? Egy esszeru levezetest szeretnek kerni ervekkel egy Jehova Tanujatol de barki velemenyere es okfejtesere kivancsi vagyok

Figyelt kérdés

Ha nincs az ordog akkor hogyan derult volna ki hogy az ember engedelmes e? Maskeppen fogalmazva , ha nincs gonosz, akkor csak engedelmeskedni tudtak volna?? Mert akkor nem lett volna ott egy kisertő aki raszedi oket???

De ha nem lett volna kiserto  akkor hogyan derult volna ki a szabad akarat es a dontes?? Mert akkor valoszinuleg nem ettek volna a farol.......(((??)


jan. 2. 18:23
A kérdező szavazást indított:
Jehova Tanúja
Bűn
Ádám
Éva
4 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

A kísértő már követett el bünt. Ennek a forrása ott volt benne. Aztán Ádám és Éva átveréséhez szintén megkapott mindent.


Persze ez csak akkor ha szó szerint értelmezzük.


Ellenkező esetben Isten akarta ezért olyan világot teremtett és hozzá olyan embereket, hogy a szabad akaratukkal elég intenzíven válaszák a rosszat.

jan. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a kérdés alatt található szavazás csak nekem tűnik irrelevánsnak a kérdés tárgyát illetően? xD
jan. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Nem vagyok egy vallás szakértő...

Egy dolog volt megszabva, ne egyél arról a fáról, mert az bűn.

Minden adott volt egy teljes élethez, bármit lehetett volna, mégis mi kellett? Ó, itt ez az almafa, együnk erről. De hát nem lehet, sebaj, azért csak együnk. És ettek.. ez most bűn? Nem tudom, azt mondák, de ne foglalkozzunk vele!

jan. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Anonim 1/3


Mit ertelmezunk szo szerint es hogyan kovetett volna el az ordog mar bunt?? Tehat adam es eva elott...? Hogy erted ezt ? Mire gondolsz?

jan. 2. 23:29
 5/23 A kérdező kommentje:

TEGYÜK FEL HOGY AZ ÖRDŐG NEM VALIK ORDOGGE A SATANNA.......


AKKOR HOGYAN DERUL KI AZ EMBER ENGEDELMESSEGE ,???!?! AKKOR IGY KERDEZEM......

Igy ettek volna akkor arrol a bizonyos farol?????

Tisztan akarok latni a temaban jobban...atfogobban

az engedelmesseg.... tehat Jehova a Szuveren Isten...ez szamomra egyertelmu...mert Ő teremtett mindent....

Ha nincs az ordog akkor hogyan kerul proba ala az ember engedelmessege?? Magyarul ha NEM LETEZIK AZ ORDOG ES NEMTUDJA AZ EMBERT MEGKORNYEKEZNI....

Ezt nem ertem...... tehat akkor valamiert oda lett rakva az a fa.....es Istennek tudnia kellett hogy a satan oda fog menni hozzajuk...amikor a bun megfogant a satanban Isten mar tudta...mert mindenkit ismer

Megirigyelte Isten hatalmat....es ezert odament az emberekhez......az olvasat szerint ezert halunk meg...mert az ordog raszedte az embert....az allatok elhullasabol valoban tudhattak hogy mi az a halal...ezt mar tobb helyen olvastam....magat a kovetkezmenyeket es egyben az elozmenyeket nem ertem...... tudom van ez hogy mar mindegy " mi lett volna ha"..... stb stb

Erdekel valaki okfejtese ervekkel mik a meglatasai ezzel kapcsolatban.... nezzetek el nekem a rossz fogalmazast...lehet kicsit homalyos de szerintem ertheto...

jan. 2. 23:47
 6/23 anonim ***** válasza:
45%

Tanú vagyok.


Szerintem először is vegyük azt, hogy mit jelent a bűn?


Minden olyasmi, ami szembe helyezkedik Isten elhatározásával, erkölcsi elveivel, bármi, ami tönkreteszi egy személy Istennel ápolt kapcsolatát.

Ez megnyílvánulhat szóban vagy tettekben, gondolatban.

A bűn cél, vagy irány tévesztés, eltérni arról az útról, amelyen járni kellene.


A bűn elkövetése nem a földön kezdődött, hanem az égben.

Hogyan keletkezett?

Erre Isten nagyszerű választ ad Jakab levelében, minden gondolkodó élőlényre vonatkozik.

(Jakab 1:14, 15) . . .a saját kívánsága vonzza és csábítja. 15 Mikor aztán a kívánság megfogant, bűnt szül, a bűn pedig, mikor elkövetik, halált hoz világra.

A ’bűn születését’ megelőzi az, hogy valaki addig dédelgeti a helytelen vágyakat, míg azok megfogannak. Így Sátán, már azelőtt elkezdett eltérni az igazságosságtól és elidegenedett Istentől, mielőtt a bűn konkrétan megnyilvánult.

Az első lépés a bűn felé a helytelen vágy ápolása az elmében. Ez kihatással lehet a szívre, ami az érzelmek tárháza. Majd innen már csak egy lépéshogy egy megfelelő alkalom, lehetőség adódjon, és a bün elkövetésre kerül.

Ezért már az elmében fészket rakó gondolattól megkell szabadulni, és jó dolgokkal megtölteni annak a helyét.


