Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanui Jóslata szerint...

Jehova Tanui Jóslata szerint Jézus eljövetele 1914-ben megtörtént? Ez egy újabb hamis prófécia? Nem testben támadt fel Jézus azt is ők tanitják? Az az antikrisztustól van aki azt tanitja,nem?

Figyelt kérdés
febr. 16. 07:42
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:

---1Péter 3:18. Mert Krisztus is szenvedett egyszer a bűnökért, mint igaz a nem igazakért, hogy minket Istenhez vezéreljen; megölettetvén ugyan test szerint, de megeleveníttetvén lélek szerint;---


Na ezzel mit ir?

febr. 16. 21:29
 12/39 anonim ***** válasza:
34%

Kedves Kérdező,

Nem áll szándékomban egy szó miatt feleslegesen "csatát" vívni.

Értsd úgy, ahogy jónak látod.

Az általad idézett vers sem jelent mást, mint amit Én írtam.

Ahogy írja: test szerint ölték meg. Tovább olvasva, nem test szerint elevenedett meg, hanem "lélek" szerint, amit mi szellemnek mondunk.

Mert ha testben támadt volna fel, akkor a versnek így kellene szólnia:

"megölettetvén ugyan test szerint, de megeleveníttetvén test szerint"

DE nem ezt írja.

Tehát a feltámadása, nem test szerint történt.

Amint pedig írtam, ez nem zárta ki azt, hogy emberi testet öltsön, hogy a tanítványaival találkozzon.


Én tudom, hogy zavaró az, hogy testben is megjelent.

De akkor sem abban támadt fel, csak magára öltött egy emberi testet.

febr. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:
Tehát nem test szerint jelent meg csak magára öltött egy emberi testet,na ez értelmes,jó nem megy ez neked,inkább hidd el amit ir a biblia ne forgasd ki,nem bugó csiga az.
febr. 16. 21:44
 14/39 A kérdező kommentje:
"Lássátok meg kezeimet és lábaimat, hogy én vagyok; tapintsatok meg és nézzetek meg, mert a szellemnek nincs húsa és csonthoz hasonló testem nincs." (Lukács 24:39)
febr. 16. 21:45
 15/39 anonim ***** válasza:
48%

13

Sajnos belezavarod saját magadat ebbe.

Azt írtam, hogy nem emberi testben támadt fel. Ezért volt szükséges, hogy emberi testet öltsön, mert a haza menetele előtt, még találkozni akart a testvéreivel.

febr. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:

Jézus egyértelműen testben támadt fel, ezért nem volt teste a sírban, ezért jelent meg pont abban a testben az apostoloknak, amelyben a keresztre szegezték, amelynek megnyitották lándzsával oldalát, s amiről Tamás apostol bizonyságot szerzett. Ha szellem lett volna, akkor nem evett és ivott volna az apostolaival sok alkalommal.

Érdemes megnézni, hogy a Biblia egyetlen egy alkalommal se írja, hogy testet öltött volna. Tehát aki ezt állítja, Isten szavát tagadja és hamisítja.

febr. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
48%

16.

Nem írja, hanem a Biblia vers utal rá.

Testben ölték meg, és szellemben támadt fel, nem testben.

Ezért csak egy módon jelenhetett meg a tanítványainak, ha testet öltött.

Nem mondtam, hogy a szellemi testűek fizikai élelmet esznek. Hiszen Ábrahám is angyalokat látott vendégül, akik emberi testet öltöttek, de előtte nem haltak meg fizikai testben, hogy felvegyenek egy emberi testet.

Csak az angyalok képesek arra, hogy egy időre felvegyenek emberi testet, azután letegyék és haza menjenek, ehhez nem kell emberi testben meghalniuk.

Jézus viszont emberként halt meg, amit pedig feláldozott, nem vette fel újra. Mert akkor az ábrázata alapján megismerték volna a mesterüket.

De nem ismerték fel, mert nem ugyanazt a testet vette fel, hanem hasonlót.

(János 20:15) 15 Jézus így szólt hozzá: „Asszony, miért sírsz? Kit keresel?” Ő, mivel azt hitte, hogy a kertész az, ezt mondta neki: „Uram, ha te vitted el, mondd meg nekem, hová tetted, és én elviszem.. . .


(Lukács 24:15–19) 15 Ahogy beszélgettek és tanakodtak ezekről, maga Jézus közeledett, és csatlakozott hozzájuk. 16 Látták őt, de nem ismerték fel. 17 Így szólt hozzájuk: „Miről beszélgettek itt az úton?” És ők szomorúan megálltak. 18 Az egyikük, Kleopás, így válaszolt neki: „Egyedül laksz idegenként Jeruzsálemben, hogy nem tudod, milyen dolgok történtek ott ezekben a napokban?” 19 Ezt kérdezte tőlük: „Milyen dolgok?” Ezt mondták neki: „Amik a názáreti Jézussal kapcsolatosak.. . .

