Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanui Jóslata szerint...

Jehova Tanui Jóslata szerint Jézus eljövetele 1914-ben megtörtént? Ez egy újabb hamis prófécia? Nem testben támadt fel Jézus azt is ők tanitják? Az az antikrisztustól van aki azt tanitja,nem?

Figyelt kérdés
febr. 16. 07:42
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
34%

Szia


Jehova Tanúi nem jósolnak.


Kérlek figyeld meg a Bibliádból, a következő verseket:

(1Péter 3:18) . . .Testben ölték meg, de szellemben kelt életre.

Amint olvashatod a Bibliából, maga Isten szava mondja, hogy nem testben támadt fel, hanem szellemben.

Ez összhangban van azzal az igével, ami ezt írja:

(1Korintusz 15:50) . . . test és vér nem örökölheti Isten királyságát, . . .

Az tény, hogy a Tanúk ezt vallják, hiszen a Biblia ezt tanítja, de nem Ők találták ki. Tehát ha a Biblia írja, akkor ez nem hamis tanítás.


Azok akik égi elhívásban részesülnek, nem fizikai, romlandó testben támadnak fel. Ez Jézus esetében is nyilvánvaló.

Ahhoz, hogy egy hús-vér test életben maradhasson, vérre van szükség, hiszen a vérben van a ’lélek’

(3Mózes 17:11) 11 Mert az élőlények élete a vérben van,. . .


Az tény, hogy néha megjelent fizikai testben, hogy a Tanítványok lássák. De azt amiben meghalt, azt nem vehette vissza, hiszen feláldozta.

Ezért sem ismerték fel azonnal a Tanítványok, sokkal inkább a szavai azonosították, és nem a kinézete.

Isten pedig eltüntette, hogy ne csináljanak bálványt belőle, ahogy Mózes testét is.

febr. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
48%

A Biblia azt írja, hogy Jézus két módon, és időszakban jön el. /ami nem jelenti azt, hogy nincs itt, és nem lát semmit/

Az első "eljövetel" azt jelenti, hogy Isten királyi hatalmat ad neki, és kinevezi mindene főlé. Ez akkor történt meg, mikor Sátánt levetették a földre. Vagy is Isten királysága létrejött, és Sátánnak már semmi keresni valója nincs ott.

(Jelenések 12:9) 9 Ledobták hát a nagy sárkányt, az őskígyót, akit Ördögnek és Sátánnak neveznek, aki az egész lakott földet félrevezeti. Ledobták őt a földre, és az angyalait is ledobták vele együtt.

(Jelenések 12:12) 12 Ezért örülj, te ég, és ti, akik ott laktok! Jaj a földnek és a tengernek, mert lejött hozzátok az Ördög nagy haraggal, mivel tudja, hogy rövid ideje van.”

Ezzel párhuzamosan a Földön elkezdődtek az utolsó napok jeleinek folyamatos beteljesülése, egyre nagyobb méreteket öltve az egész lakott Földön.

Maguk a történészek azt mondják, hogy 1914 forduló pontja volt az emberiség történelme "békés időszakának".

Ha igaz amit a Biblia ír, akkor Jézus 1914 óta királyként jelen van, de még nem kezdte meg a Földön az uralmat.

Miért?

Mert még vannak olyan próféciák, amik nem valósultak meg.

Ugyanakkor van egy feladat amit valakiknek végezniük kell, és ezt támogatja, egészen a vég idejéig. Erre ígéretet tett, és nem másítja meg.


Máté 28:19 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek a nevében, 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. Én pedig veletek leszek mindennap a világrendszer befejezéséig.”


Jézus azt mondja valakiknek, hogy minden nap velük lesz, hogy támogassa őket ebben a munkában.

Vagy is Jézus itt van, de még nem az ítélet hirdetésére, és annak végre hajtására.

Jézus azt mondja egy másik eljöveteléről, hogy annak már más oka lesz:

(Máté 16:26, 27) . . .? 27 Mert az Emberfiának el kell jönnie Atyjának dicsőségében az angyalaival, és akkor megfizet mindenkinek aszerint, ahogyan viselkedik.

Jézus arról beszél, hogy a másik eljövetele az angyalaival történik.

Abból a célból, hogy végrehajtsa az ítéletet a gonosz embereken. Sátánt pedig ezer évre félre teszi az útból.