Nézzük a feltételezést, ha Sátán nem lázad fel, az ember engedelmes maradt-e volna?

Nem tudjuk. De nem is zárhatjuk ki.

Amint a Biblia vers is mutatja, ez kizárólag egy ember személyes gondolatának kialakulásától függ, kívánt-e volna olyat ami nem illeti meg?

Ha igen, mennyire hagyja az elméjében édesgetni? Vagy azonnal elveti a gondolatot, és akkor nem kerül sor az elkövetésére.

jan. 3. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
39%

"valamiert oda lett rakva az a fa.....es Istennek tudnia kellett hogy a satan oda fog menni hozzajuk"


Az a fa, semmiben nem különbözött a körülötte lévő fáktól.

Jehova azért nevezte el "jó és rossz tudás fájának", mert ezzel jelezte az embernek, hogy a szabad akarata nem korlátlan, az erkölcsi alapelveket tekintve. Az az, hogy mi válik hasznára az embernek, és mi az ami rossz,

kizárólag Isten döntheti el.

Addig amíg nem nyúltak a fához, elismerték ezt a jogát Istennek, és alázatosan elfogadták Isten vezetését.

Az életük ezen múlott, soha nem kellett volna meghalniuk. Isten semmi jótól nem fosztotta meg őket.

Kaptak gyönyörű otthont, a természetet, élelmet, szerető házastársat, gyönyörködhettek a növény és az állat világban egészségesen, boldogan.

Nem kellett volna megöregedniük, megbetegedniük, és meghalniuk.

jan. 3. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
39%

"Istennek tudnia kellett hogy a satan oda fog menni hozzajuk"


Ahogy az ember, úgy az angyalok is szabad akarattal lettek felruházva.

Sajnos sokan, Isten "mindenhatóságát" azzal magyarázzák, hogy előre mindent tudnia kellett, vagy előre megtervezte....

Isten mindenhatósága viszont nem ebben értendő. Ezt a kifejezést alaposan félremagyarázzák.

Isten mindenhatósága, azt az erőt vagy képességet foglalja magában, amelynek birtokában valaki véghez tudja vinni, meg tudja valósítani a szándékát, le tudja győzni az akadályokat vagy az ellenségeskedést. Semmi, és senki nem tud akadályokat gördíteni elé.

’Teljhatalmú’. Vagy is csak Ő rendelkezik teljes hatalommal minden felett.

Nem lehet sem legyőzni, sem ellenállni neki.


Ahogy Sátánnak, úgy az embernek sem sérült a szabad akarata. Mindnyájan tudták, hogy mi a következménye az engedetlenségnek.

Ha megakadályozta volna, akkor sérült volna a szabad akarat, és akkor ezzel vádolnák Istent.

Azzal, hogy szabadon döntöttek, senki nem vonható felelősségre, csak saját maga a lázadó.

Ahogy írja Isten szava, "amit elvet az ember, azt le is aratja".

Az ember csak saját magát hibáztathatja, okolhatja a tetteinek a következményeiért. Isten elmondta, hogy Ő tudja mitől kell távol tartanunk magunkat, és mi az ami szabad. Ő teremtett bennünket,ezért egyedül Ő tudja mi válik a javunkra, és mi az ami bajt okoz nekünk.


Az ember úgy döntött, hogy maga akar határozni arról, mi a jó és mi nem.

Neki még az Isten se mondja ezt meg.

Isten megengedte, hogy bebizonyosodjon, vajon az ember valóban képesített saját magát irányítani minden területen?

Napjainkban a választ láthatjuk.

Az ember olyan terhet vett ezzel a nyakába, ami meghaladja a képességeit.

jan. 3. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

4

Ádám és Éva története sokak szerint (hívők) nem történt meg csak tanmese.


Lucifer már gonosz volt mikor Ádámot és Évát átverte.

Ha ez nem lett volna akkor sosem esznek a fárol ahogyan addig sem ettek. EZT a döntést hozták meg szabad akaratukból. Ez tükrözte őket.


De ha ezt tanmesének tekintjük akkor pedig ugyan úgy minden Isten akarata szerint van.


Ha Ádám és Éva Lucifer nélkül is csak úgy evett volna a fáról akkor is Isten akarata kellett ahhoz, hogy ez a bűn tovább adódjon a leszármazottakra.


Mindenképpen Isten akarata szerint történt.

jan. 3. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
16%

9


Isten akarata? Ez egy hatalmas HAZUGSÁG Istenről.

Akkor Isten nem adott szabad akaratot, döntési jogot. Ezt pedig Sátán, és azok híresztelik, akik gyűlölik Istent.

Isten ezt mondja:

(5Mózes 30:19) 19 Az ég és a föld a tanúm rá, hogy az életet és a halált tártam eléd, az áldást és az átkot. Válaszd az életet, hogy élj, te és a leszármazottaid is!

Isten választás elé állította az embert is, ami azt jelenti, hogy az ember dönt, és nem Isten akarja a rosszat. Sőt azt mondja, hogy válasszuk az életet.


Istennek egy célja volt a teremtéssel, amiben sehol nem volt az, hogy az emberek, vagy angyalok bűnt kövessenek el, és utána elvegye az életüket.


Milyen anya az aki elhatározza, hogy a születendő gyermekének kioltja az életét?

jan. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!