Szerinted miért nem ismerték fel Jézust?

(Lukács 24:30, 31) 30 És amint asztalhoz telepedett velük, vette a kenyeret, megáldotta, megtörte, és odanyújtotta nekik. 31 Ekkor felismerték, és rájöttek, hogy ki is ő valójában. Ő viszont eltűnt előlük.

(Lukács 24:35) 35 Erre ők is elmondták az úton történteket, és hogy hogyan ismerték fel abból, ahogyan megtörte a kenyeret.

Szerinted a Biblia vers alapján, miről ismerték fel Jézust?

Mert itt azt írja, hogy abból, ahogyan a kenyeret megtörte, és ahogy beszélt velük.

Utána meg eltünt előlük. Ezt hogyan tehette meg egy fizikai test?

(1Korintusz 15:44) 44 Fizikai testet vetnek el, és szellemi test támad fel. Ha van fizikai test, van szellemi is.

febr. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:

"Mert akkor az ábrázata alapján megismerték volna a mesterüket."

Írja a Biblia, hogy Jézus akadályozta látásukban őket, hogy ne ismerjék fel.

Egyszer olvasd el a Bibliát az őrtorony nélkül is. Érdemes lesz, sok új dolog lesz benne neked.

febr. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
34%

18

szia

"Egyszer olvasd el a Bibliát az őrtorony nélkül"


A 32 év alatt nem egyszer olvastam el a teljes Bibliát, őrtorony nélkül.

Több helyen is azt olvastam, hogy a tettei, vagy a szavai voltak azok, amik által felismerték.

A Biblia vers így szól: (János 8:23) . . .„Ti innen a földről vagytok, én pedig felülről vagyok. Ti ebből a világból vagytok, én nem ebből a világból vagyok.

Ezért is nevezték "ember fiának" a földi életét tekintve.

Az életében nem úgy lett emberré, ahogy más angyalok, akik fel vettek emberi testet, majd letették, ha haza mentek. Neki emberi anyukája révén valóban Ádámhoz hasonló, egyenértékű emberként kellett megszületnie.

Krisztus nem vehette vissza ugyanazt a testet a feltámadása után, mivel azt az emberiségért feláldozta.

Mit gondolsz, mit jelent valamit feláldozni? Ezért ennek a testnek nem nem lehetett jövője. Isten pedig gondoskodott róla, hogy ne találják meg, ahogy Mózes testét is eltüntette, nehogy bálványimádati célra használják fel.

Ezt megerősíti, hogy szellemben támadt fel. A romlandó teste helyett, romlatlan testet kapott. Ami lehetővé teszi neki a hazatérését.

Ugyanakkor szintén a Biblia írja, hogy a tetteiből, és a szavaiból ismerték fel. Nem írja, hogy Jézus szándékosan eltakarta magát előlük.

Ellenben akkor a Bibliában ezeknek a verseknek nem lenne értelme:


(Lukács 24:30, 31) . . .amint asztalhoz telepedett velük, vette a kenyeret, megáldotta, megtörte, és odanyújtotta nekik. 31 Ekkor felismerték, és rájöttek, hogy ki is ő valójában. . . .

(Lukács 24:35) . . .elmondták az úton történteket, és hogy hogyan ismerték fel abból, ahogyan megtörte a kenyeret.

Ez a Biblia vers arról szól, hogy ahogyan megtörte a kenyeret, abból ismerték fel, Illetve ahogy beszélt velük. Sehol nem írja, hogy Jézus nem engedte, hogy felismerjék az ábrázatát.

Ezzel is erősítve van az a tény, hogy a teste feláldozásra került.

Illetve, hogy a test csak felöltve volt, ez által tudta megtenni, hogy eltűnik előlük, vagy újra ajtón keresztül megjelenik.

Ezt szó szerinti testtel nem tehette volna meg.

Őrtorony nélkül is ez a logikus.

febr. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:

"A 32 év alatt nem egyszer olvastam el a teljes Bibliát, őrtorony nélkül."

Akkor még néhányszor lehet szükséged lesz, hogy elolvasd az őrtorony hamissága nélkül, pusztán tiszta, Isten kereső szívvel.


Olyan szépen idézed Lukácsot, de olyan csúnya, hogy a lényeget lehagyva próbálod Isten szavát meghamisítani:

"De a szemüket akadályozta valami, hogy fel ne ismerjék."


Ezért nem ismerték fel. Semmi más oka nem volt.

febr. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!