Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Steiner-féle waldorf-oktatás...

A Steiner-féle waldorf-oktatás elvileg önként lemond a büntetésről a tanításban. Akkor a karmával miért nem így működik?

Figyelt kérdés

Ha tanítani-tanulni CSAK szeretettel is lehetséges, akkor az életbe miért kell a karma működése?

Mert a karma is hozhat olyan következményeket, ami kvázi felér egy büntetéssel vagy még rosszabbal.

Ott már nem számít a szeretet?

Vagy ott a "szeretet" nevében és "szeretet" név alatt fut, hogy szenved az illető, hogy úgy nemesebbnek tűnjön? 😶


jan. 21. 18:23
 1/9 A kérdező kommentje:
Olyantól kérdezném, aki kicsit jobban benne van a témában, mint hogy ráguglizik, és első pár találat meg mondat alapján gyorsan alakít valami véleményt. Köszönöm!
jan. 21. 18:29
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A karma nem olyan felszínes, mint egy ember. A karma úgy tanít, ahogy a végtelen teremtő. Megmutatja neked, ki vagy. Az emberek nem tanítanak, csak szavakba öntenek valamit, ami bennük van. Illetve akarják. Ami bennük van 95%ban elvész, amikor azt megragadják. Az az 5%, 95%ban elvész, amikor szavakba öntöd. A szavak mögötti értelem 95-99%ban elvész, amikor azt egy másik ember szemléli a szavaid által. Nos a karma nem ezt a minőséget képviseli, hanem azt, ahol a tanítás 100%a beléd ivódik.


Nem tudom milyen büntetésről beszélsz. Én még nem tapasztaltam se magamnál, se más életéből olyat.


Amit szeretetnek nevezel, egy gondoskodási, foglalkozási forma. Ennek van egy spektruma. Pl már túl lent van a "pofán verem a gyereket, hogy ne szökjön el, és akkor nem rabolják el", pedig ez is az. Ugyanígy túl fent van a "hagyom, hogy rossz egyetemre menjen, hisz nem lehet vele beszélni, és tudatalan is meg akarja tapasztalni, hogy ez nem az ő útja". Lehet nem, nem ez a lényeg, hanem, hogy egy spektrumból nézel, ami normális, hisz fejlettebb vagy rengeteg dolognál, de ne feledd, hogy fejletlenebb még többnél. Amit te itt szeretetnek, abból való foglalkozásnak nevezel, hogy hogyan bánjon valami valamivel, amit szeret, az a te spekturmod, nem a végtelen bölcsesség és tudás mércéje. Az egy végtelen teremtő a tökéletességnél nem ad lejjebb. Lehet ez számodra nem tűnik jónak, de ez a fenomenália az emberek közt is meg van. Van olyan, aki rossznak ítél meg valamit, ami egyértelműen jobb. Pl a szigortanya, ahol a gyereknek "igen anya/apa" a neve, lenézi azokat, akik mindent megengednek a gyereküknek. Persze azt se tudja, mit jelent ez, és nem tudja hogy néz ki, de abból, amit lát, azt mondja rossz. Te is hasonlóan kezeled most azt, amit karmának nevezel meg. Valami, amiről hallottál, de nem tudod mi az, csak azt tudod, hogy amit tapasztalsz, rossz a te tudásodból. De nem a dolog a kicsi, hanem a tudásod róla.

jan. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A karma gyakorlatilag csak a büntetésről szól.

Úgy lehetetlen végigélni egy életet, hogy mindig minden csak jó felé vigyen - akkor viszont a következő életedben minden egyes dologért megkapod a méltó büntetésed.

Senkit nem érdekel, hogy milyen jót csináltál még közben.

jan. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tökéletesség nincs. A teremtőnek ezt nagyon jól kéne tudni, és ha elvárja akkor egyrészt öngól, másrészt hiába varja el, mert SENKI fia-borja nem lesz tökéletes.
jan. 21. 20:14
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezért tarthat évezredekig, vagy akár milliókig, míg egyetlen ember eléri a tökéletességet.
jan. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Továbbra sem hiszek a tökéletességben.
jan. 21. 20:45
 7/9 A kérdező kommentje:

#3 Na igen. Innen a kérdés. Hasonló gondolatmenet ihlette.


Megjegyzem én sem hiszek a "teher alatt nő a pálma"-féle tanításban, tapasztaltam, eredményre nem vezet, csak traumákhoz, amik meg hajlamosíthatják az embert további talan még nagyobb hibák elkövetésére.

Az ember ezt képes eszrevenni.


Azt nem értem, hogy akkor miért így működik a karma? Miért tanít az élet máshogy?

És akkor csodálkozunk, hogy nem halad semmi semerre...?

jan. 21. 20:49
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
A világunkban jelenleg KETTŐ tökéletes dolog létezik, nem kell hinni benne, mert bizonyított.
jan. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"miért így működik a karma?"

Szerintem fordítva ülsz a lovon.

Ami tény: az élet. Ez olyan, amilyen.

A karma egy lehetséges magyarázat erre, de szerintem igencsak gyenge, és még ráadásul rossz felé is tudja vinni az életed. De ugye erre telt sok ezer évvel ezelőtt az akkori embereknek. Ma már eléggé idejétmúlt.

jan. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!