Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten hogyan vélekedhet rólam...

Isten hogyan vélekedhet rólam ha egy olyan idézet határozza meg a vallási nézeteimet, amit a Stigmata című filmben hallottam?

Figyelt kérdés

"Hasítsd szét a fát és én ott leszek, emeld fel a követ és megtalálsz!"

A film egy katolikus papról és egy modern felfogású nagyvárosi nőről szól, akin stigmák jelennek meg. Spoiler! A végén összejönnek. A film legnagyobb mondanivalója, hogy Isten körülöttünk és bennünk lakozik, nem fából és kőből épített házakban. Amíg hiszünk benne és szeretjük embertársainkat, addig nincs szükség egyházra és egyházi vezetők által alkotott szabályokra.

Sokan egy átlagos horrorfilmnek tartják a filmet, pedig az egyik legnagyobb és legjogosabb kritikája az egyháznak. Ti hogyan vélekedtek erről. Keresztényektől kérdezem természetesen.


febr. 17. 14:56
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
43%

Sehogy, mert Isten nem létezik.


De ha létezne is, a választott hit kb. olyan lenne, mint egy lottószelvény, ami vagy bejön, vagy buksz mindent.


Vagy lehetne egy olyan isten, akit csak az érdekel, mennyit tettél azért, hogy jobb legyen a világ, és nagyon nem érdekli, hogy ha éppen egy horror filmből építesz világnézetet.

febr. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
62%
"20Ahol ketten vagy hárman egybegyűlnek az én nevemben, ott vagyok közöttük."
febr. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
#1 Direkt leírtam, hogy "keresztényektől kérdezem", de azért köszönöm, hogy leírtad a véleményed. Adtam egy zöldet.
febr. 17. 15:13
 4/32 anonim ***** válasza:
Úgy vélekedhet rólad, hogy még nem ismered Őt és a tanításait és nem követed.
febr. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Az idézet Tamás evangéliumából való, ami apokrif irat, nem kerülhetett be a kánonba, mert eredete nem tisztázott!

Az Egyház nem fogadja el Isten szavának!

febr. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
#5 Köszönöm az információt, ezt nem tudtam! Igen érthető, hogy nem fogadják el, hiszen megkérdőjelezi az egyház létjogosultságát!
febr. 17. 19:09
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

#6

Azért nem fogadják el, mert sokkal később íródott, mint az apostoli kor. Egyetlen kora-keresztény írásban sem említik meg, hogy lett volna ilyen evangélium. Ha holnap te írsz egy evangéliumot, lehet meg fog lepni, de azt se fogadják majd el kanonikus írásnak.

febr. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
#7 Lehet, hogy ez egy összeesküvés-elmélet részemről, de szerintem Jézus valóban kimondta ezeket a szavakat. Azt, hogy később íródott pedig semmi nem bizonyítja, nyilván az egyház azonnal tűzre vetette ezeket az írásokat, hiszen hülyék lennének olyan igét hirdetni, ami a saját pozíciójukat és megítélésüket veszélyezteti. Lehet, hogy nem így van és valóban később íródott ez az idézet, de az egyház részéről teljesen logikus döntésnek bizonyulna, ha kicsikét "kiválogatták" volna az iratokat a saját javukra...
febr. 17. 19:29
 9/32 anonim ***** válasza:

#8

Ha Jézus mondjuk Kr.u. 32-ben kimondta ezt, hogy erre hogy emlékezhetett bárki több száz évvel később?


"de az egyház részéről teljesen logikus döntésnek bizonyulna, ha kicsikét "kiválogatták" volna az iratokat a saját javukra..."

Te olyan dologról írsz, amiről a legcsekélyebb ismeretekkel se rendelkezel. Én is írhatnék hozzád hasonlóan nagy ívű hülyeségeket mondjuk a kvantumfizikáról, de nem teszem, mert egyetemen is csak nagyon érintőlegesen tanultam és inkább nem égetem magam. Mindig lehet olyan, aki az adott témakört valóban ismeri, ez esetben pl a kanonizáció folyamatát. S így csak magam tenném nevetség tárgyává, mint most te.

febr. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
#9 Talán úgy, hogy leírták a szavait.
febr. 17. 19:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!