Addig pedig azoknak a begyűjtése zajlik, akiket egy "akolba" vezet Főpásztorunk és királyunk támogatásával. Mert egy imádat lesz, és nem vallások sokfélesége.

febr. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
48%

Amit látni kellene, hogy maga Isten szava írja le a történéseket, időpont nélkül. De amikor megtörténik, akkor már lehet tudni Kb, az idejét valaminek.

Ezért nem Jehova Tanúi "jósolták" meg, hanem a megtörtént esetekből lehet látni, hogy mikor. Ezt ellehet fogadni, vagy ellehet utasítani.

Nem mindenki "látja" ezeket, ahogy Jézus is mondta. Hiszen Noé napjaihoz hasonlóan, annyira belemerültek az emberek a mindennapi dolgaikba, hogy nem vesznek észre semmit.

Akkor fogják észre venni, mikor már késő.

febr. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
"Lássátok meg kezeimet és lábaimat, hogy én vagyok; tapintsatok meg és nézzetek meg, mert a szellemnek nincs húsa és csonthoz hasonló testem nincs" (Lukács 24:39).
febr. 16. 19:35
 5/39 A kérdező kommentje:

A Szent Biblia keresztények által elfogadott részeiben azt állítja, hogy Jézus testben támadt fel. Az Újszövetség evangéliumai, például Máté, Márk, Lukács és János evangéliumaiban leírják Jézus kereszthalálát és feltámadását. Ezek a szövegek azt mondják, hogy Jézus testét a sírból eltávolították, és többször megjelent tanítványainak testi formában.


Például Lukács evangéliumában Jézus maga mondja: "Lássátok meg kezeimet és lábaimat, hogy én vagyok; tapintsatok meg és nézzetek meg, mert a szellemnek nincs húsa és csonthoz hasonló testem nincs" (Lukács 24:39).


Ezenkívül az apostol Pál is hangsúlyozza a testi feltámadást az első korinthusi levélben: "Ha csak a halottak testi feltámadása van, akkor Krisztus sem támadt fel. De ha Krisztus nem támadt fel, akkor üres a prédikáció, üres a hitetek is" (1Korinthus 15:13-14).


Ezért a keresztény tanítás szerint Jézus testi formában támadt fel, és ez az esemény alapvető fontosságú a keresztény hitre nézve.

febr. 16. 19:36
 6/39 anonim ***** válasza:
48%

Szia

Mint keresztény nem tagadom Jézus feltámadását. Azzal nem értek egyet, amit mondasz, és a Biblia sem ezt írja.

Ahogy írtam, de sajnos elkerülte a figyelmedet, Jézus megjelent testben a tanítványainak. Ez azonban nem azt jelenti, hogy testben támadt fel.

(1Péter 3:18) . . .Testben ölték meg, de szellemben kelt életre.

Vajon miért nem fogadod el a Biblia szavait?

A feltámadása szellemben történt.

Mivel a Biblia nem mond ellent önmagának, ezért nyilván való, hogy Jézus nem testben támadt fel, de hogy találkozhasson a tanítványaival, szükséges volt emberi testet öltenie.

Azt is említettem, hogy a tettei, a szavai által ismerték fel, és nem a kinézete által, mert más és más emberi testet öltött.


A Bibliában nem egy esetet olvashatunk arról, hogy angyalok jelentek meg emberi testben, ha földi feladatot kellett elvégezniük. Ez azt jelenti, hogy arra az időre, emberi testet öltöttek. Sőt a lázadó angyalok is megtették, még hozzá Isten engedélye nélkül még szaporodtak is.


Ezeket mi figyelembe vesszük.


A másik felvetésed a 1korintusi levél. Meglepődve olvastam, mert a Károli Bibliában sem így szól a vers, amit idéztél.

Károli ezt írja:


1Korintus 15:13. Mert ha nincsen halottak feltámadása, akkor Krisztus sem támadott fel. 14 Ha pedig Krisztus fel nem támadott, akkor hiábavaló a mi prédikálásunk, de hiábavaló a ti hitetek is.

Nem testi feltámadásról beszél, hanem simán feltámdásról, vagy is hogy valaki újra él. Hogy milyen testben, azt nem írja.

