Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csalódtatok ti is a magyar...

Csalódtatok ti is a magyar református egyházban?

Figyelt kérdés
Számomra a magyar református egyház leszerepelt... szomorú hogy így kiálltak ezek után Balogh Zoltán mellett és még mindig püspök ezek után...
márc. 13. 08:44
1 2
 1/11 anonim válasza:
85%
Csalódtam. Azokkal a lelkészekkel értek egyet, akik szerint Balog Zoltánnal ke kellene mondania a püspöki tisztségről.
márc. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mindenféle olyan tisztségről le kellene mondani, ahol emberek vannak alárendelve neki, vagy függő viszonyban.

De még éjjeliőrnek sem alkalmas.

márc. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
9%
Nemsokára az összes hamis vallás megszűnik! Ezt a Biblia írja!
márc. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Ugyan nem vagyok református, de nem fogom az egész egyházat egy (néhány) alkalmatlan figura miatt megítélni. Egyrészt hiszem, hogy befolyása ellenére nem ő a többség.

Másrészt régen is volt ilyen, Péter János pl. Tiszántúli református egyházkerület püspöke volt mint megbízható kommunista, majd több mint 10 évig külügyminiszter is volt. Mindig lesznek ilyenek, akiknek kiszolgálják az államhatalmat. De mellettük léteznek olyanok is, mint Ravasz László.

Aztán majd ítél a történelem. Ravasz püspök neve és helytállása azóta is ismert. Péter Jánosról meg az átlegember azt sem tudja, hogy ki volt.

Nálunk pl. van egy nagyon szimpatikus református lelkész-házaspár, ezt nem reformátusként írom. Most ítéljem el őket is egy kalap alá véve Baloggal?

márc. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Nagykállóban is letartóztatták a regormátus papot, aki az iskolában eroszakoskodott a gyerekekkel...
márc. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Lucifer-666 ***** válasza:
0%

Igen. Minden úrvacsorán úgy érzem, mintha egy gyermeket kellene megrontanaom...

Gyere katolikus hittanra, ha 24 órán belül írsz, hatalmas akciók várnak rád!

márc. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem csalódtam, eddig is nyilvánvaló volt a reformátusoknál az erős politikai szál a kormány irányában. Ez nyilván valamilyen formában megjelenik az egyházukban is. Balogot se azért választották püspöknek, mert annyira alkalmas a feladatra (nem volt az), hanem a remélt anyagi előnyök miatt.
márc. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%
Evangélikusként engem messzemenőkig felháborít a református vezetők hozzáállása a témához. Alapvetően nem szabadott volna annyira közel kerulniuk a politikához, kormányhoz az állami támogatásért, de ők ezt az utat választották. Az általam ismert református egyházi alkalmazottak közül ez senkit sem zavar és rendben van. Én büszke vagyok arra, hogy az evangélikus vezetőség kormánykritikus és nem politikai csicska. Mondjuk nem is kapunk úgy állami támogatásokat, mint a refik vagy a katolikusok...
márc. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#8

"vagy a katolikusok..."

Egy 2020-as cikkből idézek neked (HVG):

"A G7 portál úgy számolta, hogy egy főre vetítve a reformátusok ma már kétszer akkora állami támogatást tudhatnak magukénak, mint a katolikusok."


De értem én, hogy minden egyes hírnél oda kell írni a katolikusokat negatív példaként :) Ha igaz, ha nem az állítás.

márc. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Azon szoktam elgondolkodni hogy a görög papnak miből telik sportmotorra és 2 felső kategóriás autóra 5 gyerek mellett, a másik meg valami protestáns síel meg utazgat a családjával évente kétszer, annak is van 4 gyereke. Miből?
márc. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!