Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Jehova Tanui Istene és a...

A Jehova Tanui Istene és a kereszténység Istene az egy és ugyanaz?

Figyelt kérdés
febr. 18. 19:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
36%

Szia

"Jehova Tanui Istene és a kereszténység Istene"

Mielőtt válaszolok, érdemes elgondolkodni a következőkön, hiszen Isten szava adja meg a hiteles választ, amit vagy elfogadunk vagy elutasítunk.


Mivel egy Isten, egy Teremtő van, ezért a neki járó imádatnak, és elfogadható életformának kellene lennie. A Biblia teljes tartalma alapján, Isten a hozzátartozóit, egy egységes imádat gyakorlásában, és egy egységes erkölcsi elvek alapján vezette. Ha valaki ezeket megakarta változtatni, és más "vallások, szabályok, imádati formákkal" való keveredést kezdett, az Istennel szállt szembe, amiről tudjuk milyen következményekkel járt.

Ez nem változott napjainkra, az újszövetség ugyan azokra az alapvető elemekre, elvekre épül.

Jehova tanúi keresztényeknek, vagy Krisztus tanítványainak, követőinek vallják, tartják magukat, és nem tagadják a messiási Király személyét, hatalmát, és az Atyjától kapott kinevezését. Ezért Jézusnak kell engedelmeskedni, de az Istennek járó imádat az Atyjának, Jehovának jár.

amikor összegyűlnek, Jehovának mutatnak be imádatot. Illetve az életük minden területén, amikor engedelmeskednek Jézus vezetésének, tanításának, azzal is Istennek, Jehovának kívánnak imádatot bemutatni.


Jehova Tanújaként személy szerint úgy vélem, hogy tanításbeli különbségek vannak, ami miatt nem egyforma az Istennek járó imádat, illetve mást tanítanak Jézus személyéről, Jehova személyéről, Illetve Jehova kezdeti elhatározásáról, szándékáról, mint amiről Isten a szavában tájékoztat.


Ahogy Pál írta ihletés alatt a más vallású emberekről, pl a görögök, vagy rómaiak vallásáról:

(Róma 10:1, 2) . . .. 2 Mert tanúsítom, hogy buzgón szolgálják Istent, de nem pontos ismeret szerint.

Róluk sem mondta Pál, hogy nem az igaz Istent akarják buzgón szolgálni.

A következő versben ezt írja:

(Róma 10:3) 3 Mivel nem tudják, mi alapján tekint Isten valakit igazságosnak, hanem a saját maguk módján akarják igazságosnak bizonyítani magukat, ezért nem akarnak Isten igazságos alapelveihez igazodni.

A Görögök, vagy a Rómaiak, illetve más népek úgy vélték, hogy az a helyes imádat, vagy élet, amit Ők tesznek.

Érdekes, hogy ott is egységesen gondolkodtak az Istenről és egyféle módon mutattak be imádatot, nem vallások sokféleségében.


A magukat keresztényeknek nevezők viszont sokfelé szakadtak, ami nem meglepő. Míg az egyik keresztény egyházban lehet házasodni a püspököknek,a másikban nem. Az egyikben tilos az abortusz, vagy a homoszexualitás, egy másikban, Isten előtt házasságot köthetnek a tiltás ellenére, vagy magyarázatot keresnek az abortusz engedélyezésére.

Ez pedig csak néhány említésre szánt dolog, sokkal több különbségek is vannak. Így valójában nem egységes módon élnek, és mutatnak be imádatot.

Ami figyelemre méltó, hogy ennek ellenére, még is tiszteletnek örvendenek egymás körében, pedig, nem élnek összhangban egységesen Isten szavával.

Ez alól Jehova Tanúit nyilvánítják kivételnek, mondván, hogy nem azt mondják vagy tanítják amit más vallások.

Közben közöttük sem egyforma a hit, a tanítás, és az imádat bemutatása.

Hogy miért van így, arra Jézus a szavaiban adja meg a választ.

febr. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Nem ugyanaz.


A korai kereszténység azt hirdette, hogy Isten lejött a Földre az emberekhez, tanította őket, és meghalt értük.


Jehova tanúi szerint Isten nem jött le, nem is halt meg, hanem egy angyalt küldött le.

febr. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
2-es Én is erre a következtetésre jutottam. Ők még csak nem is keresztények.
febr. 19. 08:10
 4/24 anonim ***** válasza:

#3


Ez kölcsönös. :-)

Hiszen a hagyományos keresztény egyházakat ők Babilonnak nevezik (Jel 17). Identitásuk szerint ők a kereszténység, a többiek Babilon.

febr. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Sajnos pedig ők nem Istentől valók,hanem egy félre vezetett,hamis tanitásokkal rendelkező csapat. Nekik nem a bibliai irások a tekintély hanem amit a vénembereknek nevezett csapat épitők mondanak. Csapatépités van náluk szervezetten,órákat kell szigórúan letölteni csapat munkával. Mondjuk ön valamilyen monotonisták tehát nem is keresztények. Ők lehetnek gondolom a hamis próféták amirő a biblia ir, 1914 es Jézus visszajövetelellel és a többivel.
febr. 19. 08:45
 6/24 A kérdező kommentje:

Javítás,bocs,rossz a billentyűzetem.



---Mondjuk ök valamilyen monotonisták tehát nem is keresztények.---

---Ők lehetnek gondolom a hamis próféták amiről a biblia ir, 1914 es Jézus visszajövetelellel és a többivel.---

febr. 19. 08:47
 7/24 anonim ***** válasza:
Alapvetően én sem vagyok keresztény, de az voltam, és van némi teológiai és történelmi ismeretem, ezért tudok válaszolni a kérdésre. #2, #4 voltam.
febr. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Ahogy szokás mondani,hiszek a magam módján. De azért durva,hogy te is én is alapvetőleg jobban tisztában vagyunk a bibliai témákkal,mint pl a Jehovisták. Van amelyiknek elkezdtem mondani a dolgokat és csak nézett a boci szemeivel.semmit nem értett. Hát nem az erősségük az értelmezés,ők amit bemagoltak az egyesületnél csak azt szajkozzák.
febr. 19. 10:13
 9/24 anonim ***** válasza:

bocs,rossz a billentyűzetem. - neked a gondolkodásod is rossz!"Ők még csak nem is keresztények."Akik valóban keresztények voltak, az apostoli korban, nem ismerték a háromságot, anélkül üdvözültek. Akik meg a görög filozófia hatása alatt évszázadokkal később megalkották a háromság dogmát, azok ezzel a hamis tannal nem fognak üdvözülni!

2Ján 1:9 Aki félrelép és nem marad meg a Krisztus tudománya mellett, annak egynek sincs Istene. Aki megmarad a Krisztus tudománya mellett, mind az Atya, mind a Fiú az övé.


De ezt neked hiába mondom, mert nulla bibliaismerettel ide jössz fröcsögni és osztod az ész megcáfoló ostobaságaidat. Miért nem mész máshová szórakozni???

febr. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
9es szerintem te nem idevaló vagy! A bemagolt Jehovista hamis tanaidat aminek a bibliához semmi köze nincs ne itt oszd! Erre itt senki nem kiváncsi! Ha téged az egyesület ennyire beszippantott akkor ne itt vergődj! Mi sem megyünk Jehovista oldalakra vergődni és elmagyarázni a magadfajtának,hogy légy keresztény! Ne légy monotonista! Minket ne küldj innen! Ez nem Jehovista oldal! Itt ezzel nem élssz meg!
febr. 19. 16:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!