Megnéztem, Csia Lajos fordítását is, Ő ezt írja:

1Korintus 15:13 Ha nincs halottak feltámadása, akkor a Krisztus sem támadt fel. 14 Ha pedig a Krisztus fel nem támadt, akkor hiábavaló a mi igehirdetésünk, és hiábavaló a ti hitetek.

Az új világ fordítás is ezt írja:

(1Korintusz 15:13, 14) 13 Ha csakugyan nem támadnak fel a halottak, akkor Krisztus sem támadt fel. 14 Ha pedig Krisztus nem támadt fel, akkor semmi kétség, hogy hiábavaló prédikálnunk, és hiábavaló a hitünk is.


Sajnos Te a feltámadásba, a fizikai test feltámadását betoldottad.

Ugyan is két féle feltámadás van. Szellemi testben és fizikai testben.

Az általad idézett versek nem írják, hogy Jézus fizikai tesben támadt fel, és Péter sem hazudik.

Jézus valóban feltámadt, vagy is nem maradt halott. Ezt senki nem tagadja.

Pál továbbá azt is írja, hogy ha a romlandó testet levették, meghaltak, akkor nem abban támadnak fel, hanem romolhatatlanban, vagy is szellemi testben.

(1Korintusz 15:52) . . .. Mert a trombita szólni fog, és a halottak feltámadnak romolhatatlan testben,. . .

(1Péter 1:3, 4) . . .új születést adott nekünk, hogy Jézus Krisztusnak a halottak közül való feltámadása alapján élő reménységünk legyen, 4 egy romolhatatlan, beszennyezetlen és el nem hervadó örökségünk. Ez az égben van fenntartva számotokra,


Kérlek gondold át. Persze szabadon úgy hiszed ahogy szeretnéd.

febr. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:

"A testét eltávolították'

Igen mivel Isten azt eltüntette. Hiszen azt feláldozta, tehát nem veheti fel újra. Amikor a halottak a Földi életre feltámadnak, nem ugyan abban a testben fognak feltámadni, mivel az tönkre ment. Hanem másik testet kapnak, ami hasonló lesz, mint amilyen eredetileg volt. ezért fogják felismerni a szerettei.

Jézust nem ismerték fel, mert más és más testben jelent meg.

febr. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
de akkor is testben jelent meg és nem szellemben és ez a lényeg.
febr. 16. 20:22
 9/39 A kérdező kommentje:
1-es meg engem bezavart mert abból a -tré- újvilág maszlagból idéz,az meg át van fogalmazva,más értelme van. Normális bibliából idézetek már,ennyi erővel a koránból is lehetne.
febr. 16. 20:25
 10/39 anonim ***** válasza:
48%

9

Kedves Kérdező. Az első választ is Én írtam, mint ahogy a Többit is. Az új világ fordítás pedig nem maszlag, mivel ugyan ezt írja más fordítás is.

De legyen a kérésed szerint, Károli fordítás:

1Péter 3:18. Mert Krisztus is szenvedett egyszer a bűnökért, mint igaz a nem igazakért, hogy minket Istenhez vezéreljen; megölettetvén ugyan test szerint, de megeleveníttetvén lélek szerint;


Jól lehet itt "lélek" szó van írva, a nyelvtani része, vagy is az értelme nem változott abban, hogy mi szellemi testet írunk.

Egyébként az a zavaró inkább, hogy a szellemi testet "léleknek" fordítják.

A legtöbben a „lélek” szónak olyan mellékértelmeket tulajdonítanak, melyek nem egyeznek meg az ihletett bibliaírók által használt héber és görög szavak jelentésével.

Egy rabbiképző egyetem munkatársa, H. M. Orlinsky kijelentette: „A Biblia nem azt mondja, hogy lelkünk van, ugyanis a »nefes« maga az ember, akinek szüksége van élelemre; az ereiben folyó vér; a lénye” (The New York Times. 1962. október 12.). Az embernek nincs külön lelke, amint láthatod egy Rabbitól.

Sokan ezért kevernek össze mindent, ezért a Biblia fordítás, nem tré.

S ha egy Rabbi ezt mondja, akkor elhiheted neki, ha nekem nem hiszel.

A lélek, az maga az élőlény, vagy ember a benne lévő vér által.

(Ezékiel 18:4) . . .Amely lélek vétkezik, az hal meg.

A lélek meghal, vagy is mi emberek meghalunk, mert vétkezünk.

febr. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!