Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanui Jóslata szerint...

Jehova Tanui Jóslata szerint Jézus eljövetele 1914-ben megtörtént? Ez egy újabb hamis prófécia? Nem testben támadt fel Jézus azt is ők tanitják? Az az antikrisztustól van aki azt tanitja,nem?

Figyelt kérdés
febr. 16. 07:42
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
0%

A szemüket akadályozta valami?

"hogy hogyan ismerték fel abból, ahogyan megtörte a kenyeret."

Nekem ez a beszámoló olybá tűnik, mint aki a mozdulatai tettei azonosítják, és nem az ábrázata.

Azt mivel magyarázod, hogy a feláldozott testét vissza vette? Mert amit feláldoznak, az nem használható.

febr. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:

#21

A Biblia azt írja, hogy életét adta övéiért, tehát nem egy testet adott, amit amúgy is csak magára vett születése által. Meg mi értelme lenne egy darab testet adni? Jézus nem az emberek testét akarta megmenteni, hanem az emberek életét.

Másrészt, amikor megtörtént az áldozat, Jézus teste nem tűnt el, hanem ott maradt a kereszten, amíg Édesanyja és még néhányan le nem vették, majd egy kősírban temették el. Jézus ebben a testben támadt fel. De előre megmondta, amikor a templomból beszélt, hogy 3 nap alatt felépíti, itt előre vetítette feltámadását.


"A szemüket akadályozta valami?"

Igen, Lukács azt írja, hogy a szemüket akadályozta valami. Nem tudom, hogy az őrtorony miért tanít mást ebben is, mint Isten szava.

febr. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
26%

22

Sajnos az a baj, hogy a kettőt külön választod.

Pedig Ádámnak nem más éltette a testét, hanem az életfunkciói. az élete az embernek pedig a vérben van. Jézus aki szellemi életre támadt fel, nem vehette volna fel azt a fizikai testet amiért fizetett az emberiségért.

Jézus ehhez hasonlóan emberként a testével együtt halt meg, vagy is az egész lényét, mint ember feláldozta, ebben a teste is benne van.

Jézus olyan értékű ember volt mint Ádám, és ugyan ilyen formában kellett megszületnie, és meghalnia is. Ekkor lesz a megváltás egyenértékű azzal ami elveszett.

Akik feltámadnak, azok sem abban a testben támadnak fel, amiben meghaltak.

Mivel az oszlásnak indul.

febr. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:

Igen, Jézus testével együtt halt meg, ezt láthattuk a keresztfán is. Ahogy testével együtt támadt fel, amit szintén láthattunk később sok ízben, feltámadása után.


"Jézus olyan értékű ember volt mint Ádám"

A hamiskás őrtorony szerint lehet, a Biblia szerint sokkal nagyobb értékű, mert Jézus Isten egyszülött Fia.


"Akik feltámadnak, azok sem abban a testben támadnak fel, amiben meghaltak."

Isten újra alkotja azok testét. Vagy szerinted ez gondot okoz neki?

febr. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
46%

Bocsi de belefáradtam. Senki nem mondta, hogy Jézus nem Isten fia volt.

De amikor emberként megszületett, akkor Ádám emberi létével kellett egyenértékűnek lennie, és így vállalni a halált. Ha magasabb rendű lett volna emberként is, akkor nem egyenértékű az áldozat.


Ádám az életét, a testével együtt elvesztette. Ezt az utódok érdekében vissza kellett "vásárolnia". Ezt isteni testben vagy minőségben nem tehette volna, nincs összhangban az elveszettel.

"Megváltani" azt jelenti, hogy kifizetem azt az adósságot ami van, sem többet sem kevesebbet.

Az embert, embernek kellett megváltania.

Ezért is olvassuk, hogy alacsonyabb életformában élt, még az angyaloknál is.

febr. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

#25

Jó, de engem nem a jehovás emberi hagyományok érdekelnek, hanem az, hogy Isten szava mit mond. Márpedig Isten nem támasztja alá hagyományaitokat. Sőt Jézus pont az ilyen hagyományok miatt fedte meg a farizeusokat is.

febr. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
26%

"jehovás emberi hagyomány"?

Na ilyen váddal még nem találkoztam, na újabb vád született, ami nem fedi a valóságot.

febr. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
57%

#27

A sok tévtanítás isteni hagyomány szerintem nem lehet, csak emberi nálatok. :)

febr. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
A biblia szerint minden bizonnyal ők a tévelygés szelleme alatt állnak. Örökké tanulnak de nem tudnak semmit.Bekopogtatnak házakba (pofátlan módon) hogy eltéritsék ha lehet még a választottakat is.
febr. 18. 09:36
 30/39 A kérdező kommentje:

Máté 24:23-27 (Biblia Új Fordítás):

"Ha valaki azt mondja nektek: Íme, itt van a Krisztus, vagy: Ott van, ne higgyétek el! Mert hamis krisztusok és hamis próféták támadnak majd, akik jeleket és csodákat tesznek, hogy, ha lehet, még a választottakat is félrevezessék. Íme, előre megmondtam nektek! Ha tehát azt mondják nektek: Íme, a pusztában van, ne menjetek ki; vagy: Íme, a belső szobákban van, ne higgyétek el. Mert ahogyan a villám kiviláglik a napkelet felől és megvilágítja a napnyugatig, úgy lesz az Emberfia eljövetele is."

febr. 18. 09:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!